Зібрання трудового коллективу НУ «ОЮА»: підведення підсумків роботи і перспективи на майбутнє

Зібрання трудового коллективу НУ «ОЮА»: підведення підсумків роботи і перспективи на майбутнє

e-mail Друк

Напередодні початку навчального року в Національному університеті «Одеська юридична академія» традиційно відбулася зустріч керівництва університету з трудовим колективом з метою підвести підсумки минулого навчального року та визначити плани й перспективи на рік майбутній. І першою на порядку денному стали підсумки вступної кампанії 2018.

Згідно з рейтингом Міністерства освіти й науки України, Національний університет «Одеська юридична академія» увійшов в ТОП найпопулярніших закладів вищої освіти за кількістю заяв від вступників. В університет було подано понад 7 тисяч заяв. А якщо взяти до уваги статистику, то набір на перший курс склав на 20% більше, ніж в минулому році, і це дуже хороша тенденція, яка свідчить про стрімкий розвиток Одеської юридичної академії та про зростаючу популярність даного університету серед випускників шкіл з усієї України.

Важливо відзначити, що за рейтингом Міністерства освіти й науки України, Національний університет «Одеська юридична академія» також очолив ТОП-6 закладів вищої освіти за кількістю зареєстрованих на ЗНО в магістратуру. Більш того, Одеська юридична академія знову стала одним з кращих університетів в Україні за кількістю студентів, позитивно здали тестування при вступі до магістратури. В середньому, показник по університету склав 94,3%, що є одним з кращих показників по країні. У той же час деякі факультети показали 100% успішної здачі, наприклад, факультет журналістики, факультет цивільної та господарської юстиції, факультет психології, політології та соціології.

Як бачимо, ми знову зробили дуже хороший набір на перший курс, перевершивши не тільки інші провідні університети, а й власні результати минулого року. І зауважте, це в той час, коли в нашій країні з кожним роком значно зменшується кількість вступників, багато молодих людей виїжджають вчитися і жити за кордон, університети відчувають хронічний недобір студентів і просто закриваються, ми ж навпаки щорічно збільшуємо набір на перший курс. Цього року загальний набір студентів на бакалаврат, магістратуру, а також Юридичний коледж і профтехучилище склав близько п'яти тисяч студентів. Попри спроби влади знищити систему коледжної освіти, в черговий раз, ми відстояли коледжі й не тільки зберегли набір, а й збільшили його на 30%, продемонструвавши, що цей напрям сьогодні вкрай потрібний і користується великою популярністю серед випускників шкіл. І я хочу підкреслити, що наш університет вибирають своїм місцем навчання найкращі абітурієнти. Всі знають про те, що в нинішньому році в цілому по країні дуже низькі результати зовнішнього незалежного оцінювання, а кожен 7-й абітурієнт не склав ЗНО. І в такій ситуації до нас вступають ті випускники шкіл, які показали найкращі результати. Можу навести приклад: абітурієнтка Лідія Ровенка набрала максимально можливий конкурсний бал - 200. Дівчина із золотою медаллю закінчила одеську гімназію № 2 і тепер буде вчитися на факультеті цивільної та господарської юстиції нашого університету. З таким конкурсним балом Лідія мала можливість вступити до абсолютно будь-якої установи вищої освіти нашої країни, проте вибрала саме Національний університет «Одеська юридична академія, тому ми надаємо якісну освіту і найкращі умови навчання,
- підкреслив президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов.

Уже кілька років поспіль колектив університету проводить профорієнтаційну роботу серед учнів шкіл не тільки Одеси й Одеської області, але і всієї України, щоб про ВУЗ знали в кожному місті, в кожному селі та селищі. Важливо відзначити що сьогодні саме реклама є одним з головних двигунів профорієнтації, і тут цифри говорять самі за себе - тільки за цей рік в провідних українських і регіональних ЗМІ вийшло понад 15 тисяч новин про Національний університет «Одеська юридична академія».

У новому навчальному році профорієнтаційна робота знову залишається найважливішою на порядку денному. Адже університет існує для студентів, і тільки коли є набір, вуз може функціонувати, розвиватися і будуть збережені робочі місця. На мій погляд, дуже велику роль зіграло також те, що в цьому році ми створили на базі нашого університету Консультаційний центр безкоштовної допомоги абітурієнтам і, таким чином, змогли надати допомогу тисячам надходять і залучити в наш університет додаткову кількість абітурієнтів,
- зазначив Сергій Ківалов.

