Антикорупційна освіта студентів-правників

e-mail Друк

Антикорупційна освіта студентів Національного університету «Одеська юридична академія» набула Всеукраїнського та міжнародного характеру завдяки підтримці Програми USAID «Нове правосуддя».

21-22 листопада 2017 року у Харкові відбувся Міжнародний семінар-практикум з метою зміцнення спроможності українських ВНЗ попереджувати корупцію через розробку та впровадження внутрішньої антикорупційної політики.

Семінар був фінальним етапом курсу практичних занять, в якому студенти НУ «ОЮА» брали участь в режимі онлайн конференції. В якості експерта та модератора курсу був залучений відомий американський правознавець професор Томасом Спіді Райсом (Університет Вашингтон і Лі). Протягом курсу студенти самостійно вивчали матеріали пов’язані з корупцією в різних сферах життя зокрема у сфері університетської освіти. Особлива увага приділялась антикорупційним політикам правових шкіл з усього світу.

Дводенний семінар був спрямований на обговорення поточних питань та тенденцій у сфері антикорупційної діяльності в Україні та США, як в академічному середовищі, так і в суспільстві в цілому; розробку, презентацію та обговорення проектів антикорупційних політик для правничих шкіл; розширення можливостей існуючої академічної антикорупційної мережі, а також налагодження зв’язків між правничими школами, громадськими організаціями, органами державної влади та представниками бізнесу.

Національний університет «Одеська юридична академія» у Харкові представляли: Матевосян Інеса (студентка 2 курсу магістратури ФА), Міщенко Катерина (студентка 3 курсу ФМПВ), Коломієць Юлія (студентка 3 курсу ФМПВ), Алілуйко Наталія (студентка 2 курсу магістратури ФМПВ), Дерев'янченко Олександр (студент 4 курсу ФМПВ). Викладацький склад університету представляв к.ю.н., доцент кафедри кримінально процесуального права Торбас Олександр Олександрович.

Окрім студентів та викладачів у заході брали участь представники органів державної влади й громадських організацій, які займаються питаннями попередження та протидії корупції.

Семінар проходив  у формі пленарних засідань та роботи у малих групах. Результатом даної роботи стала розробка проекту Антикорупційної політики для університету, яку у подальшому кожна команда університету зможе удосконалити та впровадити у себе.

Новини університету Антикорупційна освіта студентів-правників