VIVAT, AKADEMIA !!!

VIVAT, AKADEMIA !!!

e-mail Друк

Якщо офіційна церемонія святкування ювілею Національного університету «Одеська юридична академія» відбулася в Національному академічному театрі опери та балету, то її неофіційна частина шумно і весело проходила в гранд-холі банкетного будинку «Ренесанс».

Тут відбулася головна подія року - ювілейний конкурс «Міс Академія 2018». А в ювілейний рік він вилився в грандіозне, захоплююче концертно-танцювальне шоу, в якому брали участь самі прекрасні представниці факультетів НУ ОЮА.

Подивитися вражаюче видовище і привітати керівників, викладачів і студентів престижного вузу приїхало багато гостей.

Заступник міністра освіти і науки України Роман Греба не приховував радості від свого перебування в ці дні в Одесі:

«Я приїхав, щоб привітати один з кращих вузів, як півдня України, так і всієї України. Сьогодні виповнюється 20 років Одеській юридичній академії та 170 років юридичної освіти Одеси. І мені приємно зарядитися позитивною енергією і відчути атмосферу свята разом з викладачами і студентами Юридичної академії. Цей вуз має не тільки завидну матеріально-технічну базу, а й високий науковий потенціал в особі сотні докторів наук, 14 членів-кореспондентів Академії наук України, тисячі доцентів і кандидатів наук. Завдяки розробленій грамотної стратегії розвитку, вони знають, що робити, щоб стати успішним вузом ».

Дивлячись на нинішнє покоління студентів НУ «ОЮА», красивих, впевнених, успішних, згадував своє студентське життя голова спілки юристів України Святослав Піскун:

«У нас, у Львівському державному університеті, чесно сказати, не було такого конкурсу, і не тому, що не було красивих і талановитих дівчат. У нас проводили конкурс художньої самодіяльності. Те, що я побачив тут, це не художня самодіяльність. З таким професіоналізмом і майстерністю дівчатам можна завойовувати міжнародні сцени і подіуми. У цьому теж заслуга вузу, який не тільки дає професійні знання майбутнім фахівцям, але і дозволяє розвинутися їх прихованим талантам і здібностям. Студентські роки - найпрекрасніші в житті кожного з нас. І я впевнений: студенти Одеської юридичної академії відчувають це в повній мірі ».

На честь двадцятиріччя Національного університету «Одеська юридична академія» цієї осені було оголошено Інтернет-голосування за кращого викладача 2017 року. На ювілейному вечорі були оголошені імена переможців - кращих, на думку студентів. Переможцями конкурсу «Кращий викладач року» стали: Павло Войтович, Яна Грабова, Віталій Бойченко, Валентина Виткова і Богдан Фасій.

Валентина Виткова зізналася, що мріяла, щоб студенти підтримали її кандидатуру. Але для неї стало повним сюрпризом, коли вона увійшла в п'ятірку кращих викладачів і була відзначена Особливим знаком та Почесною грамотою.
В Одеській юридичній академії Валентина Сергіївна працює сьомий рік, викладає конституційне право України. І знає секрет, як зробити свій предмет цікавим і захоплюючим.

«Визнання для мене означає, в першу чергу, увагу моїх студентів, які цінують мої старання і вміння. Саме студенти надають мені сил і натхнення займатися наукою і педагогікою. І, думаю, індивідуальний підхід – найважливіший фактор в роботі викладача. Особливий підхід: до учнів коледжу - один, до студентів Академії - інший, до магістрів - третій,
- впевнена Валентина Виткова ».

Павло Войтович веде в НУ «ОЮА» «міжнародне право» і «міжнародні відносини». Вільно володіючи англійською та німецькою мовами, молодий педагог читає ці дисципліни на чотирьох мовах:

«Я - випускник Юридичної академії 2005 року. У тому ж році, попрацювавши недовго в суді, я переступив поріг рідного вузу вже в якості викладача ».

Павло Петрович зізнався, що молодому педагогу, у якого зі студентами різниця у віці зовсім невелика, доводиться нелегко. Але йому вдалося швидко знайти спільну мову і завоювати у них повагу і авторитет.

