АІБС Unilib

e-mail Друк

Автоматизована інформаційно-бібліотечна система Unilib (АІБС "Університетська бібліотека"), розроблена в 1999-2004 рр. науково-дослідним інформаційно-комп'ютерним центром Національного університету внутрішніх справ (м. Харків) .Завдяки базуванню, як на новітніх типових бібліотечних, так і на сучасних комп'ютерних технологіях, Unilib прекрасно функціонує в бібліотеках будь-якого типу. Близько 50- ти бібліотек України зробили вибір на її користь.

Її вигідно відрізняють:
* простота використання, одночасно з повнотою функціональних можливостей;
* орієнтація на безкоштовне програмне забезпечення (ОС Linux, SQL- Серверна база даних FireBird);
* орієнтація на використання сучасних методологічних, технологічних і технічних досягнень.

Основні процеси, які підтримує АІБС Unilib та які реалізовані в НБ НУ «ОЮА»:

Комплектування фондів: замовлення літератури, реєстрація вступів, облік і контроль матеріальних і фінансових потоків, первинний облік і вибуття літератури, штрих- кодування, книгозабезпеченність, оформлення підписки.

Обробка літератури: створення бібліографічних описів аж до найвищого рівня деталізації, як для нових видань, так і для ретро - введення, для всіх типів ресурсів (книги й брошури, серіальні, нотні, листові й зображенні видання, неопубліковані документи, аудіовізуальні документи, електронні видання й ін.)

Зберігання: розподіл усіх типів ресурсів по підсобних фондах бібліотеки із присвоєнням відповідних сигл зберігання, формування путівок передачі літератури, облік фондів в індикаторі виданої літератури.

Обслуговування читачів: реєстрація читачів (заповнення електронних читацьких формулярів), замовлення літератури, видача літератури з використанням штрих-кодів на читацьких квитках і виданнях, ведення статистики, контроль обслуговування.

Довідково-інформаційне обслуговування: пошук в електронному каталозі - по скороченій кількості полів (шифр зберігання, автор, назва, предметна рубрика, класифікаційні індекси та ін.), по всіх полях бібліографічного опису, і спеціальний пошук - для бібліотечних працівників; збереження результатів пошуку в Word, створення бібліографічних покажчиків.

Адміністрування системи: керування видами й типами користувачів, ресурсів, настроювання системи, керування сервером баз даних.

Докладний опис АІБС Unilib можна знайти, відкривши розділ "Допомога" на будь-якому комп'ютері бібліотеки.