Міжнародне співробітництво

Міжнародне співробітництво

e-mail Друк

nuoua/gl_8.jpg
  Міжнародне співробітництво є одним з важливих напрямків діяльності Національного університету «Одеська юридична академія». Розвиток міжнародних зв'язків і співробітництва здійснюється у контексті інтеграції до світового і європейського освітнього середовища, реалізації положень Болонської декларації.

Національний університет «Одеська юридична академія» має плідні наукові зв'язки з закордонними навчальними закладами. За минулий рікбуло укладено договори про співробітництво з Норвезькою радою біженців, Автономним університетом Хуареса в Табаско (Мексика), Університетом Вісмара – університет прикладних наук, технологій, бізнесу і дизайну (Німеччина), Університет Вітаутаса Великого (Литва), Університет Карабук (Туреччина), Міжнародним університетом «МИТСО» (Республіка Білорусь), Університетом Миколаса Ромеріса (Литва), Приватною установою освіти «БІП – Інститут правознавства» (Республіка Білорусь), Каспійським університетом (Казахстан), Інститут європейських студій, факультет журналістики та політичних наук Варшавського університету (Польща) та іншими.

В процесі співробітництва з закордонними навчальними закладами здійснюється обмін планами науково-дослідних робіт і досвідом наукової роботи, сумісна розробка наукових праць, рецензування наукових праць, обмін науковою інформацією та літературою, участь у роботі спеціалізованих рад по захисту дисертацій та інше.

Національний університет «Одеська юридична академія» послідовно розвиває співробітництво з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями. Університет багато років плідне співпрацює з Всесвітньої організацією інтелектуальної власності, Управлінням Верховного Комісара ООН з питань біженців, Місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, Центром міжнародних правових досліджень (Австрія, США), Програмою академічних обмінів ім. Фулбрайта (США), Леавітт Інститутом міжнародного розвитку (США), DAAD(Німеччина), Альянс Франсез в м. Одеса, Британською Радою (Великобританія), проектами USAID «Нове правосуддя» та з торговельної політики (США), Норвезькою радою у справах біженців, неурядовими студентськими організаціями – Європейською асоціацією студентів правознавців (ELSA) та Міжнародною асоціацією студентів політологів (IAPSS).

Університет є членом Європейської асоціації університетів (з 1998 року) та Європейської асоціації публічного права (з 2008 року), підписантом Magna Charta Universitatum (з 2004 року).

Співробітництво з міжнародними організаціями сприяє обміну новітніми освітянськими методиками та практиками. За сприянням міжнародних урядових та неурядових організації на базі Університету щорічно проводяться тематичні міжнародні школи, організовуються навчальні проекти, проводяться міжнародні наукові форуми та освітні заходи, здійснюється міжнародний книгообмін.

Національний університет «Одеська юридична академія» є визнаним центром науки та освіти. За минулий навчальний рік в Університеті було проведено понад 40 масштабних міжнародних заходів, серед яких особо слід визначити «Нестабільна державність, меншини та збройні конфлікти - майбутні сценарії для Молдови та України між конфліктуючими пріоритетами відносин між ЄС та Росією» під егідою DAAD; Міжнародну конференція «Міжнародне кримінальне правосуддя у бурхливому світі»; Міжнародний науковий семінар «ЄС та міжнародні конфлікти: Поточні та майбутні події, спрямовані на покращення європейського врегулювання криз та попередження конфліктів у слабких та конфліктних країнах» в рамках проекту Жана Монне «The EU’s Comprehensive Approach to External Conflict and Crisis Management»; семінар «UN Human Rights Norms and Mechanisms», модератором якого став голова секції Управління Верховного комісара ООН з прав людини (Женева, Швейцарія) доктор Крістоф Пешу.

В минулому навчальному році продовжилась реалізація факультативних освітніх проектів університету «Школа американського права» (за підтримкою Центру міжнародних правових досліджень, США/Австрия) та «Школа права ЄС» (за підтримки європейських освітніх та наукових установ) на англійській мові.

За рік Університет відвідало близько 25 гостевих лекторів з числа закордонних провідних вчених, юристів-практиків, політичних діячів. За участю гостевих лекторів було організовано 10 факультативних навчальних курсів на англійській, німецький та французькій мовах з різних галузей права іноземних країн та порівняльного правознавства. Слухачами курсів стало понад 250 осіб.

Була відновлена програма стажувань студентів та аспірантів університету в юридичному бюро в Швейцарії юридичному бюро «Dr. J. Bollag & Cie» в м. Цуг (Швейцарія). Програма була започаткована ще в 2001 році почесним консулом України в м. Цуг доктором Йозефом Боллагом.

