Студент НУ «ОЮА» завоював першість на чемпіонаті України з супермотокросу

e-mail Друк

Нинішній рік добігає кінця, наближається пора довгоочікуваних новорічних і різдвяних вихідних днів, і в повітрі витає атмосфера наступаючих свят. У цю пору прийнято вибирати подарунки для рідних і близьких, закуповувати продукти для майбутнього святкового столу і, звичайно ж, підводити підсумки року, що минає. Зрозуміло, навряд чи нашим співгромадянам буде приємно почути напередодні Нового Року підсумки того, на скільки ще за цей рік знецінилася гривня щодо долара, на який відсоток зросли ціни на продукти і збільшилася вартість комунальних послуг. Але ж безумовно, рік, що минає приніс нам не тільки труднощі і проблеми, але також багато нових перемог і звершень. Особливо радували нас в цьому році наші спортсмени. Раніше ми вже писали про одеситів, які завойовували призові місця на багатьох всеукраїнських та міжнародних змаганнях з найрізноманітніших видів спорту, а сьогодні хотілося б розповісти про студента Національного університету «Одеська юридична академія» Вадима Карасюка, який в цьому році удостоївся звання чемпіона України з супермотокросу.

Чемпіонат України з супермотокросу (вид мотоциклетного спорту) проходив у два етапи. Під час першого етапу, який відбувся 9 жовтня в Мелітополі, Вадим посів третє місце. Другий етап чемпіонату пройшов у місті Суми і приніс спортсмену справжню перемогу - він уже вдруге за час своєї спортивної кар'єри завоював звання чемпіона України. Вадим Карасюк займається даним видом спорту починаючи з 5 років, і у свої 17 років має дуже довгий послужний список спортивних перемог на всеукраїнських і навіть міжнародних змаганнях з мотоциклетного спорту. У 2015 році Вадим вперше здобув перемогу на чемпіонаті України з мотокросу, у 2016 - завоював Кубок України. У тому ж році юнак посів друге місце на міжнародному чемпіонаті центральних європейських країн, який об'єднав у собі спортсменів з Польщі, України, Болгарії, Білорусії, Румунії та Російської Федерації, а також взяв участь у відкритому чемпіонаті Польщі з мотокросу. На сьогоднішній день Вадим Карасюк є майстром спорту України з мотоциклетного спорту і вчиться на 1 курсі факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія». Оскільки змагання з цього виду спорту проходять протягом усього сезону, який триває з квітня по жовтень, Вадиму часто доводиться пропускати заняття в університеті, проте, як розповідає сам спортсмен, у рідному виші він завжди знаходить підтримку і розуміння з боку адміністрації та викладачів.

Мотокрос, і взагалі мотоциклетний спорт вимагає великих витрат часу - це і відповідна фізична підготовка, і тренування, і безпосередньо самі змагання, які проходять протягом усього сезону, тобто з квітня по жовтень. Коли я ще вступав до Національного університету «Одеська юридична академія», я трохи хвилювався на рахунок того, чи вийде у мене поєднувати навчання і заняття спортом. Однак розпочавши тут вчитися, я відчув колосальну підтримку як з боку керівництва університету, так і з боку багатьох викладачів. Завдяки підтримці вишу, який за ці півроку вже став для мене рідним, я відчуваю впевненість у своїх силах і планую надалі продовжувати займати мотоциклетним спортом і брати участь в змаганнях», - висловив упевненість Вадим Карасюк.

Мотокрос, або як його ще називають мотоциклетний крос, є одним з видів мотоциклетного спорту і являє собою гонку на спеціальних спортивних мотоциклах по замкнутій трасі з природними і штучними перешкодами. Першим відомим змаганням з даного виду спорту прийнято вважати так звані «перегони за лисицею», які було проведено у 1908 році на військовому навчальному плаці недалеко від Лондона. У них взяли участь 16 кінних вершників і 13 мотоциклістів, метою яких було довести, що мотоцикл під час їзди по бездоріжжю перевершує коней. Однак, у перших в історії перегонах мотоциклісти зазнали невдачі - перемогу в заїзді впевнено здобули кавалеристи. Проте, у наступні роки у Великобританії і Франції продовжували проводити мотокроси, але вони не викликали інтересу у публіки - не вистачало наочності. І лише після закінчення Першої світової війни була знайдена найбільш вдала форма проведення мотокросів - їх стали проводити на природній місцевості з трав'янистою, піщаною або навіть грязьовою (але без каменів) поверхнею, використовуючи масовий старт. На сьогоднішній день мотокрос є видовищним і вельми популярним видом спорту, починаючи з 1957 року проводиться Чемпіонат світу з мотокросу - вища серія змагань, організована Міжнародною Мотоциклетною Федерацією.

Новини університету Студент НУ «ОЮА» завоював першість на чемпіонаті України з супермотокросу