1 вересня в коледжах Одеси відзначили День знань

1 вересня в коледжах Одеси відзначили День знань

e-mail Друк

Початок нового навчального року в житті учнів і студентів - завжди хвилююча й відповідальна подія. Але для новачків-першокурсників це особливі, ні з чим не порівнянні емоції. Першого вересня в урочистій обстановці пройшло вшановування новоспечених студентів відразу трьох коледжів: Юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія», а також Економіко-правового та Медичного коледжів Міжнародного гуманітарного університету.

Навчатися тут було моєю мрією. Нарешті, вона відбулася, і я шалено цьому рада, - зізналася першокурсниця Юридичного коледжу Юлія Голімбієвська. - Я зайшла сьогодні в аудиторію - це зовсім не те, що в школі. Це абсолютно інша атмосфера. І тепер з нетерпінням чекаю третього вересня, щоб приступити до занять. Дивлячись сьогодні на свою групу, свого куратора, я впевнена, що найближчі три роки будуть дуже яскравими в моєму житті. А потім, сподіваюся,вступлю на третій курс Національного університету «Одеська юридична академія».

У моїй родині три покоління юристів. І я вирішив продовжити сімейну традицію, - розповів студент Економіко-правничого коледжу Вадим Токарчук. - Крім того, знаю, що в цьому вузі вітається спорт, і для спортсменів створені всі умови. А я 13 років займаюся спортивною акробатикою. В Економіко-правовий коледж мені радили поступати друзі. Спочатку я поступив на підготовчі курси. Все дуже сподобалось. Гарне враження про себе залишив День відкритих дверей. І вже ніяких сумнівів не було, куди вступати.

Рання професійна орієнтація позитивно позначається на підготовці фахівців. І ця аксіома доказів не потребує. Випускники коледжів на голову вище випускників шкіл, які приходять вчитися після одинадцятого класу.
Я задоволений, що ми перші двадцять років тому запропонували таку систему освіти. Тепер коледжі - найпрестижніші структурні підрозділи наших університетів. Чим раніше студенти починають вникати і вивчати обрані предмети і спеціальності, тим успішніше вони опановують професію. Наприклад, - факультет лінгвістики і перекладу МГУ. Там наші студенти вивчають відразу п'ять мов: англійська, французька, німецька, китайська та арабська. В цьому році додали іспанську мову.
- розповів президент престижних вузів Сергій Васильович Ківалов.
Важко сказати, хто більше хвилювався в цей день в просторому подвір'ї в бісквітного провулку: вступники, якы вперше вдягнули форму з погонами, краватками та головними уборами, або їх батьки, які не зводили щасливих очей зі своїх чад, які несподівано стали дорослими.
Президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету Сергій Васильович Ківалов радий, бачачи першокурсників коледжів такими охайними в єдиній красивій формі:

Це один з головних елементів виховної роботи наших навчальних закладів. Студентів коледжів легко впізнати здалеку. Всі хлопці та дывчата ходять в однаковій формі. Тим самим, ми створюємо сприятливі умови для всіх.
Звертаючись до студентів, Сергій Васильович підкреслив:
Ви зробили перший відповідальний крок у житті, ставши студентами престижних навчальних закладів. Це правильний вибір. При вступі в коледж, ви визначилися з майбутньою професією - юриста, економіста, стоматолога. І при цьому, на відміну від ваших однолітків, ви йдете на крок вперед. Тепер у вас перед ними є певні переваги.
 
Переваг і справді багато: згідно з новими правилами прийому, випускники, які закінчили дев'ять класів з відзнакою, автоматично зараховуються до Юридичного, Економіко-правового і Медичного коледжу без складання вступних іспитів.
Поки їх однолітки будуть вчитися в десятому і одинадцятому класах, тільки готуючись вступати до вузу, ці студенти вже закінчать два курсу коледжу. А коли вчорашні школярі, поступово, закінчать перший курс - у цих студентів  руках вже буде диплом молодшого спеціаліста, - з яким вони без зусиль зможуть влаштуватися за фахом. І головне: після закінчення коледжу випускники можуть стати студентами відразу третього курсу Національного університету «Одеська юридична академія» або Міжнародного гуманітарного університету та отримати престижну і затребувану професію. Причому, без здачі Зовнішнього незалежного оцінювання.

