Студентка факультету психології, політології та соціології НУ «ОЮА» Олена Костинюк стала стипендіатом програми «Завтра.UA»

Студентка факультету психології, політології та соціології НУ «ОЮА» Олена Костинюк стала стипендіатом програми «Завтра.UA»

e-mail Друк

16-18 червня у Києві відбувся 11-й Щорічний молодіжний форум програми «Завтра.UA», в якому прийняли участь понад 400 осіб - 100 стипендіатів теперішнього року, а також стипендіати минулих років.

Всі учасники Форуму були поділені на 24 команди і протягом 2-х днів їх завданням було розробити власні соціальні проекти, спрямовані на вирішення проблем, які стоять перед мешканцями Донецької та Луганської областей України. Проекти розроблялися за вісьма напрямками на основі 24-х кейсів: соціальне підприємництво, комунікації в регіоні під час конфлікту, низові трансформації міст і залучення громадськості до цих перетворень, реформа органів місцевого управління, розвиток громадянського суспільства, дискримінація людей, які постраждали в результаті конфлікту, ВПО і ветеранів АТО, людей з інвалідністю та гендерна дискримінація, майбутнє освіти і науки, програми для абітурієнтів з непідконтрольних територій, стан екології та перспектив и, психологічне здоров'я в умовах конфліктного середовища, доступ до сучасних медичних послуг і медична реформа, невідкладна допомога в умовах конфлікту.

 

Захід проходив у форматі Хакатона, який тривав 48 годин і включав роботу в командах над розробкою проекту, воркшоп з проектного менеджменту та майстер-клас з презентації, менторські сесії і фінальну презентацію проектів. Робота над проектами проходила дуже інтенсивно, практично без перерв - хлопці активно працювали над кейсами навіть вночі. Створювати соціальні проекти студентам допомагали ментори, серед яких громадські та політичні діячі, засновники освітніх стартапів і культурних агентств, громадських організацій, засновниця благодійного магазину і заступник міністра охорони здоров'я, провідні екологи та журналісти, архітектори і урбаністи.

При оцінцюванні проектів студентських команд головними критеріями відбору стали рівень опрацювання проекту, актуальність тематики, комунікаційні здібності учасників команд, а також бажання внести свій вклад в процес перетворення країни. За підсумками 2-х днів роботи було відібрано 9 команд, яким була надана можливість презентувати свої проекти на розгляд журі. З цих 9-ти проектів була обрана трійка кращих проектів, які вже повністю опрацьовані і можуть бути реалізовані найближчим часом.

Серед проектів-переможців - проект «disinFAKEtion», одним із творців якого є студентка 4-го курсу факультету психології, політології та соціології Національного університету «Одеська юридична академія» Олена Костинюк. Даний проект спрямований на вирішення проблеми низького рівня медіа освіченості мешканців Східної України, що виявляється у невмінні об'єктивно оцінювати факти та інформацію. В якості важливого шляху вирішення цієї проблеми хлопці запропонували проводити навчальні модулі та медіа форуми по використанню соціальних мереж, засобів перевірки фактів, можливостей використання сучасних медіа інструментів.

«Для мене це велика гордість - бути частиною такого важливого соціального проекту, який неодмінно матиме позитивний вплив на майбутнє нашої країни і допоможе жителям Східної України інтегруватися в широкий інформаційний простір, бути в курсі всього, що відбувається насправді і дізнаватися достовірну інформацію з першої шпальти .Моя участь у форумі і робота над проектом зажадали максимум зусиль і продуктивності, але розуміючи, наскільки це важливо для кожного з нас і для всієї країни в цілому, я зовсім не помітила втоми від напруженої роботи. Навпаки, відчувається прилив сил, енергії та ентузіазму зробити щось значуще для своєї країни. Дуже рада, що наш проект був визнана одним з кращих. Я вдячна всім, хто мене підтримував, особливо, керівництву Національного університету «Одеська юридична академія», де я власне зробила перші кроки на своєму науковому терені », - з ентузіазмом розповіла Олена Костинюк.

Новини університету Студентка факультету психології, політології та соціології НУ «ОЮА» Олена Костинюк стала стипендіатом програми «Завтра.UA»