e-mail Друк

Національний університет «Одеська юридична академія» відвідали іноземні гості. Щотижня для студентів-юристів читають лекції гостьові лектори з європейських країн і США. З багатьма університетами у ВНЗ існує багаторічний цікавий досвід співпраці.

На цей раз гості представляли Інститут європейських досліджень Варшавського університету.

Цей європейський вуз, який відзначив нещодавно своє 200-річчя, має багатий міжнародний досвід: Варшавський університет співпрацює з 125-ю вузами світу. На цей раз польські вчені виявили непідробний інтерес до Одеської наукової школи.

Професор, доктор наук Адам-Константі Войтащік, який очолює Інститут, вперше відвідав Національний університет «Одеська юридична академія».

А професор Юзеф Тимановські, завідувач відділенням європейських субрегіональних досліджень цього вузу, вже має певне уявлення про рівень і напрямки наукової діяльності НУ «ОЮА».

Я можу судити не з чуток про ваш вуз: я був керівником дисертації однієї зі студенток Національного університету «Одеська юридична академія», яка у мене захищалася. І у мене склалося дуже гарне враження і про університет, і про ваше місто. - розповів професор Юзеф Тимановські.

Польська делегація була чимало вражена, відвідавши в Одесі відразу два вузи: Національний університет «Одеська юридична академія» (НУ «ОЮА») і Міжнародний гуманітарний університет (МГУ). У НУ «ОЮА» гості оглянули навчальні аудиторії, комп'ютерні класи, студентську бібліотеку, Музей рідкісної книги, спортивні споруди вузів і поділилися враженнями про побачене:

Нам дуже сподобалася інфраструктура обох університетів, і приватного, і державного, і та атмосфера, яка панує тут. Ми відчули хороше дружнє ставлення до нашої делегації і до нашої країни. Я думаю, що в цих вузах відбувається справжня творча і наукова робота. Це ще досить молоді вузи, але тут сучасні тенденції йдуть в ногу з глибокими традиціями. Вважаю, у нас вийде цікава співпраця в плані науки, економіки, культури. Для цього є всі перспективи.  - повідомив професор Войтащік.

Потім відбулася робоча зустріч польських вчених з керівництвом НУ «ОЮА» та МГУ.

Президент вузів академік Сергій Ківалов ознайомив гостей зі структурою університетів і пріоритетними напрямками в освітній та науковій сферах, приділивши особливу увагу міжнародному співробітництву і зарубіжним стажуванням студентів.

Потім був підписаний Меморандум про співпрацю між Національним університетом «Одеська юридична академія», Міжнародним гуманітарним університетом та Інститутом європейських досліджень Варшавського університету.

Сторони дійшли згоди, що польсько-українська співпраця може успішно розвиватися за трьома напрямками. Перше - це обмін студентськими групами в літній період. Було вирішено, що спочатку в Одесу приїдуть варшавські студенти, а в наступному 2019 року вже Варшава буде приймати у себе одеських студентів.

Другий напрямок - це обмін фахівцями, які займаються науковою діяльністю при підготовці кандидатських і докторських дисертацій.

І, нарешті, третій напрямок співпраці - обмін професорсько-викладацьким складом з метою вивчення досвіду проведення стажувань.

Під час робочої зустрічі було також прийнято рішення створити «дорожню карту», ​​скласти план спільної роботи трьох навчальних закладів.

Підписаний Меморандум - це фундамент і базовий документ, який дає хороші перспективи розвитку освітніх наукових, методичних зв'язків між нашими вузами, - сказав президент НУ «ОЮА» Сергій Ківалов. - Обмін студентами і викладачами наших університетів буде цікавим досвідом. Наші польські гості хотіли б бачити професорів Національного університету «Одеська юридична академія» у себе. І наші викладачі готові виступити з лекціями перед польськими студентами. Думаю, будуть також дуже корисні: організація українсько-польського студентського семінару, спільних наукових програм і досліджень.

У відповідь на це професор Войтащік зауважив: Висококваліфікований фахівець академік Сергій Ківалов конкретно поставив питання і визначив цілі, які ми повинні досягти в спільній роботі.

В цілому, польським гостям сподобався доброзичливий і діловий підхід керівників одеських вузів до розвитку співпраці і дружніх зв'язків між навчальними закладами Польщі та України, і вони очікують хороших результатів.

Новини університету Національний університет «Одеська юридична академія» співпрацюватиме з Варшавським університетом