Факультет адвокатури

Микола Михайлович
декан факультету
кандидат юридичних наук, доцент

Адвокатура — це суспільна, самостійна організація професіональних юристів, яка виконує важливу державну функцію — захист прав та законних інтересів громадян та організацій. Тому важливе значення має підготовка висококваліфікованих спеціалістів в галузі права, які б професійно захищали права громадян. На це спрямована робота факультету адвокатури Національного університету , який готує майбутніх фахівців-адвокатів.

Факультет адвокатури Одеської національної юридичної академії реорганізовано з Інституту адвокатури Одеської національної юридичної академії в жовтні 2005 року.

Студенти факультету адвокатури набувають знання та навички правового, економічного, організаційного, соціально-політичного й гуманітарного характеру, що є необхідним для роботи в адвокатських фірмах та юридичних консультаціях для захисту прав та представництва інтересів фізичних та юридичних осіб.

Факультет адвокатури здійснює підготовку фахівців з вищою юридичною освітою за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація «юрист» за освітньо-кваліфікаційними рівнями – бакалавр, спеціаліст, магістр денної форми навчання на бюджетній та контрактній основі. Сьогодні провідним місцем підготовки потенційних адвокатів в Україні є факультет адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія». Саме наш структурний підрозділ має все для цього необхідне: від якісної матеріально-технічної бази до практико-орієнтованої організації навчального процесу. Що стосується безпосередньо навчального процесу, то слід зазначити, що наша робота завжди орієнтована на тісний взаємозв'язок теорії з практикою, саме тому на базі факультету викладаються не тільки класичні для всіх юридичних вузів дисципліни, але і спецкурси («Особливості тактики захисту», «Етика адвокатської діяльності» та ін).

Основними завданнями факультету адвокатури є підготовка висококваліфікованих фахівців, формування у студентів почуття національного патріотизму, справедливості, відповідальності і невпинного прагнення до нових знань. Кращі студенти відмінники факультету адвокатури отримують іменні стипендії, почесні грамоти та подяки.

Головним завданням факультету адвокатури є реалізація набутих знань на практиці. До викладання на факультеті активно залучаються адвокати-практики, передусім члени та керівники Одеської обласної колегії адвокатів.

Проведення щорічної Міжнародної конференції "Адвокатура: минуле та сучасність", видавництво Збірника наукових робіт за результатами конференції. Проведення круглих столів щодо обговорення актуальних питань розвитку адвокатури.

Перелік закріплених за структурним підрозділом гуртожитків та кількість проживаючих студентів

Гуртожиток № 4 «Екіпаж», вул. Успенська 28/30. Проживають 180 студентів.
Гуртожиток № 9 «Готель Приморський», вул. Піонерська, 30. Проживають 65 студентів.
Гуртожиток № 6 вул. Генерала Пєтрова, 18. Проживають 34 студенти.

Про факультет