Візит представників ділових кіл Швейцарії в НУ «ОЮА»

e-mail Друк

В рамках ініціативи Інституту Європи Університету Цюріх відбувся візит представників академічних та ділових кіл Швейцарії в Молдову і Україну. У складі групи - юристи, банкіри, інвестори, парламентарії, а також представники Інституту Європи Університету Цюріха. В Одесу делегація прибула з двома цілями: дізнатися про інвестиційні можливості Одеського регіону, а також обговорити нові напрямки співпраці між Національним університетом «Одеська юридична академія» та провідними швейцарськими ВУЗами.

Під час візиту до університету члени швейцарської делегації ознайомилася з його історією, особливостями організації навчального процесу, матеріально-технічною базою, а також обговорили з президентом ВНЗ, академіком Сергієм Ківаловим результати і перспективні напрямки співпраці зі швейцарськими партнерами.

У бесіді з гостями академік Сергій Ківалов підкреслив багатогранний характер співпраці з Інститутом Європи Університету Цюріха. Серед найбільш значущих результатів він виділив організацію курсів лекцій з європейської інтеграції та права ЄС викладачами Інституту Європи в 2015-2017 роках, участь з 2013 року українських викладачів в міжнародній мережевий конференції з питань європейської інтеграції під егідою Інституту Європи, публікацію наукових робіт представників Одеської школи права в рев'ю Інституту Європи, організацію навчального візиту українських студентів в Інститут Європи взимку 2017 року.

Також академік Сергій Ківалов поділився планами співпраці зі швейцарськими партнерами в наступному році, в числі яких студентська програма обмінів з юридичним факультетом Університету Цюріха, участь українських викладачів в Програмі українських досліджень Базелського Університету, відновлення програми стажувань українських студентів в Швейцарії, заснованої відомим швейцарським юристом доктором Й. Боллагом.

Швейцарські гості високо оцінили досягнення і потенціал міжнародного співробітництва Національного університету «Одеська юридична академія» та висловили готовність сприяти його розвитку.

«З 2014 року Інститут Європи активно співпрацює з Юридичною академією. В рамках цієї співпраці ми організовували візит швейцарських політиків, адвокатів, бізнесменів, інвесторів з тим, щоб вони дізналися про Україну. Гості дуже вражені відвідуванням академії, так як в Швейцарії більшість університетів распложено в старовинних будівлях, а Юридична академія - вищий навчальний заклад дуже сучасний і оснащений за останнім словом техніки. Особливо їм запам'яталося відвідування Музею рідкісної книги, де зібрані унікальні юридичні видання, багато з яких збереглися в єдиному екземплярі. Вони були здивовані, що в університеті викладають англійською, німецькою, французькою мовами і що студенти вузу вільно розуміють іноземних лекторів», - розповіла науковий співробітник Інститут Європи Університету Цюріха, випускниця НУ«ОЮА» Надія Вязанкіна.

Міжнародне співробітництво є одним з важливих напрямків діяльності Національного університету «Одеська юридична академія». Підтвердженням міжнародного визнання університету є його членство в Європейській асоціації університетів, Європейської організації публічного права, Асоціації європейських юридичних факультетів, Європейської асоціації публічного права, участь в діяльності Центру європейської політики, Центру європейських політичних досліджень, Інституту європейського права, Академічної ради сучасних європейських студій. Університет має тісні зв'язки з Радою Європи, Венеціанської комісією, ОБСЄ, Європейським Судом з прав людини та іншими міжнародними організаціями, що створює можливості для проходження стажувань і потенційного працевлаштування в них. Завдяки налагодженим академічним зв'язків з кращими вузами Європи, українські студенти можуть паралельно навчатися в європейських університетах, продовжуючи навчання в НУ «ОЮА» та після закінчення отримати одразу два дипломи.

Новини університету Візит представників ділових кіл Швейцарії в НУ «ОЮА»