e-mail Друк

Круглий стіл про захист прав журналіста, журналістську етику та правові аспекти журналістської діяльності в Україні і Європі пройшов 29 листопада в Національному університеті «Одеська юридична академія». За ініціативи декана факультету журналістики Кузнєцової Тетяни Василівни та активній співпраці факультету з міжнародними організаціями до студентів завітав генеральний секретар Європейської Федерації журналістів Рікардо Гутьєррес. Студенти факультету журналістики були раді зустрічі з гостями, які зможуть відповісти на справді важливі питання і поділитися досвідом. Модератором зустрічі був Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ). Серед запрошених гостей також були Юрій Работін, голова Одеської обласної організації НСЖУ, та Христина Костенецька, консультант Управління Верховного комісара з прав людини ООН.

Молодих журналістів хвилює їх власна безпека під час роботи. Більшість з них стажуються або вже працюють на регіональних телеканалах та встигли зіткнутися з протиправними діями з боку інших громадян. Сергій Томіленко підтвердив, що Одеса потрапила в антирейтинг за кількістю нападів на журналістів серед міст України. Рікардо Гутьєррес розповів, що Європейський Союз почав активну роботу і сподівається скоротити кількість нападів на журналістів, в тому числі і за допомогою роботи НСЖУ.

Спікери порушили питання про мову ворожнечі, яка проникла в журналістику. Цікаві статистичні дані в своїй доповіді навів генеральний секретар Європейської федерації журналістів. Він також розібрав деякі приклади резонансних випадків в журналістиці. Рікардо Гутьєррес поділився своєю думкою, як повинен чинити журналіст в тій чи іншій ситуації.

Декан факультету журналістики Тетяна Кузнєцова запросила Рікардо Гутьєрреса знову. А студенти вже чекають нової зустрічі та готуються до обговорення інших важливих тем.

Новини університету Генеральний секретар Європейської Федерації журналістів провів зустріч із студентами-журналістами