В Одесі пройшов Міжнародний турнір з вільної боротьби «Чорне море»

e-mail Друк

У спорткомплексі Національного університету «Одеська юридична академія» розпочався весняний сезон змагань з вільної боротьби. Тут відкрився традиційний Міжнародний турнір «Чорне море».

Провідні спортсмени з різних країн, що представляють Україну, Молдову, Білорусь, Грузію, Великобританію, - всього 136 учасників, - боролися за звання чемпіонів змагань. Турнір «Чорне море» має глибоке коріння, веде відлік з 1975 року, не раз міняв назву, але незмінно залишалося місце його проведення - Одеса.

Президент Одеської федерації з вільної боротьби Беслан Туштаров пишається складом учасників: "Рівень майстерності дуже високий. Сьогодні тут зібралися провідні спортсмени в різних вагових категоріях, призери чемпіонатів країни, Європи та світу. Приємно, що нарівні з ними виступають провідні спортсмени Одеської області, збірної команди України".

Серед них - член збірної України з вільної боротьби важкоатлет Олександр Хоцяновський, який вже п'ятнадцять років у великому спорті. Олександр прийшов в секцію з вільної боротьби в десять років і пояснює свій вибір просто: "Я родом з маленького селища, і крім боротьби ніякого спорту у нас там і не було. Спорт став моєю долею. У спортсмена сумка завжди зібрана: тренування і змагання - моє життя. Я беру участь в Одеському міжнародному турнірі не перший раз, багато разів був його переможцем. «Чорне море» вважається дуже престижним турніром і займає лідируючі позиції в цьому виді спорту. У збірної України багато сильних спортсменів і, думаю, на Чемпіонаті Європи ми покажемо гарні результати ", - пообіцяв спортсмен.

Міжнародний турнір «Чорне море» є відбірковим перед молодіжним Чемпіонатом Європи, який відбудеться через місяць. І в основному, тут зібралися молоді борці, які хочуть перевірити свої сили перед серйозним іспитом.

Головний суддя Міжнародного турніру «Чорне море» з вільної боротьби - суддя міжнародної категорії, чотириразовий чемпіон світу, Віктор Арнаутов: "Міжнародний турнір« Чорне море »проходить в сучасному спорткомплексі Національного університету« Одеська юридична академія ». Цей відомий виш часто надає свою спортивну базу для проведення змагань міжнародного рівня. Президент НУ «ОЮА» Сергій Васильович Ківалов велику увагу приділяє спорту, і ми, борці, цьому дуже раді і вдячні ".

Віктор Дмитрович розповів, що вільна боротьба, як і в цілому спорт, помолодшала. Відбувається рання спеціалізація. Тепер в єдиноборствах беруть участь з 5-6 років, а не з 14, як раніше. Тому в цих змаганнях з вільної боротьби спортсмени діляться на десять вагових категорій.

"Щоб стати справжнім борцем, необхідні три речі: працьовитість, працьовитість і ще раз працьовитість. Звичайно, потрібні сміливість, спритність, фізичні дані. Але як би не був обдарований спортсмен, все вирішує основний фактор - працьовитість", - говорить заслужений тренер України Віктор Арнаутов.

На трибунах стадіону в числі тих, хто вболівав за вихованців Одеської школи вільної боротьби був і завідувач кафедри фізичного виховання НУ «ОЮА» Ігор Мороз: "На наших спортивних базах проходить багато різних змагань. Ми можемо приймати у себе спортсменів високого рівня, міжнародного і національного, і ми пишаємося, що маємо такі спортивні комплекси. Президент нашого вишу Сергій Ківалов приділяє багато уваги підтримці спорту і спортсменів. Крім вільної боротьби, цього року у нас пройдуть змагання з єдиноборств, пауерліфтингу, джиу-джитсу та інших видів спорту. А ще наш критий стадіон, завдяки своєму сучасному покриттю французького виробництва, є місцем проведення міжнародних танцювальних турнірів ".

Організатори впевнені, що турнір допоможе сформувати сильні збірні відразу декількох країн, учасники яких будуть боротися за перемогу вже через місяць на молодіжному Чемпіонаті Європи.

Новини університету В Одесі пройшов Міжнародний турнір з вільної боротьби «Чорне море»