20-летие Национального университета «Одесская юридическая академия»

e-mail Друк

1 грудня відбулося найграндіозніша подія цього року - урочисте святкування 20-річного ювілею Національного університету «Одеська юридична академія» та 170-річчя Одеської школи права. Іноземні гості, вчені, політики, дипломати, чиновники, представники духовенства, і, звичайно ж, викладачі та студенти прийшли в цей день відсвяткувати ювілей Університету.

Офіційна частина святкування відбулася в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Як заведено, святкування почалося з гімну України у виконанні хору Одеської національної музичної академії ім. Нежданової, після чого був показаний фільм-презентація знакових подій      НУ «ОЮА». З урочистим вітальним словом до всіх присутніх, звернувся засновник НУ «ОЮА», державний і політичний діяч, народний депутат України, академік Сергій Васильович Ківалов:

«Я хочу вам сказати, що ми відрізняємося від багатьох вищих навчальних закладів тим, що у нас абсолютно нові навчальні програми для підготовки справжніх фахівців. Ми готуємо сьогодні не тільки юристів, але і висококласних журналістів, психологів, політологів, соціологів, і це прекрасно. Зізнаюся вам, я отримую задоволення від того, що ми виховуємо майбутню еліту нашої держави. А за нашими випускниками - майбутнє та перспектива. Їм будувати нашу правову державу і нам потрібно створити умови для того, щоб вони могли керувати країною.

А нашому колективу я щиро хочу побажати і творчості, і натхнення, і благополуччя, і любові, хочу, щоб вони всі були щасливі, тому що від цієї роботи вони отримують задоволення. Я згадую слова покійного професора нашого вишу Червоного, який 18 років був деканом юридичного факультету ОДУ ім. І.І.Мечникова та потім став першим завідувачем кафедри цивільного права в нашому університеті. Він говорив: «Коли я ступаю на поріг будівлі нашого університету, у мене з'являється дух творчості, який допомагає мені в написанні моїх книг і монографій». Напевно, в цьому і є секрет благополуччя і розвитку нашого університету. Хочу, щоб ви всі були здорові, щасливі, хочу, щоб у ваших родинах, в ваших будинках було тепло, було затишно, був достаток, і нехай нас усіх Господь береже! Зі святом вас, з двадцятиріччям нашого університету! »

Вітання Президента України Петра Порошенка зачитав зі сцени голова Одеської обласної державної адміністраціі Максим Степанов: «Щиро вітаю науково-педагогічних працівників, співробітніків, студентів, аспірантів та випускників Національного університету« Одеська юридична академія »з 20-річчям від дня його заснування. За ці роки Ваш заклад став alma mater для тисяч висококваліфікованіх спеціалістів, які здобулі визнання та авторитет. Переконаний, что професіоналізм та наполеглива праця колективу й надалі сприятимуть розвитку української правничої системи; будуть надійнім підґрунтям реформування вищої школи на прогресивних засадах. Бажаю Вам міцного здоров'я, мирного неба, щедрої долі та нових звершень в ім’я України!»

Сергій Васильович Ківалов вручив звання почесного доктора університету «honoris causa» Валерію Пустовойтенку - українському державному і політичному діячу, прем'єр-міністру України (1997 – 1999 рр.), який у 1997 році підтримав ідею створення Одеської державної юридичної академії. Валерій Павлович зазначив:

«У непростий час створювався університет. За роки, які я займав пост прем'єр-міністра України створювалися тисячі організацій, але жодна з них не проіснувала довго, всі ці організації розвалилися. І я радий тому, що саме Національний університет «Одеська юридична академія» не тільки продовжив свою роботу, але і з кожним днем удосконалюється і йде вперед до нових вершин. Я вважаю, що сьогодні, за допомогою НУ «ОЮА», абсолютно вирішене питання підготовки юристів в Україні».

Так само звання почесного доктора університету «honoris causa» удостоївся Йозеф Боллаг - засновник, власник і керівник юридичної фірми «J. Bollag & Cie »в Швейцарії, почесний консул України в швейцарському місті Цуг. У 2001 році Боллаг вперше відвідав університет і заснував програму стажувань в Швейцарії для студентів і аспірантів Національного університету «Одеська юридична академія».

Колектив Національного університету «Одеська юридична академія» був нагороджений орденом «Трудова слава», також університет отримав почесну відзнаку Всесвітнього юридичного альянсу - «Лідер у сфері юридичної освіти». Почесні нагороди були вручені професорсько-викладацькому складу від Верховної Ради України, Міністерства освіти і  науки України, Міністерства юстиції України, Вищої кваліфікаціонної коміссії суддів, Державної судової адміністрації України, Головного управління Національної поліції України в Одеській області, Одеської обласної державної адміністрації, Української православної церкви та інших інститутів.

Одеський міський голова Геннадій Труханов вручив президенту вишу Сергію Ківалову орден Григорія Григоровича Маразлі I ступеня. І зі сцени додав: «Національний університет« Одеська юридична академія »- це не тільки знання, не тільки колосальна праця, це ще й активна життєва позиція і активну участь в житті міста. Адже в самому прекрасному місті України- місті Одеса - повинен бути найпрекрасніший вуз. І я хочу подякувати Сергію Васильовичу Ківалову за те, що він створив дійсно «одеське диво»!»

В цей день в Одеському оперному театрі панувала по-справжньому чарівна атмосфера. Студенти з гордістю запевняли у тому, що вони не помилилися з вибором вишу - адже Національний університет «Одеська юридична академія» - це добрі традиції минулого, стабільність теперішнього і впевненість в майбутньому!

Урочистості продовжилися в найбільшому банкетному залі на півдні України «Ренесанс», де традиційно відбувся фінал конкурсу «Міс НУ «ОЮА»- 2018».

Новини університету 20-летие Национального университета «Одесская юридическая академия»