e-mail Друк

9 червня в нашому місті відбувся Всеукраїнський шаховий турнір адвокатів. Уже вчетверте захід об'єднує тих, хто захоплений цією загадковою і складною грою - шахами.

Двадцять учасників з Одеси, Києва, Чорноморська взяли участь в змаганні, яке відбулося завдяки підтримці народного депутата України, президента НУ «ОЮА» академіка Сергія Васильовича Ківалова в шаховому залі Національного університету «Одеська юридична академія».

Змагання проводяться з 2015 року за ініціативою адвокатів Всеволода Сокалюка, члена Ради адвокатів Одеської області Дениса Пономаренко, партнера адвокатського об'єднання «Barristers», під егідою Обласного відділення асоціації адвокатів України, Ради адвокатів Одеської області та деяких адвокатських компаній.

Співорганізатором події став міжнародний гросмейстер Михайло Голубєв, суддею турніру - Ірина Касимова.

Змагання проходять за «швейцарською» системою - в даному турнірі передбачається дев'ять турів так званих «швидких шахів» (рапід), коли кожному учаснику надається по 10 хвилин в одній грі.

Шахи - мабуть, не найпопулярніша гра сьогодні. Проте, в Україні щорічно проходять багато різних змагань з шахів - серед любителів і професіоналів, дорослих і дітей.

Адвокати жартують, задаючи один одному питання про те, чим же все-таки є шахи - спортом чи мистецтвом?!

Всеволод Сокалюк розповідає про свою пристрасть до цієї гри:

Грати в шахи мене навчив батько ще в дитинстві, а в першому класі я захопився грою в шашки в нашому Роздільнянському шахово-шашковому клубі. Пізніше завжди брав участь в іграх, що проходили часто серед школярів. Добре пам'ятаю, якими хвилюючими були поїздки на командні змагання в Одесу, в табір «Салют» на 16-ій станції Великого Фонтану.

Саме тоді азарт інтелектуального поєдинку і став не просто юнацьким захопленням для Всеволода Петровича, і його колег-адвокатів, а серйозною і відповідальною справою, яке завжди викликає гарні почуття - легке хвилювання перед грою, наснагу, дружнє протистояння в поєдинку.

В Одесі завжди була дуже сильна шахова школа - продовжує Всеволод - одна з найсильніших в СРСР. Тут бували всесвітньо відомі, талановиті гравці, часто проводилися різні турніри. Нам приємно усвідомлювати, що в якомусь сенсі ми продовжуємо ці славні традиції. Зауважу, що і адвокатська школа в нашому місті теж потужна. Ось ми і прагнемо об'єднати ці напрямки - жартівливо зазначає він.

Слід зауважити, що в адвокатській практиці, як і в шахах, важливу роль відіграють такі особистісні якості, як цілеспрямованість, стратегічне і тактичне мислення, азарт в хорошому сенсі - як і в будь-яких змаганнях. Вкрай важлива інтуїція - саме та якість, яка дає можливість зробити правильний і єдино можливий хід, прийняти вірне рішення - Додає Всеволод Сокалюк.

Серед почесних гостей був присутній голова Ради адвокатів Одеської області - Йосип Львович Бронз, який, відкриваючи турнір, зазначив, що знання, вміння і інтелект - все те, що розкривають шахи, необхідно в професії адвоката.

Стратегія, тактика гри, послідовність ходів, підкреслив він, - все це вкрай важливо в нашій відповідальній роботі.
Йосип Бронз привітав усіх учасників та висловив своє побажання - в наступних турнірах залучати більше молоді і студентів до цієї чудової та чарівної гри - шахи.

Новини університету Турнір «Адвокатська тура» - спорт, мистецтво і інтелектуальний діалог в НУ «ОЮА»