Однією з причин зростаючої популярності Національного університету «Одеська юридична академія» також є повсюдне впровадження інформаційних технологій в навчальний процес. В історії університету не було жодного такого навчального року, який не був би відзначений нововведеннями, а нинішній навчальний рік став по-особливому плідним в плані інновацій. Знаменною подією минулого навчального року стало відкриття на базі НУ «ОЮА» ультрасучасного, першого і єдиного в нашій країні IT-центру, оснащеного по самому останньому слову техніки, обладнаного трьома сотнями комп'ютерів і безперебійним доступом до Інтернету. На відкритті особисто був присутній перший заступник міністра освіти й науки Володимир Ковтунець.

У нещодавно створеному IT-центрі для студентів проводяться заняття з використанням інтерактивних технологій, що дає можливість вивести на новий рівень як вивчення юридичних дисциплін, так і вивчення іноземних мов. Також на його базі проводяться багато важливих заходів, як, наприклад, олімпіади з інформатики серед школярів з усього Одеського регіону і багато інших.

У цьому навчальному році студенти Одеської Юракадемії першими в Україні почали вивчати інноваційні навчальні дисципліни «IT-право» і «Електронне судочинство», що дуже актуально в контексті зростаючої інформатизації українських судів. У плані розвитку IT-технологій в Одеській юридичній академії не збираються зупинятися на досягнутому - в наступаючому навчальному році планується відкриття Центру кібертехнологій, оснащеного 13 комп'ютерними класами. На базі цього Центру, а також трьох кафедр університету буде функціонувати спеціалізований Факультет кібербезпеки й цифрових технологій, де здійснюватимуть підготовку фахівців у сфері IT.

Також на зборах трудового колективу було підбито підсумки роботи Первинної профспілкової організації Національного університету «Одеська юридична академія». Так, цього літа викладачі, співробітники та студенти, змогли оздоровитися на базі відпочинку «Академія» в смт. Затока.

За минулий навчальний рік силами Первинної профспілкової організації було проведено близько 50 заходів, спрямованих на поліпшення дозвілля студентів і викладачів університету, зокрема, такі масштабні як «Дебют першокурсника», «Фестиваль КВН» на Кубок президента університету, «Міжнародний день захисту дітей», вокальний конкурс «Пісні біля моря», Літні ігри з пляжних видів спорту на базі «Академія» в Затоці, а також багато інших спортивних, творчі та благодійні заходи.

Профспілкова організація Національного університету "Одеська юридична академія" унікальна тим, що є об'єднаною, включає як викладачів, так і студентів та є найбільшою в країні на сьогодні. Профком нашого університету в повній мірі виконує всі поставлені завдання щодо захисту прав та інтересів трудового колективу. Своєчасно виплачуються премії та матеріальна допомога співробітникам нашого університету, створені всі необхідні умови для повноцінного відпочинку й оздоровлення в період відпусток. З ініціативи президента нашого університету Сергія Васильовича Ківалова наші студенти, співробітники та викладачі мають можливість відпочити на комфортабельній базі відпочинку європейського класу, сплативши лише 15% відсотків від вартості путівки, решту суми покриває Профспілкова організація - я впевнений, що такої можливості своїм співробітникам не надає ні один університет в Україні,
- підкреслив Валентин Федоров і додав, що Первинна профспілкова організація піклується і про дітей співробітників - для них в стінах університету протягом року організовують різні дитячі свята.

Крім того, в цей день президент університету Сергій Васильович Ківалов вручив членам колективу університету державні та відомчі нагороди за вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти.
Так, ректор університету Віктор Євстафійович Загородній був нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Колектив домігся позитивних результатів у своїй роботі, не тільки в якості освіти, а й у якості набору, що дуже важливо для розвитку держави, оскільки йде конкурентна боротьба за студентів. А все що зроблено колективом університетом - це створення умов, щоб вони отримували якісну освіту і проживали в комфортних умовах,
- каже Віктор Загородній.

