Соціально-правовий факультет

декан факультету
доктор юридичних наук, професор

член-кореспондент Національної академії правових наук України
Заслужений діяч науки і техніки України

Рішенням Вченої Ради Одеської національної юридичної академії у 2002 році було створено соціально-правовий факультет.

Підготовка фахівців на соціально-правовому факультеті здійснюється за державним замовленням і за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб за спеціальністю «Право» за освітніми ступенями «бакалавр», «магістр», освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» у межах двох спеціалізацій: «Правове забезпечення соціальної сфери» та «Правове забезпечення економічної діяльності».

До складу факультету входять кафедра трудового права та права соціального забезпечення і кафедра національної економіки, на яких працюють провідні спеціалісти та кваліфіковані викладачі. При кафедрах діють студентські наукові гуртки, на засіданнях яких обговорюються актуальні проблеми юриспруденції та економіки.

Лекції з юриспруденції студентам соціально-правового факультету читають відомі вчені-правники, а також досвідчені юристи-практики, що працюють у національних органах державної влади та міжнародних юридичних компаніях. Вивчення юридичних дисциплін на соціально-правовому факультеті надає студентамзагальні та спеціальні знанняу сфері права, а також певний досвід їх застосування, надає студентам можливість здійснювати самостійну практичну діяльність у сфері права, формує вміння та навички творчого користування новітніми технологіями правового забезпечення діяльності підприємств, установ та організацій.

Під час вивчення дисциплін економічного циклу студенти-юристи мають змогу сформувати систему базових знань у сфері виникнення, розвитку та функціонування економіко-правових систем сучасності. Крім того, вивчення спеціальних курсів має за мету формування у студентів навичок розробки й реалізації ефективних управлінських рішень у сфері організації та розвитку бізнесу. Формування вмінь та навичок є можливим завдяки широкому використанню активних методів навчання, зокрема, розв’язанню ситуаційних завдань, проведенню ділових ігор тощо.

Студенти факультету мають змогу відвідувати лекції з юридичних та економічних дисциплін англійською, німецькою та французькою мовами, отримуючи відповідні сертифікати. Юрист зі знанням іноземної мови має найкращі шанси на працевлаштування не тільки в України, а і за її межами.

Комплекс отриманих на високому якісному рівні знань і практичних навичок у сфері правового забезпечення соціальної сфери та економічної діяльності дозволить студентам у майбутньому стати висококваліфікованими юристами. Такі спеціалісти будуть мати можливість ефективно конкурувати в різних сферах практичної та дослідницької роботи, отримуючи завдяки цьому винагороду, що дозволить забезпечити гідний рівень свого життя.

Для студентів соціально-правового факультету забезпечено всі умови для успішного та комфортного навчання: сучасні просторі та світлі аудиторії, обладнані мікрофонами та інтерактивними дошками, що повністю відповідає європейським стандартам та дозволяє не тільки демонструвати навчальні фільми та презентації, а й вчитись публічним виступам, що є дуже важливим для майбутніх юристів.

Студенти соціально-правового факультету мешкають у найкращому гуртожитку Університету, розташованому в центрі м. Одеси на вулиці Л.Толстого, 24. Гуртожиток блочного типу, у якому студенти проживають у двомісних і тримісних кімнатах з автономними санвузлами, а автономна система теплопостачання забезпечує тепло в кімнатах.Важливим показником є те, що більшість іногородніх студентів соціально-правового факультету проживають у гуртожитку. Студентам забезпечено вільний доступ до високошвидкісної мережіWi-Fi.

В цілому реалізовано всі можливості для відпочинку та навчання студентів за європейськими вимогами.

Про факультет