Соціально-правовий факультет

декан факультету
доктор юридичних наук, професор
член-кореспондент Національної академії правових наук України
заслужений діяч науки і техніки України

Рішенням Вченої Ради Одеської національної юридичної академії у 2002 році було створено соціально-правовий факультет на підставі укладеного Договору про співробітництво між Академією і Пенсійним фондом України. Мета створення соціально-правового факультету полягала у підготовці фахівців з вищою юридичною освітою для правового забезпечення соціальної сфери.  Спочатку підготовка фахівців на соціально-правовому факультеті здійснювалася за спеціалізаціями «Правове забезпечення діяльності Пенсійного фонду України», «Правове забезпечення соціально-економічних прав людини в Україні».

У цей час факультет готує бакалаврів та магістрів за державним замовленням та за кошти юридичних і фізичних осіб за спеціальністю «Право» у межах спеціалізації «Захист прав людини».

Деканом факультету з часу його заснування є Чанишева Галія Інсафівна – провідний український учений в галузі трудового права та права соціального забезпечення, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор юридичних наук, професор.

За соціально-правовим факультетом закріплено наступні кафедри: трудового права та права соціального забезпечення (завідувач доктор юридичних наук, доцент Лагутіна Ірина Вікторівна); національної економіки (завідувач доктор економічних наук, професор Кібік Ольга Миколаївна); аграрного, земельного та екологічного права (завідувач доктор юридичних наук, доцент Харитонова Тетяна Євгенівна).

Викладацька робота на соціально-правовому факультеті проводиться висококваліфікованими викладачами, більшість з яких мають значний досвід практичної роботи в галузі права. Серед них – кандидат юридичних наук, професор Сирота Іван Михайлович, доктор юридичних наук, професор Чанишева Галія Інсафівна, доктор юридичних наук, доцент Лагутіна Ірина Вікторівна, доктор економічних наук, професор Кібік Ольга Миколаївна, доктор юридичних наук, доцент Харитонова Тетяна Євгенівна та ін.

Навчання студентів на факультеті здійснюється з урахуванням вимог, які диктує сучасна професійна діяльність в галузі права. Викладачами Університету, які працюють на соціально-правовому факультеті, широко використовуються сучасні інформаційні технології, постійно вводяться нові прогресивні форми навчання, що спрямовані на формування широкого кола практичних навичок юриста, а також систематично переглядаються зміст навчальних дисциплін з урахуванням змін в законодавстві та вимог сучасної практичної діяльності в галузі права. Зміст навчальних планів та програм підготовки фахівців на соціально-правовому факультеті спрямований на забезпечення запитів сучасного ринку праці з урахуванням адресної підготовки для провідних напрямків сучасної професійної діяльності у галузі права.

Стрімкий розвиток вітчизняного законодавства та сучасні зміни на ринку юридичних послуг зумовили необхідність запровадження на факультеті нових освітньо-професійних програм підготовки студентів. З 2017 року на соціально-правовому факультеті запроваджено нові освітньо-професійні програми підготовки здобувачів вищої освіти освітніх ступенів бакалавра та магістра за спеціальністю «Право» в межах спеціалізації «Захист прав людини». Дана програма спрямована на формування та розвиток знань, умінь та навичок, необхідних для здійснення професійної діяльності у сфері права з набуттям спеціалізованих комплексних поглиблених знань юридичного механізму захисту прав людини та навичок практичної роботи у сфері правозахисної діяльності.

Протягом всього періоду навчання студенти соціального-правового факультету мають змогу пройти стажування в органах державної влади (Верховній Раді України, Кабінеті Міністрів України, Міністерстві юстиції України, Міністерстві соціальної політики України), міжнародних організаціях, провідних юридичних фірмах Європи, США, Канади, інших зарубіжних країнах.

Науково-дослідна робота на соціально-правовому факультеті є одним з найважливіших напрямків діяльності та невід’ємною частиною навчального процесу, а робота професорсько-викладацького складу соціально-правового факультету віддзеркалена у матеріалах міжнародних та всеукраїнських наукових та науково-практичних конференцій.

При кафедрах соціально-правового факультету функціонують студентські наукові гуртки, на засіданнях яких студенти обговорюють найбільш актуальні та дискусійні питання юриспруденції та економіки, мають змогу спілкуватись з провідними практичними працівниками в сфері права та економіки.

Студенти соціально-правового факультету мешкають у комфортабельному гуртожитку №5, розташованому в самому центрі м. Одеси (вул. Льва Толстого, 24). В гуртожитку №5 щороку проводяться конкурси на кращу кімнату гуртожитку та кулінарні конкурси, в яких студенти соціально-правового факультету декілька років поспіль займають перші місця.

Структура Соціально-правовий факультет