Візит Шеннон Солтер і Девіда Вона в НУ «ОЮА»

e-mail Друк

26 січня Національний університет «Одеська юридична академія» з метою проведення лекції на тему: «Знайомство з судом щодо вирішення цивільних спорів» відвідали іноземні гості - голова третейського суду з вирішення цивільних спорів у Ванкувері (Канада), експерт з онлайн врегулювання суперечок і адміністративного права - Шеннон Солтер та керівник Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) реформування сектора юстиції «Нове правосуддя» - Девід Вон.

Нагадаємо, що в 2017 році Агентство США з міжнародного розвитку USAID «Нове правосуддя» присвоїло сертифікат якості освіти Національного університету «Одеська юридична академія», що підтверджує високий рівень підготовки майбутніх фахівців. На сьогоднішній день таким унікальним знаком відзначені тільки три українські виші.

Не дивлячись на те, що у студентів НУ «ОЮА» на даний момент канікули, велика кількість студентів проявили інтерес та прийшли до Зали засідань Вченої ради, щоб прослухати лекцію, познайомиться з іноземними гостями особисто і поставити запитання, що їх цікавлять.

Шеннон Солтер розповіла про найбільш оптимальні варіанти для впровадження онлайн-врегулювання суперечок в Україні. Вона зазначила, що розгляд справ в такому режимі буде сприяти своєчасному їх вирішенню та зменшить завантаженість судів. Шеннон Солтер підкреслила, що в Канаді 99% користувачів отримують послуги суду через веб-сайти. Основна ідея програми наступна: спочатку суд надає позивачам можливість через інтернет-програму пояснити суть спору, потім - через електронні інструменти врегулювати спір листуванням, якщо це не вдається, відбуваються переговори з залученням медіатора, і тільки в разі неможливості досягти згоди, спір вирішується професійним суддею.

Такж президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Васильович Ківалов зустрівся з Шеннон Солтер і Девідом Воном. В ході зустрічі, вони обговорили питання стосовно подальшої співпраці: сторони обговорили найбільш оптимальні варіанти впровадження онлайн-врегулювання суперечок в Україні в контексті оновлення процесуального законодавства. На початок літа учасники презентації судової онлайн-платформи планують завершити попередню стадію розробки і почати тактичне планування.

У свою чергу, Сергій Ківалов зауважив, що проект електронних судів, в яких могли б розглядатися незначні правопорушення громадян, заслуговує на увагу. І Національний університет «Одеська юридична академія» готовий до співпраці. Але впровадити цю платформу в даний час неможливо.

«Для цього потрібно вносити зміни в Закон про судоустрій, оскільки в Конституції України чітко прописані принципи правосуддя, - пояснив народний депутат України. - Але на перспективу проект можна розглядати. І як експеримент в стінах нашого університету ми в змозі реалізувати цю програму, представивши його в якості пілотного проекту для впровадження в судоустрій. Думаю, апробувати його буде цікаво на базі Одеської юридичної клініки.

При необхідності, думаю, ми зможемо підготувати і консультантів, і суддів електронного суду. Адже Одеса завжди була відкрита для новацій.

Поки ж для нашої країни найприйнятніший варіант - це обрання суддів. Нещодавно був обраний корпус Верховного суду. Тепер треба спуститися з небес на землю, подивитися, як працюють районні суди, як здійснюється правосуддя в сільській місцевості. Нам потрібна процедура відкликання суддів, їх звільнення в разі правопорушень. Як мені видається, за цим майбутнє. Ми повинні повернути довіру населення до судової системи».

По закінченню зустрічі, Сергій Васильович нагородив іноземних гостей пам'ятними медалями університету, подарував видання «Одеська школа права. Введення Українське право », недавно випущене Національним університетом« Одеська юридична академія »та подякував за візит.

Цей проект спрямований на те, щоб полегшити доступ до правосуддя, щоб легше було громадянам України. Але для того, щоб він став успішним, треба, щоб у ньому були зацікавлені всі сторони: і юристи, і бізнесмени, і студенти. Зустріч з президентом Одеської юридичної академії Сергієм Ківаловим була дуже продуктивною. Мені сподобалося, як нашу ідею з ентузіазмом сприйняли студенти вишу, які продемонстрували відмінний рівень знань і порадували розумними питаннями, якими засипали нас після закінчення презентації проекту. Університет зацікавився цим проектом рішення суперечок в режимі онлайн і ми сподіваємося, що він запрацює в Україні і в Одесі, - розповіла Шеннон Солтер.

Новини університету Візит Шеннон Солтер і Девіда Вона в НУ «ОЮА»