З Днем Святої мучениці Татіани!

e-mail Друк

Свята мучениця Татіана в православному світі вважається небесною покровителькою всіх учнів і молоді. Історія житія Святої говорить, що народившись в знатній римській сім'ї, Татіана добровільно відмовилася від заміжжя і вибрала шлях служіння людям і Богу. За її благочестиве життя і відданість християнській вірі Татіану посвятили в диякониси. Це були дуже важкі часи гонінь на християн. Всім громадянам було велено приносити жертви поганським богам, а тих, хто наважився не послухатися наказу імператора, жорстоко карали. Коли Свята Татіана відмовилася принести жертву язичницькому божеству Аполлону, її схопили кати. Вона не злякалася і стала молитися Господу, тоді статуя ідола впала і розбилася на друзки. Святу діву почали катувати і мучити, але вона, стійко переносячи страждання, молилася за своїх мучителів - найбільша любов до Бога давала їй сили і мужність терпіти тортури. Сталося справжнє диво: небесне світло осяяло катів, і вони увірували в Христа. Однак,  християн спіткала важка доля - всі вони були усічені мечем і відійшли до Господа, прийнявши хрещення у власній крові. На наступний день сам правитель Риму Ульпіан взявся судити Святу Тетяну, він переконував її принести жертву богам, але вона була непохитна у своїй вірі і відданості Христу. Тоді імператор знову піддав її страшним мукам. На загальний подив тортури не приносили їй тілесних ушкоджень, голодний лев, випущений на Тетяну на арені цирку на торкнув її, а полум'я вогню, куди кинули Тетяну, навіть не торкнулося її тіла і волосся. Господь показав молодий сподвижницю, що ту людину, яка довірився Йому, Він повністю охороняє і оберігає. Коли Тетяну засудили до смертної кари через усічення голови її батько, таємний християнин, розкрив свою віру і загинув від рук катів разом з дочкою.

У православній традиції образ молодої, прекрасної, освіченої дівчини - Святої мучениці Татіани всім серцем, всією душею, всім своїм серцем возлюбившої Христа по праву вважається символом стійкості, мужності і непохитної віри в Бога. Студенти та молоді люди вважають її своєю покровителькою і в День пам'яті 25 січня разом з іншими віруючими підносять Святий свої щирі молитви.

У День пам'яті Святої мучениці Татіани я хочу від щирого серця привітати всіх студентів з цим чудовим святом і побажати міцного здоров'я, успішного навчання і великих досягнень! Нехай Ваші студентські роки будуть яскравими і щасливими, а Свята Татіана неодмінно допомагає Вам в навчанні!

Президент Національного університету "Одеська юридична академія" Сергій Ківалов

Новини університету З Днем Святої мучениці Татіани!