В Одесі провели масштабне соцопитування серед вступників

e-mail Друк

Проведений нещодавно студентами факультету психології, політології та соціології НУ «ОЮА» спільно з Південноукраїнським Центром етнічних і політичних досліджень «Лад» соцопитування серед випускників одинадцятих класів впевнено показав - дуже багато молодих людей хочуть зробити своєю майбутньою професією юриспруденцію і прагнуть здобути освіту саме в Національному університеті «Одеська юридична академія».

Опитування було проведено в 15 точках, пропорційно розподілених в чотирьох районах міста, - розповідає куратор соцопитування Андрій Крижанівський. - Ми пропонували хлопцям, які вийшли з пунктів ЗНО після здачі тестів, набір ключових питань. А саме - куди ви хотіли б вступити, який університет вибрали і якими міркуваннями при цьому керувалися. Дуже багато з них вказували на Юракадемію, як на той університет, в якому вони хотіли б вчиться професійним навичкам в майбутній професії.

Дійсно, вступники, хоч ще і не прийшли до тями після екзаменаційного хвилювання, але на поставлені запитання відповідали не замислюючись і цілком виразно.

Я дуже нервував, адже сьогодні вирішувалося, чи ступлю я на шлях, який веде до моєї мрії. Я хотів би вступити в Юракадемію на судово-адміністративний факультет. - зізнається Олег Бідняк.

Я готувалася до тестів два роки, і, здається, все вже вивчила, але все одно хвилювалася дуже, іноді губилася, але поверталася до теми, і, мені здається, писала правильні відповіді. - каже Марія Пащенко.

Сьогодні здавала українську мову, дуже хвилювалася. Готувалася до іспитів старанно, мені дуже хочеться отримати освіту на факультеті психології, політології та соціології Юридичної академії. Я вважаю, що це дуже цікаві, корисні знання, які дадуть мені можливість розуміти процеси, що відбуваються в світі, допомагати людям у різних життєвих ситуаціях. - ділиться абітурієнтка Юлія Сачко.

Соцопитуванням було охоплено 1200 випускників з 25 одеських шкіл.

Подібне соціальне дослідження проводиться не перший рік, і, таким чином, дає можливість простежити динаміку змін переваги у виборі професії молодих людей, бажаючих отримати вищу освіту.

Масштабне дослідження, проведене студентами факультету психології, політології та соціології Національного університету «Одеська юридична академія» в черговий раз показало високий рівень популярності Юридичної академії серед випускників 11-х класів, наших майбутніх абітурієнтів. У порівнянні з минулим роком значно зросла кількість абітурієнтів з Одеси, які хочуть стати студентами НУ «ОЮА». Які причини цього? Самі випускники називають, по-перше, високий статус університету, його популярність в Україні і за її межами. Сьогодні НУ «ОЮА» - це популярний бренд в сфері освіти і науки. По-друге, прекрасну матеріально-технічну базу. Це і теплі, обладнані за останнім словом техніки навчальні корпуси, навчальні лабораторії, стадіони і гуртожитки, бібліотека. Також все організовано для харчування студентів і викладачів. По-третє, в НУ «ОЮА» закладені університетські традиції підготовки висококласних фахівців, а також - гарантія їх працевлаштування. Це стосується не тільки юристів, але і психологів, політологів і соціологів. Наприклад, політологи та соціологи починають навчальний рік з екскурсії до Верховної Ради України, Кабінет уМіністрів України. Взагалі, цей рік для нас особливий - на базі факультету проводилося відразу три Всеукраїнських олімпіади. Найвищий рівень нашого університету відзначили представники 58 університетів з усіх куточків України. Конкуренція серед політологів і соціологів була вкрай висока. Тим приємніше відзначити, що перемогу в командному заліку святкували студенти - політологи і соціологи саме Юракадемії. - каже декан факультету психології, політології та соціології НУ «ОЮА» Денис Яковлєв.

У НУ «ОЮА» прагнуть зробити все, щоб абітурієнти могли швидко і без складнощів подати документи на вступ до вишу. У НУ «ОЮА» створений і успішно працює Консультаційний центр надання безкоштовної допомоги абітурієнтам зі створення електронних кабінетів, реєстрації і подачі документів для вступу до університетів. Висококваліфіковані співробітники Центру також надають необхідну інформацію, що стосується прав і обов'язків вступників та всіх передбачених пільг. Нагадаємо - ті, хто подав документи на вступ до Національного університету «Одеська юридична академія» одними з перших, будуть зараховані на перший курс позачергово.

Новини університету В Одесі провели масштабне соцопитування серед вступників