Сергій Васильович повідомив невтішний факт: в нинішньому році кожен сьомий абітурієнт в Україні не здав ЗНО (Зовнішнє незалежне оцінювання), а великий відсоток абітурієнтів здали ЗНО, отримавши бали, з якими практично немає шансів пройти конкурсний відбір на бажану спеціальність.
Ніколи не було такого провального року, - зауважив Сергій Ківалов. - Тому можливість вступити без здачі ЗНО, яку надають коледжі своїм випускникам, - це дійсно прекрасний шанс здобути вищу освіту.
Зрозуміло, що майбутнє вузів багато в чому визначається набором студентів. А набір в цьому році відмінний, зізнався Сергій Васильович Ківалов, зробивши акцент, що читати лекції і вести семінари студентам коледжів будуть професора НУ «ОЮА» та МГУ - доценти, доктори та кандидати наук:
Ми набрали достатню кількість студентів в Юридичний, Медичний та Економіко-правовий коледжі. Тут дуже затребувані спеціальності. На кожному курсі обов'язково проводяться професійні стажування: і Національний університет «Одеська юридична академія», і Міжнародний гуманітарний університет мають домовленості з органами державної влади, місцевого самоврядування, провідними українськими і зарубіжними компаніями, установами освіти, де студентів беруть на практику і де вони зможуть працевлаштуватися після закінчення коледжу. До слова, деякі наші студенти влаштовуються на роботу за фахом ще під час навчання в коледжі.

Тут створені найсприятливіші умови для навчання: просторі приміщення, обладнані всім необхідним кабінети, красива озеленена територія.
Але до нового навчального року виблискують чистотою і порядком не тільки аудиторії. Тут завершилася реконструкція студентського кафе.
У батьків першокурсників можуть виникнути питання, як і де харчуватимуться їхні діти. Кажу з повною впевненістю - можете бути спокійні. Діти будуть вчасно і якісно харчуватися. У нинішньому році після ремонту відкрилося сучасне студентське кафе з доступними цінами на страви домашньої кухні. Все кухонне обладнання нове, готують дійсно дуже смачно. У кафе дуже приємна атмосфера, зручні столики, так що студентам і викладачам є, де пообідати з комфортом.
- розповів Сергій Васильович.
Я давно для себе вирішила, що хочу стати юристом, адвокатом, - розповіла студентка першого курсу Юридичного коледжу НУ «ОЮА» Настя Майстренко. - Від друзів дізналася про Юридичний коледжі, у них були тільки позитивні відгуки. Я зацікавилася, і ось я тут.
А студентка Медичного коледжу МДУ Аня Ільченко спочатку хотіла вчитися на хореографа, адже вона дев'ять років займалася народними танцями:
Але мама мене переконала, що слід отримувати спеціальність фармацевта, оскільки вона більш перспективна. Про коледж дізналися з реклами. Вирішили поцікавитися детальніше. Це дійсно гідний навчальний заклад.
Студентка Медичного коледжу МГУ Аліна Цуркан поділилася:
Я з дитинства хотіла бути медиком, але довго вирішувала, яким. Потім визначилася - стоматологом. Медицина - це моє. Головне в цій професії - бажання допомагати людям, любити свою роботу, бути професіоналом своєї справи.
Яким буде шлях в професію цих студентів, покаже час, їх старанність у навчанні, їх бажання досягати поставлених цілей.

Тремтіли від хвилювання голосу першокурсників, які влилися сьогодні в дружну студентську сім'ю. Переповнялися почуттям вдячності батьки, чиї діти навчатимуться і отримувати знання в комфортних умовах в навчальних закладах європейського рівня. Цікаво, що деякі батьки - самі в минулому студенти цих коледжів, а тепер привели сюди вже своїх дітей. Так складаються справжні сімейні династії.
Звучали теплі привітальні промови та мелодійні пісні. На завершення церемонії Сергій Васильович Ківалов вручив першокурсникам коледжів символічний Студентський квиток, а в синє першовересневе небо здійнялися яскраві жовто-сині кулі.

Новини університету 1 вересня в коледжах Одеси відзначили День знань