e-mail Друк

13 травня 2017 року Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання та судоустрою та формування корпусу суддів», організована кафедрою судових і правоохоронних органів при всебічній підтримці президента університету, академіка Сергія Васильовича Ківалова. У конференції взяли участь вчені, судді, адвокати, співробітники правоохоронних органів, а також аспіранти та студенти.

На офіційному відкритті всіх присутніх привітав ректор Національного університету «Одеська юридична академія», професор Володимир Завальнюк: «Дуже приємно, що така масштабна конференція проходить на базі нашого вузу під егідою та керівництвом президента університету Сергія Васильовича Ківалова і проходить вона досить успішно, так як крім науково-педагогічних працівників у ній взяли участь практичні працівники судової системи, голови судів, заступники голів судів, а також адвокати. Щиро радий вітати всіх присутніх і бажаю Вам плідної дискусії! ».

Всього в конференції взяло участь понад 200 представників з різних сфер юриспруденції. Студентів очікували майстер-класи від провідних юристів-практиків.

«Спектр питань, які розглядалися на конференції, досить широкий. Сьогодні в нашій країні завершується процес формування Верховного суду, змінюється його структура, очікується кваліфікаційне оцінювання суддів апеляційних судів, створюються абсолютно нові, незнайомі для нашої судової системи органів, такі як Вищий спеціалізований суд з питань інтелектуальної власності та Вищий антикорупційний суд », - розповіла представник організаційного комітету конференції, доцент кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури НУ «ОЮА» Нана Бакаянова.

Заступник голови Апеляційного суду Одеської області Андрій Дрішлюк підкреслив важливість проведення подібних заходів:

«Такі заходи дозволяють оцінити і з практичної, і з теоретичної точки зору ті новели, які пропонуються в ході реформи процесуального законодавства, а також нові вимоги, які пред'являються законодавцем до суддів і суддівського корпусу. Ця конференція дає можливість почути різні точки зору, обмінятися думками, сформулювати наступні висновки, які можливо передати Раді реформування при Президентові України з тим, щоб вони були враховані в подальшому ».

Всі учасники конференції зійшлися на думці, що саме за студентами майбутнє українських судів, а прозорість і справедливість прийнятих рішень в першу чергу залежить від гнучкості отриманих знань.

Новини університету У Національному Університеті «Одеська юридична академія» обговорили актуальні питання судоустрою і формування суддівського корпусу в Україні