Генпрокуратура і Нацполіція України нададуть робочі місця випускникам НУ «ОЮА»

e-mail Друк

Національний університет «Одеська юридична академія» уклав договір з Генеральною прокуратурою України про працевлаштування випускників, а кількома тижнями раніше, президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Васильович Ківалов провів зустріч з головою Національної поліції України Сергієм Князєвим, за підсумками якої було досягнуто домовленості про стажування, практику студентів, а також працевлаштування випускників університету в органах Національної поліції України. На сьогоднішній день відомства мають у своєму розпорядженні понад 500 вакансій, на які готові взяти випускників НУ «ОЮА».

Це прекрасна можливість для молодих юристів отримати своє перше місце роботи за фахом і почати свій професійний шлях з роботи на державній службі.

Важливо відзначити, що передумовою до укладення договору стала давня плідна співпраця між університетом і Генеральною прокуратурою України, відомство зацікавлене брати на роботу молодих висококваліфікованих фахівців, яких готують в стінах НУ «ОЮА». У структурі університету функціонує спеціалізований факультет прокуратури та слідства (кримінальної юстиції), студенти якого поглиблено вивчають цілий ряд кримінально-правових дисциплін: кримінальне, кримінально-виконавче право, кримінальний процес, кримінологию, криміналістику. З першого курсу студенти вчаться застосовувати отримані знання на практиці за допомогою участі в імпровізованих судових засіданнях, де вони можуть приміряти на себе процесуальні ролі прокурора, судді, адвоката. До слова, такі навчальні заходи проходять в спеціалізованих залах судових засідань в умовах, максимально наближених до реального судового процесу.

Навчальна база університету включає в себе криміналістичну лабораторію, полігон огляду місця події, а також новітню сучасну навчальну аудиторію - «Автоматизоване робоче місце слідчого, детектива і прокурора». На кафедрі криміналістики університету створено унікальний і єдиний комплекс, в комп'ютерах якого запрограмовані зразки процесуальних документів, розроблені на основі української судової практики. Дана комп'ютерна програма інтегрована для роботи з операційною системою Windows і має функцію редагування при зміні чинного законодавства. Структура програми «Автоматизоване робоче місце слідчого, детектива і прокурора» включає в себе два функціональних блоки - перший блок включає в себе правову інформацію і всю необхідну нормативно-правову базу, другий - функціональні системи (методика розслідування кримінальних проваджень, типові зразки документів, судові експертизи ). Також комп'ютерна програма надає можливість створювати різні групи тестів для проведення незалежного тестування студентів за типом того тестування, яке застосовується при конкурсному відборі на посади в правоохоронні органи України.

Також з лютого 2016 року в Національному університеті «Одеська юридична академія» функціонує Центр тестування на поліграфі (детекторі брехні). На сьогоднішній день поліграф використовується в правоохоронній практиці багатьох країн світу, а останнім часом активно впроваджується і в українську правоохоронну систему. Національний університет «Одеська юридична академія» є єдиним в Україні закладом вищої освіти, що має ліцензію на використання поліграфа в навчальному процесі.

Крім того, студенти НУ «ОЮА» мають можливість переймати передовий зарубіжний досвід в сфері кримінальної юстиції - в університет регулярно приїжджають європейські і американські професори, судді, прокурори, які читають лекції на актуальні теми теорії та практики кримінального права.

Зараз молода українська поліція потребує висококваліфікованих кадрів, які будуть сприяти створенню ефективної правоохоронної системи в нашій країні і підвищенню народної довіри до Національної поліції України. І наш університет здійснює підготовку майбутніх поліцейських - багато випускників вже працюють в Національній поліції і щорічно ми випускаємо нових фахівців, готових служити на благо захисту прав людини і охорони громадського порядку. І я хочу підкреслити, що підготовка дійсно якісна - з першого дня роботи випускники ефективно виконують свої обов'язки, досягають успіхів у службі. У нашому університеті створені всі необхідні умови для того, щоб майбутні правоохоронці за час навчання опановували необхідні теоретичні, а головне - практичні навички. Наших випускників з дипломом бакалавра і навіть студентів, які ще продовжують вчитися, завжди з радістю беруть на роботу в правоохоронні органи і сьогоднішня зустріч - ще один важливий крок на шляху подальшої плідної співпраці нашого університету з Національною поліцією України.

- підкреслив президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Васильович Ківалов.

Новини університету Генпрокуратура і Нацполіція України нададуть робочі місця випускникам НУ «ОЮА»