Cвятійший Патріарх Московський та всієї Русі КИРИЛ

Cвятійший Патріарх Московський та всієї Русі КИРИЛ

E-mail Печать

honoris_causa/01.jpg
Служіння Патріарха Московського і всієї Русі Кирила спрямоване на прагнення до гармонійного поєднання інтересів церкви і держави, на симфонію у відносинах церковної та світської влади, на благо людей.

З відзнакою закінчив Ленінградську духовну академію зі ступенем кандидата богослов'я. У 1971 р. був зведений у сан архімандрита і призначений представником Московського патріархату при Світовій раді церков у  Женеві. Обіймав посаду ректора Ленінградської духовної академії і семінарії, голови єпархіальної ради Ленінградської митрополії. У подальшому став єпископом Виборзьким, вікарієм Ленінградської єпархії.

У вересні 1976 р. єпископа Кирила було затверджено постійним представником від РПЦ у пленарній комісії Всесвітньої ради церков, а у листопаді 1976 р. - заступником Патріаршого Екзарха Західної Європи. 1978 р. став заступником голови Відділу зовнішніх церковних стосунків. Був призначений членом Комісії Священного Синоду з питань християнської єдності (1979).

З 1983 р. архієпископ Кирил викладає в аспірантурі при Московській духовній академії. З квітня 1989 р. став зватися архієпископом Смоленським і Калінінградським, а 14 листопада 1989 року був призначений головою Відділу зовнішніх церковних стосунків і постійним членом Синоду за посадою. Його заслугою є возз'єднання РПЦ з Російською православною церквою зарубіжжя і бурхливе зростання кількості приходів РПЦ в далекому зарубіжжі, запобігання переходу більшості приходів Сурожської єпархії (Великобританія) в Константинопольський патріархат, відносна стабілізація відносин РПЦ з Ватиканом після смерті Папи Івана Павла II.

Як голова відділу отець Кирил брав участь у роботі з підготовки законів «Про свободу віросповідань» (1990), «Про свободу совісті і про релігійні об'єднання» (1997). Указом Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II від 25 лютого 1991 року архієпископ Кирил був зведений в сан митрополита. Він став ініціатором створення Всесвітнього російського народного собору в 1993 році. У серпні 1993 року митрополитові була вручена міжнародна Ловійська премія миру.

6 грудня 2008 року на екстреному засіданні Священного Синоду Російської православної церкви після смерті Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II митрополита Кирила таємним голосуванням обрано місценаглядачем Патріаршого престолу.

27 січня 2009 року в Москві на Помісному соборі обраний Патріархом Московським і всієї Русі.

Святійший Патріарх Кирило нагороджений орденами Російської Православної Церкви: святого рівноапостольного великого князя Володимира (II ступеня); святителя Алексія, митрополита Московського (II ступеня); святого благовірного князя Данила Московського (I ступеня); преподобного Сергія Радонезького (I і II ступеня); святителя Інокентія, митрополита Московського (II ступеня) та ін. Він удостоєний нагород Помісних Православних Церков, зокрема, Олександрійської, Антіохійської, Єрусалимської, Грузинської, Сербської, Болгарської, Еладської, Польської, Чеських земель та Словаччини, Американської та Фінляндської та ін.

Серед державних нагород - орден Дружби Народів (1988 р.); орден Дружби (1996 р.); орден «За заслуги перед Вітчизною» (III ступеня, 2000 р.); орден «За заслуги перед Вітчизною» (II ступеня, 2006 р .) та ін.
Він є автором понад шестисот публікацій і доповідей, низки книг.

Звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Одеської національної юридичної академії» присвоєно 22.липня 2010 р.

О нас Почетные доктора "Honoris Causa"