«Золотий Дюк»: в НУ «ОЮА» вперше в Україні пройшов масштабний форум з кримінального права та процесу

«Золотий Дюк»: в НУ «ОЮА» вперше в Україні пройшов масштабний форум з кримінального права та процесу

e-mail Друк

Літній форум Асоціації адвокатів України з кримінального права та процесу «Золотий Дюк» пройшов в Національному університеті «Одеська юридична академія». У ньому взяли участь понад чотириста чоловік - провідних адвокатів країни, суддів, науковців та викладачів університетів.

Конференція організована Асоціацією адвокатів України спільно з Національним університетом «Одеська юридична академія» (НУ «ОЮА») і Радою адвокатів Одеської області.

Приймати в нашому храмі науки Форум «Золотий Дюк», на якому щорічно обговорюються питання кримінального права, кримінального процесу, - це подія для Національного університету «Одеська юридична академія.

Двадцять років тому ми відкрили факультет адвокатури в Одеській юридичній академії. Час показав правильність цього рішення, і ми дорожимо цим напрямком в освіті. Тут зосереджена сильна наукова правова школа, багато наших вчені, викладачів є практикуючими адвокатами, членами Ради адвокатів Одеської області.

На мій погляд, проведення таких заходів дійсно несе в собі велику користь не тільки для самих учасників, а й для тих, хто звертається за юридичною допомогою, адже завдяки подібним форумам підвищується рівень, якість надаваних юридичних послуг. А тому юристи з усієї України повинні співпрацювати, переймати досвід, удосконалювати своє професійну майстерність.

Сьогодні вітчизняна юриспруденція потребує реформування, слід міняти, допрацьовувати кримінально-процесуальний кодекс. До цього питання в роботі Верховної Ради підключена і група викладачів кафедр кримінально-процесуального циклу нашого вишу. Дискусії цьогорічного форуму адвокатів теж вносять свою лепту. А я як народний депутат готовий лобіювати в парламенті напрацьовані Форумом рішення.  - зазначив на відкритті Форуму президент НУ «ОЮА» Сергій Ківалов.

Вчені Національного університету «Одеська юридична академія» активно беруть участь і в законопроектній роботи. Наприклад, коли в минулому році в рамках судової реформи приймалися зміни до Кримінального процесуального кодексу України були підготовлені пропозиції, які стосувалися складу суду, визначення колегій суддів для розгляду кримінальних проваджень, касаційного провадження, провадження за нововиявленими та винятковими обставинами.

Крім того, були подані зауваження і пропозиції до проекту Закону "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" після другого читання, в тій частині, яка стосувалася вже досудового розслідування.

Були так само сформульовані інші пропозиції, спрямовані до Верховної Ради України.

Крім того, пройшовши серйозний відбір, вчені Національного університету «Одеська юридична академія» входять до складу науково-консультативної ради при Верховному Суді і науково-консультативної ради при Державному бюро розслідувань.

При НУ «ОЮА» створено Науково-експертний Центр, який займається проведенням наукових експертиз, розробляє проекти нормативних актів, готує на основі наукового аналізу пропозиції до існуючих проектів нормативних актів на замовлення органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств і організацій, громадян надавати правову допомогу в організації малого і середнього бізнесу, юридичний супровід господарської діяльності. Крім того, науково-експертний центр займається проведенням юридичних експертиз документів (договорів, угод і т.д.), розробкою та впровадженням програм і заходів, спрямованих на підвищення рівня правової освіченості населення, виступає співорганізатором науково-практичних семінарів, практикумів, тренінгів, співпрацює з науковими та громадськими організаціями України та зарубіжжя.

Тут же на форумі відбулася подія, дуже значуща для міста. Це підписання партнерського Меморандуму між Національним університетом «Одеська юридична академія» та адвокатським об'єднанням «Barristers». Згідно з підписаним меморандумом провідні адвокати країни надаватимуть безоплатну правову допомогу для малозабезпечених громадян в Юридичній клініці. Створена близько двадцяти років тому клініка НУ «ОЮА» щодня приймає до 40-50 чоловік.

Документ підписали президент НУ «ОЮА» Сергій Ківалов і Глава Одеського відділення Асоціації адвокатів України Денис Пономаренко.

Денис Пономаренко - випускник Національного університету «Одеська юридична академія». Ведучий адвокат визнається, що його практична діяльність розпочалася саме з Юридичної клініки, за що він дуже вдячний долі:

Будучи студентом третього курсу, завдяки юрклініці, я вже мав невеликий досвід в професії, потім був запрошений на роботу в юридичну фірму, а через деякий час - заснував власну компанію.