«Не хочу собі лестити, але хороші відносини з хлопцями у мене склалися відразу. Може, мені це дано зверху? В одному я впевнений: потрібно любити свою роботу ».

Справді, у випускників і студентів НУ «ОЮА» склалося особливе ставлення до своєї Альма Матер, яке вони висловлюють не тільки в прозі.

«Друзья, прекрасен наш союз! Поэта мысль верна.
А наш союз – наш лучший вуз, родная ОЮА.
Как Ришелье, он смотрит вдаль, к потомкам обращен.
Каких людей он миру дал и сколько даст еще!
Ты, ОЮА, родной наш дом, спокоен будь за нас,
И мы тебя не подведем. Спецы мы – высший класс.
В житейском море – вечный бриз, и нет штормов в судьбе.
Юрист – и в Африке юрист, благодаря тебе…»

З двадцятиріччям колектив Одеської юридичної академії привітав заслужений працівник транспорту України академік Транспортної академії країни Юрій Крук:

«Щоб створити такий вуз, потрібно було звалити на себе цй нелегкий і відповідальний вантаж в непростому 1997 році, що і зробив Сергій Васильович Ківалов. Багато хто сумнівався тоді в успіху справи. А всього через три роки Академії було присвоєно високе звання Національної ».

Від імені всіх портовиків України Юрій Борисович привітав колектив вузу з ювілеєм і вручив на пам'ять «візитну картку Одеського порту», давши наказ від імені портовиків - скоріше добудувати Церковно-парафіяльну школу, і пообіцявши, що якщо виникне необхідність, допомогти в цій благій справі.

Беручи численні вітання з нагоди 20-річчя НУ «ОЮА» та 170-річчя юридичної освіти в Одесі, президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов не приховував своєї щирої радості:

«Багато гостей, які побажали привітати нас, дали високу оцінку нашому вишу, який і справді за двадцять років досяг вражаючих результатів. А секрет наш простий. Високий рівень підготовки наших викладачів. Відповідно - високий рівень знань студентів. А творчі конкурси, спортивні змагання - елементи виховної роботи, якій приділяється в вузі велика увага. Наші випускники працюють не тільки в юриспруденції, а й в різних сферах науки і культури. Не дивуйтеся: наш випускник Ігор Онищенко сьогодні - соліст Віденської опери. Ця подія в цілому для України, а не тільки для Одеської юридичної академії. А розвинувся його вокальний талант на студентських концертах. І сьогоднішній конкурс, на якому студенти відточують свою майстерність, - хороша традиція. Авторитетне журі враховує не тільки зовнішні дані конкурсанток, а й їхні таланти: вони танцюють, співають, показують чудеса акробатики, красу хореографії. І я разом з їх батьками, студентами і викладачами щиро радію цим успіхам ».
 
Сергій Васильович побажав студентам Академії, щоб вони були завжди затребувані і домоглися в своїй галузі значних висот:

«Щастить по життю тим, хто трудиться. А наші студенти вміють працювати і, отже, перспективні і щасливі ».

На самому «чарівному» конкурсі року його учасниці довели, що вони не тільки красиві, а й ще талановиті. До складу журі увійшла і Вероніка Шувалова - володарка корони «Міс Академія-2017:

«Ми вибираємо гідну претендентку на перемогу в цьому році, яка повинна бути не тільки красива зовні, але і внутрішньо: розумна, вихована, цілеспрямована, мати широке коло інтересів, мати таланти. Це дуже непросто - проявити все це і стати переможницею серед багатьох достойних дівчат, які теж прагнуть до перемоги. Я знаю це, адже рік тому я була на їхньому місці. І впевнена, що переможуть найкращі ».

І ось після всіх дефіле і ефектних виступів були оголошені довгоочікувані результати.

