Магістратура державної служби

Костянтин Миколайович
декан магістратури
доктор політичних наук, професор

Магістратура державної служби Національного університету «Одеська юридична академія» була створена у 1996 р. Її основне завдання — підготовка фахівців, які здобули поглиблені спеціальні знання інноваційного характеру, мають певний досвід їх застосування та продукування нових знань для вирішення проблемних професійних завдань у певній галузі.

У сучасних умовах в Україні питання публічної служби та адміністрування набувають важливого значення, тому що саме вона є «важли­вішим інструментом» захисту прав і свобод людини та грома­дянина. Саме завдяки державній службі забезпечується діяльність держави, функціонування її апарату.

Національний університет «Одеська юридична академія» має генеральну угоду з Національним агентством України з питань державної служби, за якою проводиться підготовка магістрів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» за спеціаліза­цією «Правове забезпечення публічної служби та адміністрування» денної і заочної форми навчан­ня та за спеціалізацією «Економічна безпека» денної форми навчання.

Основні завдання навчального процесу магістратури полягають в організації гармонійного і збалансованого вик­ладання фундаментальних і прикладних дисциплін у трьох напрямах підготовки: правовому, економічному і спеціально­му.

З 1997 р. магістратуру державної служби Національного університету «Одеська юридична академія» закінчили 1317 осіб.

Сьогодні в магістратурі навчається 188 слухачів, переважна більшість яких направлена на навчання центральними і місцевими органами виконавчої влади, правоохоронними органами, органами судової влади, митними органами та органами місцевого самоврядування.

У 1997 р. координатором магістратури державної служби був професор А. І. Паньков. У 1998 р. деканом магістратури державної служби була призначена професор кафедри адміністративного і фінансового права Л. Р. Біла-Тіунова. З 2000 р. магістратуру очолює доктор політичних наук, професор, заслужений працівник освіти України К. М. Вітман.

Структура Магістратура державної служби