Візит професора з Чикаго до Одеси

e-mail Друк

Ганс Морс Джордан прибув до Національного університету «Одеська юридична академія» з Північно-Західного університету, що входить в десятку найбагатших вузів світу. В Україні іноземний професор перебуває в рамках програми академічного обміну ім. Фулбрайта. Тема поточної дослідницької діяльності професора стосується мотивації української молоді працювати держслужбовцями.

Тема мого дослідження - це мотивація держслужбовців. Тобто, мене як ученого цікавить хто хоче працювати на благо держави і чому. Я проводжу свої дослідження не тільки в Україні, але і в інших країнах на пострадянському просторі.- розповів професор політології чиказького університету Джордан Ганс Морс.

Наш візит, в першу чергу, абсолютно дослідний. І ми тут опинилися тому, що Одеська академія допомогла нам організувати дослідне поле. В цілому, за рік ми провели більше сотні інтерв'ю з топ-чиновниками, суддями і прокурорами. Щоб зрозуміти відповідь на просте запитання - чому і як вони працювали. Як виглядає життя держслужбовця у всіх умовах, які склалися в країні протягом останніх 25 років-доповнив дослідник-політтехнолог Дмитро Рой.

Для збору даних по темі свого дослідження Ганс Морс Джордан провів в Україні майже рік. Зі студентами Одеської юридичної академії американський професор поділився придбаними спостереженнями і зібрав нові дані.

У іноземного гостя залишилися дуже хороші враження про Одеську Юридичну академію: Університет сам, звичайно, прекрасний. Ми бачили багато різних університетів, це на зовсім іншому рівні.

Лекція пройшла на базі коворкінгового простору IN SPASE в форматі опен-ейр. На ній зібралися студенти різних факультетів та курсів. Об'єднало одне - бажання придбати нові знання.

В ході дискусії ми обговорили плюси і мінуси роботи в державних органах. Такі зустрічі повинні давати студентам певний стимул працювати на державній службі. І це прекрасно, що молоді хлопці хочуть йти працювати в держоргани і у них є бажання змінювати нашу державу на краще. Було дуже цікаво поспілкуватися з американським професором, я дізналася для себе багато нового про роботу на державній службі. Подібні зустрічі досить часто проводяться нашому університеті, президент академії Сергій Васильович Ківалов запрошує іноземних лекторів для того, щоб студенти змогли обмінятися досвідом і отримати додаткові знання. - розповідає Марина Синюк, яка в цьому році вступає на магістратуру факультету психології, політології та соціології.

Отримані професором і його асистентами дані в майбутньому перетворяться в наукову книгу або статтю.

Це ще тільки перший етап. Будуть більш формалізовані опитування через Інтернет. Ми будемо брати тисячі інтерв'ю, а не сто, але менш глибоких, більш поширених. Я ще не знаю, які у нас вийдуть результати, адже ми тільки збираємо дані і нам буде потрібно ще два роки на те, щоб їх проаналізувати і зробити відповідні виводи.- резюмував Джордан Ганс Морс.

Американський професор також поділився дослідними напрацюваннями Північно-Західного університету в сфері психології. Практичні поради іноземних колег будуть застосовуватися при впровадженні освітніх програм на новій спеціальності психологія, яка відкрилася в цьому році в Національному університеті «Одеська юридична академія.

Подробнее:http://www.slovo.odessa.ua/main/21074-vizit-professora-iz-chikago-v-odessu.html#ixzz4oOPm3VfS

Новини міжнародного співробітництва Візит професора з Чикаго до Одеси