Глава Первинної профспілкової організації НУ «ОЮА» Валентин Андрійович Федоров був відзначений нагрудним знаком Міністерства освіти й науки «Відмінник освіти України».

Завідуюча кафедрою цивільного процесу Неллі Юріївна Голубєва і директор Київського інституту інтелектуальної власності та права НУ «ОЮА» Василь Іванович Фелик удостоїлися звання «Заслужений юрист України».
Я пишаюся отриманою нагородою і розумію, що зроблено багато праці в минулому і буде зроблено багато праці в майбутньому - оскільки наука повинна розвиватися і роль наша, університетських викладачів, досить висока. Я дуже вдячна Юридичній академії, вступивши сюди в 97-му році, я пройшла шлях за 21 рік від студентки до цієї високої нагороди. Це все завдяки тому, які умови створені в університеті. Сергій Васильович завжди й всюди. Мені здається, він думає про Академію 24 години на добу. Ми викладаємо в красивих аудиторіях. Ми точно знаємо, що хтось думає про те, яку зарплату ми отримаємо. Ми не замислюємося про ті питання, які, на жаль, турбують доцентів і професорів інших вузів,
- каже Неллі Голубєва.

Підсумовуючи сьогодні на зборах трудового колективу, хочу зазначити, що Київський інститут інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» досяг великих успіхів. Ми розвиваємо матеріально-технічну базу, благоустроюємо територію. І в цьому році було здійснено рекордний набір студентів, який показав, що наш вуз знають і поважають,
- зазначив Василь Фелик.

Ще одна важлива обставина, завдяки якому ось уже на протязі багатьох років Національний університет «Одеська юридична академія» займає провідні позиції у сфері вищої освіти - це високий рівень розвитку міжнародного співробітництва. Одеська Юракадемія є членом Європейської асоціації університетів і співпрацює з престижними закладами вищої освіти по всьому світу. Університет регулярно відвідують високі гості та делегації із зарубіжних країн, для студентів читають лекції й проводять майстер-класи відомі зарубіжні професора, адвокати, судді, прокурори, журналісти, дипломати й політики. Щорічно понад дві тисячі студентів, аспірантів і викладачів університету виїжджають на навчання і професійні стажування в кращі університети Європи та США.
Національний університет «Одеська юридична академія» тісно співпрацює з Радою Європи, Венеціанською комісією, ОБСЄ, Європейським Судом з прав людини, різними галузевими міжнародними й міжурядовими організаціями, що дає можливість проходження стажувань та подальшого працевлаштування студентів і випускників в провідних європейських інституціях. За минулий рік Одеську Юракадемію відвідало близько 100 іноземних гостей.

Серед них - президент Європейської асоціації юридичних факультетів Жозеп Марсер, президент Інституту міжнародної освіти Алан Гудман, почесний консул України в Швейцарії доктор Йозеф Боллаг, який на честь 20-річчя університету був відзначений почесним званням HONORIS CAUSA, Голова секції Управління Верховного комісара ООН з прав людини Крістоф Пешу, виконавчий директор корпорації «Левітт Інститут Міжнародного Розвитку Лорн Гріерсон, Генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес і багато інших.

Невід'ємною частиною діяльності Національного університету «Одеська юридична академія» є науково-дослідницька робота. Потрібно підкреслити, що університет є найбільшим науковим центром в країні, результати наукових досліджень його вчених широко відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Величезна увага приділяється підбору висококваліфікованого професорсько-викладацького складу - тут викладають понад 60 докторів наук і понад 400 кандидатів наук.