Глава Одеського відділення ААУ зауважив, що підписаний Меморандум між Національним університетом «Одеська юридична академія» та адвокатським об'єднанням «Barristers», спеціалізацією якого є кримінальне право і процес, дуже важливий для допомоги малозабезпеченим одеситам в захисті їх інтересів. Цей договір також забезпечить студентів НУ «ОЮА» необхідною платформою, на базі якої вони зможуть реально отримувати адвокатську практику. Лекції провідних адвокатів стануть для студентів університету гарною підмогою для їх професійного становлення, а практика і робота в адвокатському об'єднанні - прекрасним початком успішної кар'єри в сфері юриспруденції. За підсумками кращі студенти будуть працевлаштовуватися за фахом.

За допомогу і підтримку в організації форуму президент університету Сергій Ківалов був відзначений Почесною грамотою Асоціації адвокатів України.

Приймаючи нагороду, Сергій Васильович висловив побажання, щоб обговорення і зустрічі цього професійного співтовариства проходили систематично в стінах НУ «ОЮА», і його пропозиція була підтримана всіма учасниками.

Президент Асоціації адвокатів України Зоя Ярош в своєму виступі відзначила високий рівень молодих випускників Національного університету «Одеська юридична академія», з якими є хороший досвід співпраці:

Я думаю, це дуже актуально - зустрітися, відчути одеську гостинність і поговорити на професійні теми. Законодавство в галузі кримінального права зазнало змін, і нам є що обговорити. Сьогоднішній форум присвячений тим інструментам і практикам, які адвокати можуть використовувати в своїй роботі для захисту клієнта. Разом з суддями ми обговорюємо наші спільні завдання. Іноді це є поштовхом для обговорення якихось вузьких питань, винесення резолюцій, вироблення законодавчих ініціатив.

У Форумі брали участь не тільки провідні адвокати країни, але і судді всіх інстанцій. У їх числі - судді Верховного суду - Надія Стефанів та Олександра Яновська.

Коли збираються професіонали - адвокати, судді, науковці, викладачі, - їм є що обговорити і про що подискутувати в світлі сьогоднішнього кримінального процесу. Але, зрозуміло, всі проблеми одним махом не вирішити. Необхідно міняти не тільки чинне законодавство, а й мислення людей, що мають право його застосовувати. І я як діючий суддя, а в минулому - адвокат і вчений вважаю, що основна проблема - в питаннях застосування норм законодавства. - каже суддя Верховної палати Верховного суду професор Олександра Яновська.

Під час Форуму Асоціації адвокатів України обговорюються не тільки практичні питання, а й пропозиції, як їх успішно вирішувати.

Це чудова конструкція, за допомогою якої можна виробити законотворчі ідеї і практику їх застосування, - розповів Глава Одеського відділення ААУ Денис Пономаренко. - Головні проблеми в кримінальному праві і процесі на сьогоднішній день, на мій погляд, - це брак суддів, низька якість досудового розслідування і, на жаль, часом, низька якість роботи захисників у кримінальному процесі.

У чому сходяться провідні адвокати, як старого гарту, так і судові захисники нової генерації, це в тому, що необхідно повернути суд присяжних, який дозволив би швидко, ефективно і справедливо виносити вироки.

Глава Ради адвокатів Одеської області, заслужений юрист України Йосип Бронз теж вважає, що необхідно повернути присяжну адвокатуру та працювати над підвищенням якості надання правової допомоги, а почати реформування Йосип Львович закликає адвокатів з себе:

Адвокатура - дуже затребувана сьогодні професія і потребує досвідчених і сумлінних фахівців. Простий факт: за останні двадцять п'ять років число адвокатів в Україні збільшилася в десять разів. Але в порівнянні із західними країнами їх у нас все ще недостатньо.

Але я не втомлююся нагадувати і повторювати молодим: адвокатура - це не засіб годування, це служіння суспільне.

Тут, на Форумі, піднімаються дуже важливі питання, пов'язані з недосконалістю нашої Конституції, обговорюються чинні закони, які необхідно приводити до тих європейських стандартів, яким ми повинні відповідати. На жаль, поки йде лише процес накопичення законів, які ми намагаємося вдосконалювати, а явних позитивних змін ми не бачимо. - розповіді Йосип Бронз.

Нагадаємо, що раніше Національний університет «Одеська юридична академія» підписав меморандум про співпрацю з Національною спілкою адвокатів України. Документ став запорукою взаємовигідної співпраці не тільки для адвокатів Одеської області, але і всієї України. Він передбачає працевлаштування випускників НУ «ОЮА» в провідних адвокатських компаніях країни

На факультеті адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» готують справжніх фахівців, тут читають спеціальні курси: адвокат в кримінальному, адміністративному, цивільному виробництвах, історію адвокатури та інші. Понад 50 викладачів університету - практикуючі адвокати.

Зараз в країні триває вступна кампанія і у випускників 11-х класів є можливість стати студентом Національного університету «Одеська юридична академія», освоїти престижну професію і побудувати успішну кар'єру в сфері юриспруденції.

Новини університету «Золотий Дюк»: в НУ «ОЮА» вперше в Україні пройшов масштабний форум з кримінального права та процесу