Україна-Німеччина: будуємо мости в медіасфері

e-mail Друк

Розвиток і зміцнення міжнародних зв'язків, а також впровадження інноваційних технологій в навчанні студентів - принципи за якими ось уже двадцять років живе Національний університет «Одеська юридична академія». Цього разу вуз відвідали поважні гості - делегація з Німеччини у складі директора компанії WMP, інформаційного агентства в Берліні, і колишнього координатора спецслужб Німеччини. Головна мета - налагодження комунікації та створення інформаційних мостів між Україною та Німеччиною.

«Напевно вам відомо, що як інформаційне агентство, ми тісно працюємо з багатьма політиками, видавничими, інформаційними центрами. Всі ці різні аспекти дуже цікаві для нас і для України, тому що я думаю, що у нас між Україною і Німеччиною є величезні перспективи в різних областях, в сфері бізнесу, політики, засобах масової інформації. Я думаю, що сьогодні це дуже важливо почати спілкування і співпрацю один з одним. І тут якраз особливо молоді люди грають важливу роль на тому шляху, яким ми збираємося разом йти. Тому ми і тут», - Мартін Хеннінг, директор компанії WMP.

В ході робочого візиту гості відвідали наукову бібліотеку, Музей рідкісної книги, оглянули лекційні аудиторії і побували в Музеї зброї, а також пневматичному і бойовому тирі.

«Ми вражені Одеської Юридичною академією і встигли вже багато оглянути. Всі об'єкти мають дуже сучасний стандарт, дуже сучасні бібліотеки, багато сучасних технологій, які допомагають студентам. Я впевнений, що такий стандарт і, до речі, мушу зазначити, європейський стандарт, має майбутнє і студенти можуть тільки пишатися своїм університетом. Університет і студенти мають реальні можливості співпраці з університетами Німеччини. І це те, що я називаю «створювати мости». Як я встиг переконатися, тут вже на практиці застосовують навички співпраці в галузі міжнародного і європейського права. Я вважаю, що це дуже важливо і що така співпраця в майбутньому буде тільки розширюватися », - розповів Бернард Шмідбауер, координатор спецслужб Німеччини у відставці.

Чотири роки тому в Юракадемії було відкрито факультет журналістики. А вже в цьому році відкрилася нова програма для магістрів - міжнародна журналістика. Заняття проводитимуть провідні українські та зарубіжні фахівці як в сфері традиційних ЗМІ (телебачення, радіо, преси), так і в сфері нових медіа. Крім того, журналісти-міжнародники будуть отримувати знання в галузі дипломатії та міжнародного права. Навчання проводиться відразу на декількох іноземних мовах - англійській, німецькій та французькій.

«Дозвольте мені зауважити, що цей університет - зовсім незвичайне місце. Я був у багатьох університетах в Німеччині і повинен сказати, що дійсно складно знайти такий навчальний заклад яким є цей вуз. Думаю, що студенти усвідомлюють те, що це велика честь, вчитися і бути тут.

І, я думаю, що також і німецькі студенти можуть виявити бажання приїхати до Одеси і вчитися тут. І, було б звичайно прекрасно з іншого боку, якщо студенти з Одеси могли б поїхати на навчання до Німеччини. Тому ми і працюємо над цим. Можна побачити багатьох амбітних студентів, які хочуть вчитися, а також і амбітний професорсько-викладацький склад. Вони молоді, мають прекрасну підготовку. І ця атмосфера захоплює, з'являється бажання вчитися, випробувати щось нове. Це дуже важливо для університету, знайти таких людей, які хочуть творити майбутнє. І тут ідеальне місце для цього. У Німеччині є різні академічні фонди, які зацікавлені в розвитку співпраці. Можливо вам відомі деякі з них, такі як, наприклад, Фонд Лейбніца, Лейбніц - це німецький дослідник, учений, який жив більше 250 років тому в Німеччині, або, Фраунгофер Інститут. Ми хотіли б донести в Німеччині, що Україна є дуже важливою державою для розвитку відносин », - Мартін Хеннінг Директор компанії WMP.

У перспективі - проведення літніх шкіл для майбутніх журналістів на базі Юракадемії, обмін студентами, а також реалізація спільних творчих проектів.

Детальніше: http://www.slovo.odessa.ua/main/20478-ukraina-germaniya-stroim-mosty-v-mediasfere.html#ixzz4lq1yKfGD

ЗМІ про НУ «ОЮА» Україна-Німеччина: будуємо мости в медіасфері