Розроблено унікальний чат-бот: вчитися студентам стане легше!

e-mail Друк

Зараз Інтернет рясніє різного роду статтями, в яких футурологи пророкують появу на нашій планеті немислимих на сьогодні речей. Вони розповідають нам про інформаційні поля і штучний інтелект, який за рівнем розвитку в сотні разів перевищить біологічний. Хтось від таких перспектив дуже засмучується, мовляв роботи захоплять планету і все таке, хтось навпаки радіє - життя адже стане набагато простіше, ми зможемо більше відпочивати, оскільки виконувати багато видів робіт і навіть думати за нас будуть роботи. У будь-якому випадку і ті, і інші сходяться на думці, що це ще дуже далеке і туманне майбутнє і в найближчі роки ці прогнози вже точно не здійсняться. Але коли у самого звичайного студента з'являється можливість побачити свої оцінки, прочитати конспект або подивитися відеолекцію з певної теми і навіть здати «хвости» за допомогою звичайного смартфона в режимі онлайн, приходить усвідомлення того, що це саме далеке майбутнє вже настало. Так-так, ви не помилилися, все це дійсно можна буде зробити на звичайному смартфоні за допомогою персонального бота-асистента під назвою Milana, який працює в Facebook-месенджері. Також винахід дозволяє використовувати груповий чат, переглядати списки навчальної літератури та вимоги до оформлення письмових робіт не виходячи з соціальної мережі Фейсбук.

Розробником цього дуже зручного чат-бота є доцент кафедри морського і митного права Національного університету «Одеська юридична академія» Денис Іванов. Він розповів, як саме новий додаток зможе спростити навчальний процес і зацікавити студентів готується до занять:

Студенти діляться на три основні групи. Перші готуються до занять в ліфті, піднімаючись в аудиторію. Другі готуються по дорозі, перебуваючи в маршрутці або в автобусі. І треті - це ті, хто готується заздалегідь. Для кожної з цих груп в боті існує відповідна категорія. Для "ліфтерів" є конспект по кожній темі, який можна перегорнути протягом трьох хвилин. Цього достатньо, принаймні, для того, щоб зрозуміти, про що мова або освіжити знання. Для "маршрутників" зібрані відеолекції. І для "правильних" студентів є матеріал першоджерела: законодавчі акти, тексти конвенцій.

Як же саме відбувається перездача по тій або іншій дисципліні за допомогою бота? Відповідь студента з месенджера відразу ж висилається на пошту викладачеві. Якщо відпрацювання прийнята, він заходить в електронний журнал і виставляє оцінку. У студента є необмежена кількість спроб відповіді, однак, викладачеві висилається лише останній варіант відповіді. Питання сформульовані таким чином, щоб виключити або, принаймні, мінімізувати ймовірність плагіату. Зрозуміло, що повністю замінити викладача бот-асистент не зможе, але зате відмінно впорається з виконанням рутинних шаблонних завдань, завдяки чому значно розвантажить навчальний процес і допоможе заощадити час викладачів.

На сьогодні бот Milana працює в тестовому режимі і «знає» тільки одну навчальну дисципліну - морське право. Але навіть за такий короткий час використання бот-асистент вже встиг принести користь багатьом студентам.

Як і очікувалося, ідея створення бота-помічника дуже зацікавила студентів і викладачів університету, адже завдяки його використанню студентам буде набагато простіше готуватися до занять, а у викладачів залишиться більше часу для заняття наукою. З огляду на потенційну користь даного нововведення, його творець Денис Іванов до початку нового навчального року збирається запустити повноцінного бота, який стане відмінним асистентом студентів і викладачів за курсом «Морське право», а надалі і з інших навчальних дисциплін.

З даним проектом Денис Іванов через кілька тижнів відправиться на міжнародну конференцію в Нью-Йорку «Лігал Хакерс Саміт», де і представить всьому світу унікальний чат-бот.

Також в Національному університеті «Одеська юридична академія» успішно функціонує IT- лабораторія, яка займається розробкою і впровадженням новітніх технологій в навчальний процес, таких, наприклад, як мобільний додаток для студентів і викладачів, автоматизоване місце слідчого, детектива і прокурора, програма розкладів і багато інше.

Все це, безумовно, виводить навчальний і науково-дослідний процес в університеті на абсолютно новий рівень. Не дивно, що в 2016-му році згідно престижним міжнародним рейтингом Webometrics Національний університет «Одеська юридична академія» став кращим юридичним вузом України і лідером серед юридичних вузів СНД.

Новини університету Розроблено унікальний чат-бот: вчитися студентам стане легше!