Студент НУ "ОЮА" представить Україну на Чемпіонаті світу з таїландського боксу

e-mail Друк

Студентський спорт, настільки популярний в усьому світі, починає набувати все більшого поширення в Україні. Навіть в умовах недостатньої підтримки з боку держави українські студенти активно беруть участь в обласних та всеукраїнських міжвузівських змаганнях і показують високий спортивний клас. Буквально на днях в Харкові відбувся чемпіонат України з таїландського боксу серед студентів, за результатами якого золоту медаль завоював одесит, студент Національного університету «Одеська юридична академія» Олег Гута. У фінальній сутичці з харків'янином він здобув впевнену перемогу, достроково закінчивши бій у другому раунді.

Ці змагання були дуже важливі для мене і як відбіркові, і як тренувальні. Йшла дуже інтенсивна цілеспрямована підготовка, адже вже менше ніж через місяць я буду брати участь в Чемпіонаті України з таїландського боксу, який пройде в Одесі, і для мене це подвійне завдання і подвійна відповідальність - гідно виступити на рингу в своєму рідному місті і отримати путівку на чемпіонат світу.
- розповів Олег Гута.

Зараз Олегу 20 років, і він виступає у ваговій категорії 71 кілограм. Незважаючи на досить молодий вік, за плечима у одеського спортсмена значний список спортивних нагород і перемог на престижних змаганнях. Свої перші кроки на шляху до великого спорту Олег Гута зробив ще в 8-ми річному віці, коли дядько привів його на заняття в спортивний клуб «Капітан». Вже через півроку він взяв участь в змаганнях - чемпіонаті Одеської області з таїландського боксу, на якому він зайняв друге місце. Тренер Наталія Коган відразу ж розгледіла в ньому майбутнього чемпіона. А через кілька років на міжнародному чемпіонаті Балканські гри в Туреччині Олег отримав свою першу золоту медаль. У наступні роки було ще багато перемог на різних всеукраїнських і міжнародних змаганнях, а в 17 років юний спортсмен викликав справжній фурор, вигравши чемпіонат Європи серед дорослих при тому, що в ньому брали участь переважно спортсмени старше 18 років. В кінці минулого року Олег Гута завоював перемогу в змаганнях на Кубку України з таїландського боксу, який пройшов у Вінниці. Олег провів два переможні бої і завоював перше місце серед дорослих.

Поступово на перший курс факультету міжнародно-правових відносин Національного університету «Одеська юридична академія», Олег Гута продовжив активно займатися спортом і брати участь в міжнародних змаганнях. Як зізнається сам Олег, підтримка рідного університету багато в чому допомогла йому досягти нових висот на спортивному поприщі:

Будь-які досягнення стають можливими не тільки завдяки власним зусиллям, а й завдяки підтримці друзів, рідних, колективу. У спорті особливо дуже важлива підтримка, коли тобі допомагають і щиро вірять в твої сили. Дуже важлива для мене і підтримка з боку мого рідного вузу - через посилених тренувань і частих поїздок на змагання я змушений пропускати заняття, і викладачі завжди йдуть мені назустріч і допомагають надолужити упущений навчальний матеріал. Президент нашого університету Сергій Васильович Ківалов завжди підтримує студентів, які професійно займаються спортом і створює для них сприятливі умови, за що йому величезне спасибі. У нас дуже хороша спортивна база - стадіони, тренажерні зали, а також борцівський зал, завдяки чому у нас є можливість гідно підготуватися до змагань.

На сьогоднішній день Олег Гута є майстром спорту міжнародного класу з таїландського боксу, він дворазовий чемпіон Європи та бронзовий призер чемпіонату світу з таїландського боксу. Зараз спортсмен вчиться на 4 курсі Національного університету «Одеська юридична академія» та активно готується до чемпіонату світу з таїландського боксу серед студентів, який пройде вже цього літа на острові Пхукет (Таїланд).

Для мене дуже велика честь представляти мій рідний університет на такому серйозному міжнародному студентському змаганні. До літа ще є достатньо часу на підготовку, і я докладу максимум зусиль для того, щоб гідно виступити на Чемпіонаті світу з таїландського боксу серед студентів на батьківщині цього виду спорту.
- висловив надію Олег Гута.

У нашому місті в розвитку студентського та молодіжного спорту велику роль відіграє Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет. При вузах створена потужна спортивна база, що включає в себе спортивний комплекс «Університет» з тенісним кортом, літніми та зимовими спортивними майданчиками, тренажерними залами, мультифункціональний спортивний стадіон європейського рівня з трибунами на 5 тисяч посадкових місць, критий стадіон, ігрові зали, а також Центр спортивних єдиноборств, що є важливою тренувальною базою для багатьох одеських спортсменів.

Національний університет «Одеська юридична академія» протягом багатьох років активно співпрацює з Всеукраїнською Національною федерацією таїландського боксу. Щорічно вуз приймає в своїх стінах чемпіонат України серед юнаків та юніорів з таїландського боксу, який є відбірковим етапом на чемпіонат світу. А в минулому році на спортивній базі університету пройшла перша Всеукраїнська універсіада з таїландського боксу, що проводиться Міністерством молоді та спорту України, в якій взяли участь студенти з усіх куточків України.

Новини університету Студент НУ "ОЮА" представить Україну на Чемпіонаті світу з таїландського боксу