Студенти, аспіранти та молоді викладачі Національного університету «Одеська юридична академія» регулярно демонструють високі результати приймаючи участь у всесвітньо відомих міжнародних студентських інтелектуальних змаганнях. В цьому навчальному році студентські команди Національного університету «Одеська юридична академія» закріпили досягнутий у минулих роках успіх - наші студенти представляли Україну на міжнародних раундах Змагань з екологічного права ім. Дж. Б. Стетсона, судових змагань з медіа права серед команд Північно-Східної Європи імені Монро Прайса, успішно виступили на Міжнародній Олімпіаді «Молодь за мір» у м. Мінськ та моделі Міжнародного кримінального суду в Кжишове, посіли перше місце на регіональному раунді змагань в рамках курсу «Критичне мислення та адвокатура як фундамент громадянського суспільства», організованому Левітт Інститутом Міжнародного Розвитку (США) тощо.

Національний університет «Одеська юридична академія» створює необхідні умови для забезпечення індивідуальної академічної мобільності студентів, аспірантів та викладачів. Щорічно десятки студентів та науково-педагогічні працівники університету навчаються, проводять дослідження, підвищують кваліфікацію за кордоном. Так, в рамках програм академічної мобільності студенти, аспіранти, науково-педагогічні працівники були довгостроково командировані до Університету Бакінгем (Великобританія), Празького університету (Чехія), Віденського університету (Австрія), Цюріхського університету (Швейцарія).

В цьому році Національний університет «Одеська юридична академія» приєднався до реалізації програми Еразмус + Опція К1 / кредитна мобільність. В рамках цієї форми міжнародного співробітництва здійснюється академічний обмін між університетом та іноземними освітніми установами. Зокрема, студенти Національного університету «Одеська юридична академія» проходили навчання в Університеті Анадолу (Туреччина).

Щорічно зростає сума грантів та спонсорських внесків. Гранти та спонсорські внески використовуються за наступними напрямками: закупівля закордонної наукової та навчальної літератури іноземними мовами, організація групового стажування викладачів, аспірантів, студентів Університету в наукових та освітніх закордонних установах; забезпечення індивідуальної мобільності студентів та науковців; організація та авторських навчальних курсів іноземних гостьових лекторів; організація інтегрованих довгострокових навчальних курсів; організація літніх міжнародних студентських освітніх заходів; сертифікація мовних навичок; видавнича діяльність, оновлення комп’ютерного обладнання.

Університет має славетні традиції підготовки юридичних кадрів для зарубіжних країн. У різні роки в Університеті навчалися студенти з Азербайджану, Анголи, Вірменії, Афганістану, Білорусі, Болгарії, В'єтнаму, Гани, Грузії, Данії, Зімбабве, Ізраїлю, Йорданії, Іраку, Ірану, Ємену, Казахстану, Камеруну, Кенії, Китаю, Литви, Латвії, Молдови, Монголії, Намібії, Нігерії, Палестини, Росії, Саудівської Аравії, Сербії, Сирії, Сомалі, США, Танзанії, Туреччини, Туркменістану, ФРН, Узбекистану. Багато іноземних випускники університету зайняли високопоставлені пости в політичній, економічній та юридичній сферах на батьківщині.Але завдяки світовій економічній кризі декілька років поспіль спостерігається зменшення контингенту студентів-іноземців.

Міжнародне співробітництво сприяє підвищенню авторитету Національного університету «Одеська юридична академія» як в Україні, так і за її межами, популяризації української юридичної наукової школи за кордоном. Результати наукових розробок апробуються за кордоном. Аналітичні обзори розвитку різних галузей права України та наукові статті, які підготовлені вченими Національного університету «Одеська юридична академія» публікуються у Щорічному бюлетені публічного права, Щорічній збірці наукових матеріалів, що видається Інститутом Європи Університету Цюріх, журналі INTEREULAWEAST, який створено в рамках реалізації проекту TEMPUS IV «Розробка магістерської програми з європейського і міжнародного права в Східній Європі».

Закономірним результатом активного міжнародного співробітництва Національного університету «Одеська юридична академія» стало прийняття окремих структурних підрозділів університету до Європейської асоціації юридичних факультетів»,Міжнародної асоціації викладачів англійської мови (Британська рада, IATEFL).

За рейтингом міжнародної діяльності Національний університет «Одеська юридична академія» послідовно займає перші місця серед українських ВНЗ, які здійснюють підготовку правознавців.

Міжнародне співробітництво Міжнародне співробітництво