e-mail Друк

Доцент кафедри кримінального процесу, керівник відділу оцінювання якості вищої освіти Центру організації освітньої підготовки та інформаційно-аналітичної роботи Національного університету “Одеська юридична академія” Торбас Олександр з 26 серпня по 3 вересня 2017 року взяв участь у навчальному візиті до США (міста Вашингтон (Округ Колумбія), Лексингтон і Шарлотсвіль (штат Вірджинія) для ознайомлення з організацією юридичної освіти, правничої професії та верховенства права у дії за підтримкою Програми реформування сектору юстиції “Нове правосуддя”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні. У навчальному візиті також взяли участь представники Міністерства освіти та науки України, Міністерства юстиції України, Верховної Ради України, Вищої ради правосуддя, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та провідних українських шкіл права.

В ході навчального візиту українська делегація мала змогу зустрітися із представниками асоціацій, які формують та забезпечують сучасну систему юридичної освіти США (Американська асоціація юристів, Рада з питань доступу до шкіл права, Асоціація американських шкіл права, медіа компанія US News and World Report та інші), та викладачами і студентами трьох шкіл права: Центр права Університету Джорджтаун (Вашингтон), Школа права Університету ім. Вашингтона і Лі (Лексингтон), Школа права Університету штату Вірджинія (Шарлотсвіль). Під час цих зустрічей українська делегація дізналася про процедуру доступу до навчання у правових школах, доступу до юридичної професії в США, а також ознайомилась із освітнім процесом в провідних американських школах права.

Крім того, на особисте запрошення Посла України в Сполучених Штатах Америки Валерія Чалого, українська делегація завітала до Посольства України в США. В ході зустрічі Посол Валерій Чалий проінформував представників групи про діяльність Посольства та про високий рівень співпраці між Україною та США. Освітяни, в свою чергу, розповіли Послу про сучасний стан юридичної освіти в Україні та можливі шляхи її реформування.

За результатами навчального візиту представниками української делегації було розроблено низку пропозицій щодо підвищення якості надання освітніх послуг в юридичних ВНЗ та на юридичних факультетах. Крім того, представники державних органів, що формують систему юридичної освіти в Україні, та провідних правових шкіл домовились про співпрацю в сфері реформування та подальшого покращення юридичної освіти.

Новини міжнародного співробітництва Доцент кафедри кримінального процесу Торбас Олександр взяв участь у навчальному візиті до США