В Одесі відзначили престольне свято храму Святої мучениці Татіани

e-mail Друк

Мало хто знає, що День Святої мучениці Театіани християни відзначають вже двадцять століть.

Свято названо на честь Святої Тетяни - християнської мучениці, яка жила за часів правління римського імператора Олександра Северуса. За те, що дівчина навіть під страхом смерті не відріклася від Христа і відмовилася молитися язичницьким богам, церква визнала її святою.

У православній традиції Свята Тетяна вважається покровителькою студентів і всіх учнів.

Єдиний в Україні студентський Храм, що носить ім'я Святої мучениці Татіани, знаходиться в Одесі, при Національному університеті «Одеська юридична академія». І престольне свято тут проходить дуже урочисто.

Більше 10 років тому, коли ми побудували цей храм, то дуже хотіли, щоб віруючі його полюбили. Так і сталося. Храм знайшов свою паству, і на богослужіннях тут завжди дуже людно, - розповів присутній на богослужінні президент Національного університету «Одеська юридична академія», народний депутат України Сергій Ківалов. - І дуже добре, що поряд з прихожанами, що живуть в сусідньому районі, сюди регулярно приходять студенти і викладачі вишів, професори, доценти, вони сповідаються, причащаються, хрестять тут своїх дітей. Сьогодні безліч серйозних проблем в нашій державі. Люди приходять в храм, моляться за мир, благополуччя, за спокій нашого міста. Це добре. Не дарма ж кажуть: чим більше буде храмів, тим менше буде в’язниць.

Як розповів настоятель Храму святої мучениці Татіани протоієрей Олег Мокряк, найчастіше студенти приходять напередодні сесій та перед іспитами. Адже свята мучениця Татіана вважається в народі покровителькою учнівської молоді. Але це, звичайно, не скасовує вдумливого і серйозного ставлення до навчання і ґрунтовної підготовки до заліків та іспитів.

З дня відкриття студентського храму святої мучениці Тетяни на четвертій станції Великого Фонтану тут зародилася добра традиція: після закінчення урочистого богослужіння у дворі церкви парафіяни запрошуються на благодійний обід.

Страви добротні і з любов'ю приготовані: гречана каша з тушонкою, м'ясні котлетки, овочі, соління, яблука, цукерки. Каша готується прямо під відкритим небом в котлах польової кухні і подається з пилу - з жару. На вулиці мороз, і так приємно зігрітися гарячим обідом, ароматним чаєм, навіть випити червоного вина на честь свята.

Але перш, ніж приступити до трапези, її неодмінно освячує настоятель Храму.

Готують благодійний обід на тисячу чоловік члени колективу Національного університету «Одеська юридична академія».

Зараз абсолютна більшість студентів вишів на канікулах. А студенти нашого вишу були і на святковій літургії, і зараз тут - допомагають в організації цього обіду. А головне - роблять все це з любов'ю. Я все спробував - дуже смачно! Люди приходять на службу, потім беруть участь в трапезі, кажуть добрі слова. І на душі у всіх стає радісніше. Тому ми і надалі будемо підтримувати цю традицію, - підкреслив Сергій Ківалов.

У свято прийнято робити подарунки. Всі парафіяни отримали настінний календар на 2018 рік. Була на церковному подвір'ї не тільки трапеза, а й їжа духовна - свіжий, тільки з друкарні, номер нашої газети «Слово».

Під час трапези я поговорила з деякими одеситами, які в цей ранок прийшли до Храму.

18-річний Даніель прийшов сьогодні на святкове богослужіння. Маму Даніеля звуть Тетяною.  І вранці він привітав маму з Днем ангела, подарувавши їй квіти.

А пенсіонерка Тетяна Григорівна сама іменинниця:

У мене не тільки іменини сьогодні, а й день народження. Ювілей! І я тут в цей день. Я завжди приходжу в цю церкву. Чудова була проповідь, а тепер трапеза. Я вдячна Сергію Васильовичу за те, що він робить нам свято. Нам, людям похилого віку, дуже приємно, що про нас думають. Я щаслива подвійно: і те, що дожила до своїх років, і що так широко відзначаю свій Тетянин день.

До нашої розмови підключився Олександр, чоловік середніх років:

Для людей це радість, а для когось, можливо, і порятунок сьогодні. Тому низький уклін Сергію Васильовичу. А всім людям я хочу сказати наступне: наша сила в єдності. На православ'я йде атака, нас розділяють.  Давайте пам'ятати про нашу єдність і не змінювати нашу віру. Якщо будемо в єдності - все подолаємо.

Сергій Ківалов привітав одеситів, в першу чергу, всіх жінок, що носять ім'я Тетяна, всіх прихожан, які прийшли в Храм на престольне свято, студентів і викладачів Національного університету «Одеська юридична академія» та побажав здоров'я і благополуччя.

Новини університету В Одесі відзначили престольне свято храму Святої мучениці Татіани