e-mail Друк

Національний університет «Одеська юридична академія» традиційно залучує до навчального процесу провідних іноземних юристів практиків. Цій навчальний рік не став виключенням і 4 вересня відбулась перша в цьому році зустріч студентів університету з іноземним колегою.

За ініціативою кафедри конституційного права перед студентами судово-адміністративного факультету виступив з лекцією суддя Конституційного Суду Азербайджанської Республіки, член комітету проти тортур Ради Європи Гараджаев Джейхун Ясіналі огли.

Суддя Гараджаєв Д.Я. є одним з гідних представників Одеської школи права. Саме в Одесі він отримав юридичну освіту та зробив перші кроки у науці конституційного права.

Також символічним є те, що ця зустріч відбулась зі студентами магістрами судово-адміністративного факультету, які ще тільки приступили до вивчення навчальної дисципліни «Конституційне процесуальне право».

Лекція судді Гараджаєва Д.Я., була присвячена співвідношенню конституційного права та конституційного процесуального права, а також аналізу ролі органів конституційної правосуддя у забезпеченні такої конституційної цінності як справедливість. У лекції були використанні численні приклади з судової практики Азербайджану, Німеччини, Росії, Франції, Європейського Суду за прав людини.

Після лекції суддя Гараджаєв Д.Я. відповів на запитання українських студентів щодо особливостей формування, компетенції та організації діяльності Конституційного Суду Азербайджанської Республіки.

Кафедра конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія» є справжньою кузнею кадрів для органів конституційної юрисдикції. В різні роки на кафедрі захистили дисертації на здобуття вченого ступеню кандидата юридичних наук 5 майбутніх суддів конституційних судів України та інших держав, а викладачі кафедри вже понад 20 років є консультантами Конституційного Суду України.

Новини університету СУДДЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЗУСТРІВСЯ ЗІ СТУДЕНТАМИ УНІВЕРСИТЕТУ