Факультет прокуратури та слідства (кримінальної юстиції)

Факультет прокуратури та слідства (кримінальної юстиції)

e-mail Друк

Адреса: 65125, м. Одеса, вул. Академічна, 2, каб. 605;
Телефон: (048)748-03-31
Сайт: http://iku.onua.edu.ua
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Іnstagram: https://www.instagram.com/fps_nuoua
Facebook: https://www.facebook.com/FPS.NUOUA.Odessa
Графік роботи: Пн. – Пт. 08.30 - 17.00

СТАРОДУБОВ
Сергій Вікторович
в.о. декана факультету

Історія становлення найпрестижнішого і найчисленнішого підрозділу університету, факультету прокуратури та слідства (кримінальної юстиції), сягає своїм корінням ще в період діяльності Рішельєвського ліцею і Новоросійського університету. На відновленому в 1947 році юридичному факультеті Одеського державного університету була кримінально-правова спеціалізація, основним завданням якої стала підготовка висококваліфікованих кадрів для правоохоронних органів.

У червні 1993 року юридичний факультет Одеського державного університету став Юридичним інститутом при Одеському державному університеті, а спеціалізовані відділення юридичного факультету були перетворені в факультети та інститути. Так, поряд із двома іншими факультетами, в структурі Юридичного інституту створено прокурорсько-слідчий факультет. Очолила новий підрозділ доцент Н. А. Мирошниченко.

На цьому доленосні події в історії Інституту не закінчилися. У жовтні 2005 року прокурорсько-слідчий факультет був перетворений в Інститут прокуратури та слідства, директором Інституту була призначена професор Н. А. Мирошниченко.
З липня 2009 року директор Інституту прокуратури та слідства – доцент В. М. Підгородинський.

У січні 2011 року між Міністерством внутрішніх справ України та Університетом був укладений договір про співробітництво в підготовці фахівців найвищої кваліфікації для слідчих підрозділів органів внутрішніх справ України, а в структурі Інституту прокуратури та слідства був створений факультет підготовки слідчих для органів внутрішніх справ.

Реформування системи кримінальної юстиції, зокрема органів прокуратури, створення Національної поліції викликало необхідність реорганізації провідного підрозділу Університету. Восени 2015 року Інститут прокуратури та слідства перейменовано на Інститут кримінальної юстиції, а факультет підготовки слідчих для органів внутрішніх справ – на факультет підготовки слідчих.

У 2018 році реорганізовано внутрішню структуру НУ «ОЮА» шляхом ліквідації наступних структурних підрозділів: Інститут кримінальної юстиції НУ «ОЮА»; факультет підготовки слідчих Інституту кримінальної юстиції НУ «ОЮА» з одночасним створенням факультету прокуратури та слідства (кримінальної юстиції).

Протягом багатьох років факультет має змогу здійснювати підготовку висококваліфікованих кадрів для роботи в органах прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної прикордонної служби України, інших правоохоронних та правозахисних структурах завдяки:

-висококласному професорсько-викладацькому складу
- сучасній матеріально-технічній базі (в тому числі 25-метровий бойовий тир і 20-метровий пневматичний тир, де студенти на практиці мають можливість освоювати навички користування бойовою зброєю, полігон огляду місця події дозволяє освоїти специфічні навички при здійсненні найбільш поширеного слідчої дії огляду місця події, спеціально обладнаній комп'ютерною технікою аудиторія «автоматизоване робоче місце слідчого», музей криміналістики, музей судово-медичної експертизи)
- можливості обирати мову навчання (українська, російська, англійська, німецька, французька тощо)
- оновленій освітній програмі, яка передбачає інноваційні методи навчання (вибір дисциплін, використання спеціалізованих аудиторій)
- залученню до навчального процесу досвідчених працівників правоохоронних органів та практикуючих юристів
- активному міжнародному співробітництву.

Сьогодні на факультеті прокуратури та слідства (кримінальна юстиція) навчається близько 1500 студентів із усіх куточків нашої держави. Усім іногороднім, за їх бажанням, надаються місця для проживання у комфортабельних гуртожитках Університету.
Перелік закріплених за структурним підрозділом гуртожитків
Гуртожиток № 1 «Феміда», вул. Піонерська, 8
Гуртожиток № 6 вул. Генерала Петрова, 18.
Гуртожиток № 9 «Готель Приморський», вул. Піонерська, 30

 

Про факультет