Конфлікт вичерпано

e-mail Друк

Міністерство освіти і науки України ввело нову процедуру призначення ректорів ВНЗ, тепер кожен, хто хоче стати ректором повинен перемогти на виборах в своєму вищому навчальному закладі, і тільки після цього з ним укладається контракт, та обраний викладачам і студентами ректор приступає до виконання обов'язків.

Вся Одеса недавно спостерігала за виборами ректора Національного університету «Одеська юридична академія». Один з кандидатів разом з громадськими організаціями (ГО «Рада Громадської безпеки» і ГО «Центр громадського контролю за здійсненням державної влади та місцевого самоврядування, захисту демократії та прав людини в Україні») почав направляти звернення в Юридичну академію, правоохоронні органи, а також в органи державної влади, про нібито порушення в Національному університеті «Одеська юридична академія» чинного законодавства, в тому числі щодо Президента університету.

Але після отримання офіційних роз'яснень від самого університету, а також від Міністерства освіти, Апарату Верховної Ради і від правоохоронних органів, а також вивченні ситуації, виявилося, що факти, викладені в запитах не відповідають дійсності і будь-які порушення чинного законодавства з боку керівництва вузу відсутні.

Вищезазначені громадські організації, направили повторні звернення з проханням відкликати свої заяви. У самому тексті звернення ГО «Рада Громадської безпеки» йдеться: «У зв'язку з тим, що інформація про діяльність Ківалова С.В. не має підтвердження, так як обов'язки Президента Національного університету «Одеська юридична академія» він виконує на громадських засадах, і не отримує за це ніякої зарплати, - ГО «Рада Громадської безпеки» прийнято рішення відкликати заяву».

У свою чергу ГО «Центр громадського контролю за здійсненням державної влади та місцевого самоврядування, захисту демократії та прав людини в Україні», очолюваний самим кандидатом Березовським А.А., заявив: «Роз'яснення, які містяться в вищезазначених документах (офіційних роз'яснень - ред. ), переконливо свідчать про відсутність в діях народного депутата С. В. Ківалова будь-яких ознак правопорушення».

Більш того, бажання колективу продовжувати обраний вектор розвитку університету і довіру до обраної стратегії управління відобразилося в 94-відсотковій підтримці на виборах ректора голови Профкому Віктора Євстафійовича Загороднього. За словами новообраного, ректора НУ «ОЮА»: «Березовський Андрій Андрійович, кандидат на виборах ректора НУ «ОЮА» більше не працює в університеті, також не працює і його дружина, хочу зазначити, що це було їх і тільки їх власне рішення. Але в той же час його дочка значиться в списках на зарахування на перший курс Юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія», а син продовжує вчитися в університеті, що говорить про те, що ніяких переслідувань Березовського і його сім'ї немає, і бути не може. Вибори пройшли відкрито, чесно, в повній відповідності з чинним законодавством, а колектив сам визначив ту людину, якій надав довіру у виборі ректора університету, за що я їм щиро вдячний. Конфлікт повністю вичерпаний, сьогодні університет працює в штатному режимі і успішно проводить вступну кампанію», - зазначив ректор НУ «ОЮА» В.Є. Загородній.

Новини університету Конфлікт вичерпано