Сьогодні в Україні святкується День державного герба України

Сьогодні в Україні святкується День державного герба України

e-mail Друк

2018 02 19a-1

Сьогодні, 19 лютого, в Україні святкуватимуть День герба України. Саме в цей день, рівно 26 років тому, Верховна Рада затвердила Малий Герб України.

Своїм корінням наш герб йде в давні часи Київської Русі, коли тризуб ще був родовим знаком роду Рюриковичів і особистим знаком князя Володимира Великого. Його використовували як знак князівського роду, відзначаючи їм посуд, монети, глиняні горщики, і також печатки в міжнародних договорах. Ведеться багато суперечок про те, яким був початковий сенс тризуба, проте найімовірнішою є та, що тризуб зображує сокола-Рарога, падаючого на здобич.

На сьогоднішній день герб має дуже велике патріотичне значення для українців, будучи символом свободи і любові до своєї країни. На вулицях часто можна побачити людей в одязі, прикрашеному тризубами, машини з гербами-наклейками та інше, що ще раз підкреслює те, наскільки важливий для українців цей символ. У цей знаковий день хочеться відзначити, що саме герб пробуджує в людях почуття єдності, патріотизму та свободи і в цьому полягає його головний сенс.

Новини університету Сьогодні в Україні святкується День державного герба України