У Національному університеті «Одеська юридична академія» будуть здійснювати підготовку приватних виконавців

У Національному університеті «Одеська юридична академія» будуть здійснювати підготовку приватних виконавців

e-mail Друк

У Національному університеті «Одеська юридична академія» почали свою роботу курси з отримання знань у сфері примусового виконання судових рішень та рішень інших органів.

На відкритті був присутній президент вишу Сергій Ківалов, заступник міністра юстиції України, який керує державною та приватною виконавчою службами країни Сергій Шкляр, а також виконуючий обов'язки голови  територіального управління юстиції в Одеській області Віктор Іванівський і начальник управління державної виконавчої служби Головного теруправління юстиції в Одеській області Дмитро Гумуржі.

Впровадження інституту приватних виконавців – дуже успішна і давно апробована на Заході модель. Працює вона ефективно і дає хороші результати, а професія приватного виконавця є однією з найпрестижніших та значущих в юридичній сфері. В Україні такі курси будуть функціонувати на базі 4 вишів. Національний університет «Одеська юридична академія» став першим університетом, який отримав право на підготовку фахівців у цій сфері та вже здійснив перший набір слухачів курсів на базі факультету цивільної та господарської юстиції.

Тривати теоретична підготовка буде трохи більше місяця, після - ще 2 місяці стажування. У разі успішної здачі підсумкових іспитів слухачі отримають відповідні сертифікати. Ну а стати приватним виконавцем вони зможуть після складання кваліфікаційного іспиту в Києві.

«Верховна Рада прийняла закон «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», який регулює питання введення нового інституту - інституту приватних виконавців. Президент України підписав цей закон, і він сьогодні діє. А готувати таких спеціалістів нікому. Саме тому ми виступили з ініціативою відкрити спеціалізовані курси на базі нашого університету і отримали ліцензію від Міністерства юстиції України. Це престижно, тому що таку підготовку може здійснювати тільки сильний професорсько-викладацький склад, який є в Національному університеті «Одеська юридична академія» - зазначив президент НУ «ОЮА» Сергій Васильович Ківалов.

На відкритті перших в Україні курсів з підготовки приватних виконавців виступив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.

«Я вважаю, що завжди потрібно стояти біля витоків будь-якого нового гарного починання, а це нове і гарне стовідсотково буде працювати, і Юракадемія буде пишатися тим, що ось вона одна з перших, по суті, перша з акредитованих вишів такий процес у себе починає. Я радий знову побувати в цих стінах, адже я захищав свою дисертацію саме тут. Безумовно, рівень професорсько-викладацького складу Академії відповідає найвищим вимогам для підготовки майбутніх фахівців, і я впевнений, що кожен, хто здасть іспит тут, в Одесі, отримає підтвердження свого права на роботу в Києві. Зі свого боку, хочу запевнити всіх, хто сьогодні почне навчання, що це - нова, серйозна перспективна спеціальність і нестачі в роботі у майбутніх приватних судових виконавців не буде», - звернувся до аудиторії Сергій Шкляр.

Він також зазначив, що подібна ініціатива одеського вишу дасть старт підготовці дуже потрібних для країни фахівців.

«Впевнений, що тут будуть якісно готувати потенційних приватних виконавців, ну і відповідно, чим більше професійних людей буде приходити в спеціальність, тим краще і швидше вона буде розвиватися. Тобто, зараз ми все-таки досягли конкуренції міждержавної і приватної виконавчої служби і відповідно, чекаємо припливу молодих, добре підготовлених кваліфікованих кадрів. Сьогодні в країні працює 80 приватних судових виконавців. А, за попередніми оцінками, країні необхідно 2-2,5 тисячі таких фахівців.

У кожного з них, в перспективі, можливо чотири і більше помічників. Таким чином, крім рішення судових питань та стягнення боргу на користь держави, вирішується ще й питання зайнятості, створення робочих місць»,- підкреслив заступник міністра.

«Я впевнений у тому, що тут прекрасний викладацький склад і буде належним чином дана школа приватним виконавцям. І з боку управління юстиції, з боку Міністерства юстиції буде надано всебічну допомогу, в тому числі, і в підтримці практичних занять, можливо в лекціях, саме як практикуючих виконавців. Не з чуток знаю про якість викладацького складу, так як сам закінчував цей чудовий виш у 2003 році», - підкреслив в.о. начальника територіального управління юстиції в Одеській області Віктор Іванівський.

