Інститут кримінальної юстиції

Графік роботи: Пн. – Пт. 08.30 - 17.00

ПІДГОРОДИНСЬКИЙ
Вадим Миколайович
директор Інституту, кандидат юридичний наук, доцент

Історія становлення найпрестижнішого і найчисленнішого підрозділу університету, Інституту кримінальної юстиції, сягає своїм корінням ще в період діяльності Рішельєвського ліцею і Новоросійського університету. На відновленому в 1947 році юридичному факультеті Одеського державного університету була кримінально-правова спеціалізація, основним завданням якої стала підготовка висококваліфікованих кадрів для правоохоронних органів.

У червні 1993 року юридичний факультет Одеського державного університету став Юридичним інститутом при Одеському державному університеті, а спеціалізовані відділення юридичного факультету були перетворені в факультети та інститути. Так, поряд із двома іншими факультетами, в структурі Юридичного інституту створено прокурорсько-слідчий факультет. Очолила новий підрозділ доцент Н. А. Мирошниченко.

На цьому доленосні події в історії Інституту не закінчилися. У жовтні 2005 року прокурорсько-слідчий факультет був перетворений в Інститут прокуратури та слідства, директором Інституту була призначена професор Н. А. Мирошниченко.

З липня 2009 року директор Інституту прокуратури та слідства – доцент В. М. Підгородинський.

У січні 2011 року між Міністерством внутрішніх справ України та Університетом був укладений договір про співробітництво в підготовці фахівців найвищої кваліфікації для слідчих підрозділів органів внутрішніх справ України, а в структурі Інституту прокуратури та слідства був створений факультет підготовки слідчих для органів внутрішніх справ, який сьогодні очолює доцент А. А. Митрофанов.

Реформування системи кримінальної юстиції, зокрема органів прокуратури, створення Національної поліції викликало необхідність реорганізації провідного підрозділу Університету. Восени 2015 року Інститут прокуратури та слідства перейменовано на Інститут кримінальної юстиції, а факультет підготовки слідчих для органів внутрішніх справ – на факультет підготовки слідчих.

Протягом багатьох років Інститут має змогу здійснювати підготовку висококваліфікованих кадрів для роботи в органах прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної прикордонної служби України, інших правоохоронних та правозахисних структурах завдяки:
- висококласному професорсько-викладацькому складу
- сучасній матеріально-технічній базі
- можливості обирати мову навчання (українська, російська, англійська, німецька, французька тощо)
- оновленій освітній програмі, яка передбачає інноваційні методи навчання (вибір дисциплін, використання спеціалізованих аудиторій)
- залученню до навчального процесу досвідчених працівників правоохоронних органів та практикуючих юристів
- активному міжнародному співробітництву.

Сьогодні в Інституті кримінальної юстиції навчається близько 2500 студентів із усіх куточків нашої держави. Усім іногороднім, за їх бажанням, надаються місця для проживання у комфортабельних гуртожитках Університету.

Перелік закріплених за структурним підрозділом гуртожитків
Гуртожиток № 1 «Феміда», вул. Піонерська, 8
Гуртожиток № 6 вул. Генерала Петрова, 18.
Гуртожиток № 9 «Готель Приморський», вул. Піонерська, 30.

Структура Інститут прокуратури та слідства