Звання «Міс Елегантність» завоювала студентка другого курсу факультету адвокатури Анастасія Махновська, яка захоплюється танцями, пише музику і мріє відкрити танцювальну школу.
«Міс Грація» стала студентка другого курсу судово-адміністративного факультету Олена Бугаєць, захоплива східними танцями.
Звання «Міс Екзотика» була удостоєна Еріка Болоташвілі - студентка першого курсу Інституту підготовки слідчих. Еріка займається хореографією і має 2-й розряд з художньої гімнастики.
«Міс Талант» була оголошена студентка другого курсу факультету адвокатури Аліна Ярощук, яка тричі здобувала перемогу в дитячих конкурсах краси.
«Міс Студентство» - це звання присуджене студентці першого курсу Інституту підготовки професійних суддів Христині Шовкун, призеру обласних, всеукраїнських та міжнародних чемпіонатів з бальної хореографії.
Першокурсниця факультету адвокатури Катерина Зможний, яка мріє стати кращою в своїй професії, визнана «Міс Стиль».
А першокурсниця факультету цивільної та господарської юстиції, випускниця балетної школи Яна Ленська стала «Міс Дефіле».
Студентка першого курсу соціально-правового факультету Поліна Кабаченко, захоплива живописом і спортом, отримала звання «Міс Шарм».
Діана Максименко, студентка четвертого курсу факультету журналістики, стала «Міс Ніжність» і мріє стати «Міс Україна», щоб представити нашу країну на конкурсі Міс світу.
«Міс Посмішка» стала першокурсниця факультету міжнародно-правових відносин Дарина Яковець, яка закінчила музичну школу по класу фортепіано і вокалу.
Звання «Міс Оригінальність» отримала першокурсниця Юридичного коледжу Владислава приймаючи, коло захоплень якої - танці, великий теніс і плавання.
«Міс Артистизм» стала студентка третього курсу факультету цивільної та господарської юстиції Наталія Добровольська, що має диплом фітнес-тренера.
Паула Гіроуд, студентка другого курсу Інституту кримінальної юстиції, яка захоплюється музикою і сучасним мистецтвом, стала «Міс Фотомодель».
А Анастасії Алексєєнко, студентці третього курсу соціально-правового факультету, яка захоплюється хореографією, беззастережно було присвоєно звання «Міс глядацьких симпатій».

І, нарешті, три найголовніших місця конкурсу журі визначило такий спосіб.

Другою віце-міс Академія-2018 стала першокурсниця факультету міжнародно-правових відносин Віталія Чемізова, в чию сферу інтересів входять: живопис, хореографія та англійська мова, якою вона володіє на дуже високому рівні.
Звання першої віце-міс Академія отримала Олександра Терещенко, студентка третього курсу факультету психології, політології та соціології, що займається спортом і хореографією.
А Міс Академія-2018, на загальну думку журі, стала третьокурсниця факультету цивільної та господарської юстиції, вже успішно проявила себе в якості моделі на різних показах і конкурсах, Тетяна Гаврильчук.

Коли відгриміли фанфари, переможниця конкурсу зізналася:

«Весь місяць я засинала і прокидалася з думками про те, чим я можу здивувати журі і провести на всіх враження. Мене підтримував декан мого факультету, друзі, моя родина. А паралельно я здавала заліки та іспити. Так що цей етап мого життя був важким. Перемога стала тяжкою, але приємною. Я буду з гордістю нести свою корону цілий рік. І велика честь для мене, що ця важлива для мене подія відбулася в ювілейний рік мого вузу - Національного університету «Одеська юридична академія» ».

Після підведення всіх підсумків були поздоровлення, спалахи фотокамер, море квітів, обійми, поцілунки, сльози радості і просто сльози. Але на то це і конкурс, де королевою стає тільки одна дівчина.

Корона завжди дістається самої талановитої, чарівною дівчині і хорошою студентці. Хочеться згадати попередніх переможниць конкурсу і, перш за все, студентку Юридичної академії Олександру Ніколаєнко, якій дісталася корона в 2001 році. Вона стала Міс Одеса, потім Міс Україна, а після цього і Міс Всесвіт. І на цей раз суперечки журі були жаркими, але ми прийшли до спільної думки. Я думаю, Міс Академія-2018 достойно продовжить традиції цього конкурсу, представляючи свій вуз в різних проектах та благодійних заходах,

- сказала під завісу урочистості голова журі генеральний директор національного комітету «Міс Україна-Південь» Тетяна Савченко.

Ну, а Національний університет «Одеська юридична академія» впевнено вступає в своє третє десятиліття неймовірно цікавою, насиченою студентського життя, щедрої на події, імена, перемоги і досягнення.