Президент НУ «ОЮА», академік НАПрН України Сергій Ківалов підкреслив, що сьогоднішня подія, відкриття курсів на базі НУ «ОЮА», є надзвичайно важливим для всієї юридичної спільноти Півдня України.

«Програма курсів розроблена робочою групою провідних вчених і практикуючих фахівців, а саме приватних виконавців, голів судів, керівників державної виконавчої служби, адвокатів, нотаріусів та працівників правоохоронних органів, які і будуть викладати Вам, і ділитися з Вами своїм успішним досвідом в цій сфері. Хочу особливо відзначити, що в навчальній програмі враховані всі можливі моменти і ситуації, з якими приватні виконавці потенційно можуть зіткнутися в процесі своєї діяльності. Я переконаний, що під час навчання на курсах у нашому університеті, Ви отримаєте всі необхідні знання для успішної роботи і зможете скласти впевнену конкуренцію на ринку приватних виконавців. Сьогодні Ви стоїте біля витоків становлення інституту приватного виконання в нашій країні, і я впевнений, що завдяки Вашій компетентності в майбутньому цей інститут буде ефективно працювати і динамічно розвиватися! Удачі на шляху отримання нових знань і освоєння нової престижної та затребуваної професії!» - звернувся до майбутніх приватних фахівців Сергій Ківалов.

Він нагадав, що на сьогоднішній день заборгованість перед державою становить 600 млрд грн. При цьому, на одного судового виконавця припадає 1,5 тисячі судових проваджень, з якими вони, і це не дивно, не справляються. Тому інститут приватних судових виконавців необхідний країні.

«У нашій країні має місце величезний відсоток невиконаних судових рішень. Держава просто не в змозі нести тягар виконання рішень абсолютно по всіх судових спорах, які виникають в країні. Воно і не повинно це робити, адже в багатьох європейських державах вже давним-давно діє інститут приватного виконання, завдяки якому з'являється можливість розвантажити державу від сотень тисяч невиконаних судових рішень і стимулювати їх реальне виконання», - сказав Сергій Ківалов.

Мотивацією для отримання престижної професії також є матеріальна забезпеченість в майбутньому. Приватний виконавець отримує 10% від стягненої суми.

Відзначимо також, що Сергій Шкляр, який очолює державну екзаменаційну комісію в НУ «ОЮА», підкреслив, що для вступу на курси у кандидата має бути наявність вищої юридичної освіти, 2-річний стаж роботи в юридичній сфері і вік від 25 років.

«На той момент, коли ми навчалися, не було практикуючих приватних виконавців. Були теоретики, були державні виконавці, люди пов'язані з професією, так чи інакше. На сьогоднішній день, ми бачимо її трошки по-іншому, цю професію. Вона відрізняється від роботи державних виконавців, не можна сказати, що вона гірше або краще, швидше - це інший напрямок. Є відмінності, які ми зараз на практиці бачимо, і які, в принципі, ми, напевно, зможемо пояснити, розповісти студентам», - зазначив практикуючий приватний виконавець, викладач спеціалізованих курсів Георгій Парфьонов.

«Раніше я працювала протягом 7 років державним виконавцем, тому ця робота для мене ближча по духу і цікавіша. Я вважаю, що це дійсно робота майбутнього. Крім того, добре знаю викладацький склад Юракадемії, і я думаю, що ми тут дійсно отримаємо дуже хороші знання», - поділилася слухачка курсів приватних виконавців Оксана Аблова.

Після відкриття спеціалізованих курсів, заступник міністра юстиції Сергій Шкляр та президент Національного університету «Одеська юридична академія» зустрілися зі студентами вишу.

Вони обговорили перспективи розвитку інституту приватного виконання в Україні, а також про можливості працевлаштування.

Сергій Васильович Ківалов провів для гостей університету екскурсію бібліотекою, вони відвідали Музей рідкісної книги, після чого ознайомилися з експонатами Музею зброї, побували в пневматичному та бойовому тирах.

Гості були вражені матеріально-технічною базою Національного університету «Одеська юридична академія» та відзначили, що тут є всі умови для підготовки висококваліфікованих фахівців.

 

Новини університету У Національному університеті «Одеська юридична академія» будуть здійснювати підготовку приватних виконавців