Випускників 9 і 11 класів шкіл запрошують отримати робочу спеціальність

e-mail Друк

У нашій країні триває вступна кампанія до навчальних закладів. І якщо термін подачі документів для вступу до вузів вже добігає кінця, то в охочих поступити в професійно-технічні училища ще достатньо часу щоб визначитися зі своєю майбутньою спеціальністю. На жаль, в останні роки в нашій країні значно скоротилася кількість професійно-технічних училищ, а торік у вищих державних органах і зовсім піднімалося питання про те, щоб повністю ліквідувати систему професійно-технічної освіти. І це при тому, що по всій Європі, та й по всьому світу простежується тенденція збільшення кількості професійно-технічних училищ, а наша країна відчуває гостру нестачу співробітників мають робочі спеціальності! Однак, незважаючи на всі песимістичні прогнози, завдяки активній діяльності одеського нардепа президента Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету Сергія Ківалова щодо захисту системи профтех освіти в Україні її все ж вдалося зберегти. І це дуже важливо адже робочі спеціальності на сьогоднішній день дуже затребувані і досить добре оплачуються на ринку праці, величезна кількість підприємств потребує таких кадрах, а в нашій країні практично немає навчальних закладів, де їх готують.

Національний університет «Одеська юридична академія» має в своїй структурі відокремлений підрозділ «Об'єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг. Училище сфери послуг запрошує на навчання випускників шкіл, які здобули повну загальну середню освіту (11 класів) або базову загальну середню освіту (9 класів), без сертифіката зовнішнього незалежного тестування.

Підготовка фахівців проходить за наступними напрямками:

- Кравець: термін навчання на базі 9 кл. - 2 роки 8 міс, на базі 11 кл. - 2 роки

- Молодший спеціаліст «Технології легкої промисловості (Моделювання та конструювання промислових виробів)»: термін навчання - 2 роки

- Перукар (перукар-модельєр): термін навчання на базі 9 кл. - 3 роки, на базі 11 кл. - 1,5 року;

- Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури: термін навчання на базі 9 кл. - 3 роки, на базі 11 кл. - 1,5 року;

- Асистент референта. Адміністратор: термін навчання на базі 9 кл. - 3 роки, на базі 11 кл. - 1,5 року.

Після закінчення навчання випускники отримують диплом молодшого спеціаліста державного зразка та гарантоване працевлаштування за обраною спеціальністю.

Навчання в училищі проводиться за рахунок бюджетних коштів, протягом усього періоду навчання учням виплачується стипендія. На даний момент в училищі навчається близько 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім державної стипендії, такі студенти отримують грошові виплати на триразове харчування, придбання підручників, одягу, а також двічі на рік отримують матеріальну допомогу. Крім того, іногородні студенти цієї пільгової категорії мають право безкоштовного проживання в студентському гуртожитку.

Тонкощам професії студентів навчають висококваліфіковані викладачі, а також майстри виробничого навчання, самі заняття проводяться в спеціалізованих майстернях. Крім того, на базі училища працює інноваційний кабінет-лабораторія, обладнаний системою автоматизованого проектування одягу. Незважаючи на складну ситуацію, в якій опинилися професійно-технічні училища в нашій країні, для студентів Вищої професійно-технічного училища сфери послуг створені максимально комфортні побутові умови, а зовсім недавно на його базі було відкрито сучасне студентське кафе з прийнятними цінами на якісне здорове харчування.

Об'єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг має договору з базовими підприємствами Одеси і Одеської області про підготовку кваліфікованих працівників на дані підприємства. Крім того, в нинішньому році ВПТУ сфери послуг уклав договори про співпрацю з вищими навчальними закладами міст Києва і Мукачево і тепер випускники училища можуть продовжити навчання в цих вузах і отримати за своєю спеціальністю вищу освіту.

Зарахування в училище проводиться за результатами тестового випробування.

Прийом документів здійснюється приймальною комісією в двох корпусах щодня з 9.00 год. до 16.00 год крім вихідних днів (субота і неділя). Прийом документів триватиме до 23 серпня включно.

Адреса училища:

Корпус №1: м.Одеса, вул. Мельницька, 24-а.
Телефони для довідок: (048) 733-30-67, 731-62-78.
Проїзд: тролейбус - №№ 3, 14; маршрутне таксі №№ 201, 233, 191, 168. Зупинка Завод «Шустов».

Корпус № 2: м. Одеса, вул. Піонерська, 7.
Телефон для довідок: (048) 715-34-12
Проїзд: трамвай - №№ 17, 18, 19, 23; тролейбус - №№ 10,11;
маршрутне таксі №№ 175, 210, 127, 208. Зупинка: 4 ст. Великого Фонтану.

Новини університету Випускників 9 і 11 класів шкіл запрошують отримати робочу спеціальність