Саме Одеська Юракадемія є єдиним в Україні університетом, де діє чотири спеціалізовані ради по захисту докторських дисертацій, а також спецрада із захисту дисертацій з політології. Показовим є те, що вчені й випускники університету - Тетяна Анцупова, Всеволод Князєв, Єгор Краснов, Олена Білоконь є переможцями першого публічного конкурсу до Верховного Суду.
За результатами відбору до складу новоствореного науково-консультативної ради при Верховному Суді увійшли відразу сім представників Національного університету «Одеська юридична академія» - д. ю. н., доцент, завідувач кафедри кримінального процесу НУ «ОЮА» Ірина Василівна Гловюк, д.ю.н., професор кафедри конституційного права НУ «ОЮА», Заслужений юрист України, адвокат Мар'яна Володимирівна Афанасьєва, д.ю.н, професор кафедри цивільного права, завідувач кафедри цивільного процесу НУ «ОЮА» Голубєва Неллі Юріївна, д.ю.н, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, завідувач кафедри господарського права і процесу НУ «ОЮА» Олег Петрович Підцерковний, д. ю. н, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, декан соціально-правового факультету НУ «ОЮА» Галина Іванівна Чанишева, д.ю.н., професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, завідувач кафедри цивільного права НУ « ОЮА », заслужений діяч науки й техніки України Євген Олегович Харитонов, д.ю.н., професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, завідувач кафедри права інтелектуальної власності та корпоративного права НУ« ОЮА », заслужений діяч науки й техніки України Олена Іванівна Харитонова.

Доктор юридичних наук, завідувач кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури Нана Мізенівна Бакаянова входить до складу науково-консультативної ради при Державному бюро розслідувань.
6 вчених вузу входять в робочу групу по розробці системних пропозицій до Кримінально-процесуального кодексу України при комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Ректор університету Віктор Євстафійович Загородній, д. ю. н., доцент, завідувач кафедри кримінального процесу НУ «ОЮА» Ірина Василівна Гловюк, доктор юридичних наук, завідувач кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури Нана Мізенівна Бакаянова, доцент кафедри кримінального процесу Шилін Денис Вікторович, доцент кафедри кримінального процесу Пожар Вадим Георгійович, професор кафедри криміналістики Аркуша Лариса Ігорівна. Це в черговий раз підтверджує факт, що Одеська школа права - найсильніша в Україні.
Важливою складовою освітнього процесу в НУ «ОЮА» є професійні стажування. На кожному курсі університету студенти проходять практику в органах Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури, Національної поліції, судах, нотаріаті, органах місцевого самоврядування, посольствах, консульствах, провідних юридичних фірмах, засобах масової інформації, громадських організаціях, де потім успішно працевлаштовуються після закінчення університету.
Університет тісно співпрацює з державними органами та органами місцевого самоврядування, а також з провідними юридичними фірмами міста Одеси, а тому всі без винятку випускники успішно працевлаштовуються за обраною спеціальністю вже в перший рік після закінчення університету. Важливо відзначити, що при університеті функціонує Юридична клініка, де під керівництвом досвідчених юристів вже з першого курсу студенти можуть вчитися застосовувати на практиці отримані знання. Також працює Центр працевлаштування та стажування, який допомагає студентам і випускникам отримати перше робоче місце за своєю спеціальністю.

Завдяки відповідності освітніх програм європейським стандартам, диплом Національного університету «Одеська юридична академія» визнається за кордоном, що відкриває для випускників широкі можливості працевлаштування в міжнародних інституціях та іноземних компаніях.
В цілому, минулий навчальний рік був відзначений цілим рядом нововведень і значущих подій в житті університету. Проводилися всеукраїнські та міжнародні конференції, симпозіуми, круглі столи, захищалися кандидатські й докторські дисертації, розширювалася і матеріальна база університету, зокрема, на базі спортивного комплексу НУ «ОЮА» були відкриті танцювальний і тренажерний зали і тепер у студентів університету ще більше можливостей підтримувати себе в хорошій фізичній формі та професійно займатися спортом.

Радували своїми перемогами й спортсмени, учні в університеті - кількість медалей вищої проби зі всеукраїнських та міжнародних спортивних змагань перевищила цифру в 100.
Світовим союзом юристів Одеська Юракадемія була визнана кращим юридичним університетом, а колектив відзначений Почесною грамотою Союзу юристів України та Академії педагогічних наук. Урочисте святкування 20-річчя університету стало «Ювілеєм року» за версією авторитетного рейтингу «Народне визнання» і зібрало сотні гостей з усієї України, а також зарубіжних країн.

Нехай же майбутній навчальний рік стане ще більш успішним і плідним для всього багатотисячного студентського та професорсько-викладацького колективу Національного університету «Одеська юридична академія».

 

Новини університету Зібрання трудового коллективу НУ «ОЮА»: підведення підсумків роботи і перспективи на майбутнє