В НУ «ОЮА» створений Консультаційний центр допомоги абітурієнтам

e-mail Друк

Вже зовсім скоро в нашій країні стартує Вступна кампанія в заклади вищої освіти. І якщо подача документів, що надходять в електронному вигляді починається лише з 12 липня, то реєстрація електронних особових кабінетів стартує вже з 2 липня. Ця дата передбачена спеціально для того, щоб вступники завчасно могли зареєструвати свої електронні кабінети і потім не доводилося перевантажувати сервери в момент безпосередньої подачі документів.

Здавалося б, з впровадженням електронної подачі документів сама процедура вступу була значно спрощена і замість багатогодинного (а іноді і багатоденного) стояння в черзі перед дверима приймальних комісій, зараз досить витратити якихось півгодини, щоб подати документи для вступу. Однак насправді виявилося все не так просто. Досвід вступної кампанії минулого року показав масу прогалин і недоліків в роботі електронної системи подачі документів до установ вищої освіти. Вступники стикалися з цілою низкою проблем: не могли зареєструвати електронні кабінети, при подачі документів в електронному вигляді не могли прикріпити всі необхідні документи; через недосконалість Єдиної державної електронної бази з питань освіти заявки деяких вступників просто пропадали, і їх доводилося подавати повторно. Крім того, далеко не всі випускники 11-х класів знали, якими пільгами вони можуть скористатися, також виникало багато питань, пов'язаних з подачею документів, які дають право скористатися сільським коефіцієнтом. Слід зазначити, що з даними проблемами вступники стикалися не тільки в нашому місті, а й по всій країні.

Електронна подача документів, коли вона тільки впроваджувалася, передбачала, що вступник, в принципі фізично, не повинен приходити до приймальної комісії і може подати всі потрібні документи віддалено. Однак, як відповідальний секретар приймальної комісії Національного університету «Одеська юридична академія», можу сказати, що в минулому році явно не вийшло так, як хотілося - абітурієнти стикалися з масою проблем і при реєстрації електронних кабінетів, і безпосередньо при подачі документів, а тому приходили до Приймальної комісії нашого університету і зверталися до нас за допомогою. Зрозуміло, що ми надавали їм всю необхідну допомогу, співробітники Приймальної комісії спрацювали дуже добре, всі проблеми були усунуті і всі, хто хотів подати документи в наш університет, змогли це зробити, - розповів відповідальний секретар приймальної комісії Національного університету «Одеська юридична академія» Євген Сергійович Хижняк.

В цьому році з ініціативи президента Національного університету «Одеська юридична академія», академіка Сергія Васильовича Ківалова на базі університету відкрився Консультаційний центр допомоги абітурієнтам зі створення електронних кабінетів, реєстрації і подачі документів. Надають консультації висококваліфіковані співробітники університету, які пройшли спеціальну підготовку.

За великим рахунком, в минулому році ми також займалися наданням консультацій нашим абітурієнтам в реєстрації електронних кабінетів і подачі документів в електронному вигляді; єдине, що в цьому році ми вирішили розширити цю діяльність, і президент нашого університету Сергій Васильович Ківалов ініціював створення на базі нашого університету Консультаційного центру допомоги абітурієнтам, і тепер ми будемо консультувати вступників не тільки з нашого міста, а й усієї країни. Крім того, напередодні вступної кампанії співробітники приймальної комісії, які будуть задіяні в цьому Центрі, пройшли спеціальну підготовку і тепер зможуть оперативно і чітко відповідати на всі можливі питання абітурієнтів та надавати їм всю необхідну консультаційну та технічну допомогу. І, на мій погляд, це дійсно дуже важливо, адже будь-яка електронна система може дати збій, крім того, далеко не у всіх абітурієнтів є доступ до комп'ютера та інтернету та тут вже не обійтися без кваліфікованої допомоги фахівця. І саме таку допомогу ми з радістю надамо всім, хто до нас буде звертатися, - розповів Євген Сергійович Хижняк.

Відзначимо, що Консультаційний центр допомоги абітурієнтам Національного університету «Одеська юридична академія» вже почав свою роботу, він знаходиться в приміщенні Приймальної комісії за адресою вул. Академічна, 2, 1 поверх. Працює з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00. А з 2-го липня буде працювати без вихідних. Фахівці Центру надають всю необхідну інформацію щодо термінів подачі документів, прав і обов'язків вступника, всіх передбачених пільг, і головне, надають всю необхідну допомогу в реєстрації електронних кабінетів і подачі документів для вступу.

Реєстрація електронних кабінетів в цьому році стартує з 2 липня, а прийом документів в електронному вигляді триватиме з 12 по 26 липня.

Нагадаємо, що в університетах України завершилася реєстрація на ЗНО в магістратуру - всього здавати тестування виявили бажання майже 36 000 абітурієнтів. Таку статистику надає Український центр оцінювання якості освіти, через сервіси якого приймальні комісії проводили реєстрацію. Вступники повинні зареєструватися в одному із закладів вищої освіти, де хочуть брати участь в конкурсному відборі. Лідером в рейтингу університетів, в яких зареєструвалася найбільша кількість абітурієнтів, став Національний університет «Одеська юридична академія». У конкурсі візьмуть участь 2114 чоловік.

Новини університету В НУ «ОЮА» створений Консультаційний центр допомоги абітурієнтам