Київський інститут інтелектуальної власності та права НУ "ОЮА"

e-mail Друк

Адреса інституту:
м. Київ,02121, вул. Харківське шосе, 210.
Сайт: kiev.onua.edu.ua
Соціальні мережі:
www.facebook.com/kiev.onua
www.vk.com/kiev.onua
+38(044) 563-82-21
Приймальна директора інституту
+38(044) 563-80-64

altФЕЛИК
Василь Іванович
В.о. директора інституту
доктор юридичних наук, доцент
генерал-майор міліції

Історія створення та розвитку Інститут інтелектуальної власності і права розпочалася з 1996 року, коли на виконання спільного рішення Комісії Верховної ради України з питань науки і освіти та Міністерства України з питань науки, техніки та промислової політики було засновано ЗАТ «Інститут інтелектуальної власності і права».

Основною метою та напрямком діяльності новоутвореного навчального закладу була підготовка висококваліфікованих фахівців для державної системи правової охорони інтелектуальної власності та підприємств, організацій і установ усіх форм власності, у тому числі спеціалізоване вдосконалення освіти та професійної підготовки осіб у сфері інтелектуальної власності, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності шляхом поглиблення, розширення і оновлення їх професійних знань, умінь і навичок, або отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше рівня вищої освіти та практичного досвіду, що здійснюються згідно з державним замовленням та договірними зобов’язаннями, а також проведення досліджень, надання консультацій та послуг в сфері інтелектуальної власності тощо. Для нормативного забезпечення зазначених завдань у 1997 році Рішенням Кабінету Міністрів України була затверджена нова учбова спеціальність 7 (8) 000002 «Інтелектуальна власність».

27 листопада 2004 року наказом Міністерства освіти і науки України № 821 інститут визначено головним з питань підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у сфері інтелектуальної власності, а 3 грудня цього ж року наказом МОН України № 915 інститут включено до Переліку вищих навчальних закладів системи підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у сфері інтелектуальної власності.

У 2008 році на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2007 року № 863-Р та відповідного наказу МОН України від 29 листопада 2007 року № 955 ЗАТ «Інститут інтелектуальної власності і права» перетворено у Державний вищий навчальний заклад «Державний інститут інтелектуальної власті».

Протягом 2008 року, з метою створення системи безперервної освіти у сфері інтелектуальної власності, науково - педагогічними працівниками інституту здійснено розробки комплексу навчально – методичного забезпечення за спеціальністю «Інтелектуальна власність».

Весною 2014 року Інститут перебазовується у нове світле приміщення (вул. Харківське шосе, 210), з просторими аудиторіями, обладнаними сучаснішою технікою необхідною для проведення навчального процесу, великою бібліотекою та читальним залом, студентським кафе, спортзалом і комфортабельним гуртожитком.

У листопаді 2014 року з метою впорядкування та приведення у відповідність до Закону України «Про вищу освіту», наказом ректора університету інститут перейменовується в Інститут інтелектуальної власності Національного університету «Одеська юридична академія» в м. Києві.

Наказом ректора Університету від 16 грудня 2016 року №5203 – 26 було створено Київський інститут інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» до складу якого включено Коледж Київський інститут інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія».

Сьогодні в Інституті працює 77 науково-педагогічних працівника, із них в штаті – 48 осіб. Серед штатних працівників 6 докторів наук, професорів, 1 доктор наук, доцент, 21 кандидати наук, доценти, 5 кандидатів наук, за сумісництвом працюють – 31 особа, серед них 4 доктори наук, професори, 2 доктори наук, доценти та 12 кандидати наук, доценти. Враховуючи те, що Інститут є спеціалізованим навчальним закладом системи правової охорони інтелектуальної власності, науково-технічної інформації та права, формування його професорсько-викладацького складу здійснене із провідних фахівців-практиків зазначених сфер діяльності, випускників Інституту, а також науковців галузевих академій наук України.

В структурі Інституту функціонують чотири кафедри: кафедра соціально-гуманітарних і правових дисциплін; кафедра інтелектуальної власності і права; кафедра інформаційно-аналітичної і інноваційної діяльності, кафедра загальнотеоретичної юриспруденції, конституційного та адміністративного права.

Про нас Структура Інститути, факультети, коледжі, училища Київський інститут інтелектуальної власності та права НУ "ОЮА"