Катер в подарунок! Одеський ліцей морського транспорту отримав подарунок від НУ «ОЮА»

Катер в подарунок! Одеський ліцей морського транспорту отримав подарунок від НУ «ОЮА»

e-mail Друк

До початку нового навчального року курсантам Одеського професійного ліцею морського транспорту був переданий катер прибережного плавання «Феміда». Такий подарунок підніс Національний університет «Одеська юридична академія». В урочистій церемонії передачі взяв участь президент університету Сергій Васильович Ківалов і заступник міністра освіти і науки України Роман Володимирович Греба.

Тепер у учнів Одеського професійного ліцею морського транспорту з'явилася можливість проходження повноцінної практики.

«Ми звернулися до Міністерства. Греба Роман Володимирович, який курирує цей напрямок із задоволенням погодився приїхати сюди і побачити, як це все відбувається, як буде передача здійснюватися. Міністерством оперативно був підготовлений відповідний наказ про безоплатну передачу катера від Національного університету «Одеська юридична академія». Катер передається транспортному ліцею і я вважаю, що це дуже важливо. Я знаю, що за процедурою його можна було передавати ще протягом року, як це зазвичай робиться, а ми протягом тижня вирішили цю проблему», - зазначив Президент НУ «ОЮА», народний депутат України Сергій Ківалов.

 

«Завжди профтехосвіту треба оснащувати професійним, сучасним обладнанням для проходження практичної роботи учням тих закладів, які отримують профтехосвіту. Я впевнений сьогодні відбулася історична подія тому, що ми побачили чудову ініціативу Одеської юридичної академії в особі її президента Сергія Ківалова, які обладнали катер сучасним обладнанням і передали його тим, хто буде його використовувати в повсякденному навчанні, де готуватимуть сучасних матросів, мотористів. Заняття, які будуть проводитися, будуть максимально наближені до умов, в яких будуть працювати наші моряки»,  - зазначив заступник міністра освіти і науки України Роман Греба.

Подарований катер несе в собі цілу історію. На ньому проходило практику не одне покоління курсантів професійно-технічного училища № 3 - Морського училища НУ «ОЮА» - в майбутньому успішних моряків і капітанів далекого плавання. Катер був побудований в 1986 році і носив назву «Адміральський», на момент створення Морського училища, в Миколаєві його повністю переобладнали, фактично побудували заново і з тих пір вже катер «Феміда» на протягом років служив прекрасним елементом практики для майбутніх мотористів і матросів .

Я працюю в ліцеї з 2001 року, і була у нас складність відправити учнів на практику. Сьогодні судів немає, не було де проходити практику нашим дітям. Цей подарунок звичайно дуже великий від Сергія Васильовича. Цей катер передали абсолютно безкоштовно, ні копійки ми не платили. Для наших дітей це дуже важливо - так як ми весь час шукали на буксирах на катерах, а тут свій катер - діти будуть проходити практику. - директор Одеського ліцею морського транспорту Сергій Щербаков.

Перед передачею катер забезпечили необхідним найсучаснішим висококласним устаткуванням - сучасними моніторами і приймачами, радіовідповідачем, аварійною електростанцією, апаратурою автоматичної ідентифікаційної системи, апаратурою двостороннього зв'язку, навігаційними вогнями, електростанцією і іншими необхідними приладами.

Дуже добре, що молоді учні, 15-16 років, які не бачили нічого, але дихають морем зможуть проходити практику на такому катері. На ньому є обладнання, рятувальне спорядження, все, що має бути згідно пасажирським документам - все це є. Не потрібно бігти до регістру за все це платити, а варто зазначити, що це колосальні гроші, тому що це дуже дорого коштує. До чотирьох балів в море можна виходити, а це вже серйозні хвилювання і вітер, тут є обладнання для зв'язку з порт контролем, інноваційне обладнання для перевірки погоди і радар - це все присутнє на цьому катері.  - розповів капітан катера «Феміда» Валерій Стах.

Кожна група буде проходити практику на цьому катері, матроси, які у нас навчаються будуть швартувати, будуть займатися в'язанням морських вузлів, практикувати свої знання і вміння під керівництвом наших майстрів і капітана. Наші учні вивчають такі дисципліни як морська практика, міжнародна конвенція, судно енергетичні установки, будова судна та багато інших предметів. Відпрацювання практичних занять відіграє велику роль у навчанні учнів. Теорія без практики - це нічого. Зараз у них є відмінна можливість перевірити знання, які вони отримали у нас в морі - це важливі роботи, які важливі для матросів, пристрій двигуна, яке вивчають мотористи.  - зазначив викладач Одеського ліцею морського транспорту Павло Гуртовий.

Однак, в цілому система професійно-технічної освіти в Україні сьогодні перебуває в складній ситуації. По всій країні закриваються ПТУ, місцевим радам практично не під силу фінансувати такі установи. Згідно зі статистикою, в Україні тільки 14% школярів надходять в професійно-технічні училища, тоді як в Європі мінімальний показник надходження до закладів профтехосвіти - 40%, а в деяких країнах - 70%. Коли гостро стало питання про ліквідацію всіх ПТУ, завдяки зусиллям президента Національного університету «Одеська юридична академія», народного депутата України, систему профтехосвіти вдалося зберегти.

«Потрібен абсолютно інший підхід. Я думаю, що при формуванні бюджету ми будемо наполягати, щоб фінансування професійно-технічних училищ України йшло окремим рядком. За це ми будемо боротися. Ми не скоротили жодного професійно-технічного училища. Ось у нас є і в Миколаєві, і в Києві, і в Одесі, та й у багатьох інших містах є училища. Це як соціальна програма. І ми всіляко будемо підтримувати саме це. Я вважаю, що за професійно-технічними училищами майбутнє»,  - зазначив Президент НУ «ОЮА», народний депутат України Сергій Ківалов.

«Я дякую тим народних депутатам, які піклуються про освіту, і професійно технічну, в тому числі - ми не можемо забувати про робітничі професії - вони потрібні, і ми повинні їх готувати. Після того як професійна технічна освіта була передана на місцевий рівень відбуваються певні трансформації і на місцях не завжди розуміють, як важливо розвивати професійно-технічну освіту. Часто прикрашають фасади або ще щось, але не приділяють належної уваги саме навчальним закладам - ​​передача профтехосвіти на місцевий рівень була складним, і дуже болючим кроком і коли є люди, які в складі свого університету мають заклади профтехосвіти і забезпечують роботою тих людей, які виходять з цих стін, навчають їх сучасними методиками і озброюють сучасними знаннями - це дуже добре я вважаю. І та ініціатива Сергія Васильовича, що він зберіг у складі Одеської Юракадемії заклад профтехосвіти є винятком з правил, тому що це вперше, коли в складі вищого навчального закладу діє заклад профтехосвіти», - зазначив заступник міністра освіти і науки України Роман Греба.

Робочі спеціальності на сьогоднішній день дуже затребувані на ринку праці, величезна кількість підприємств потребує таких кадрів. І саме забезпечення професійно-технічних училищ країни сучасною матеріально-технічною базою дозволить вивести підготовку представників робочих спеціальностей на якісно новий рівень.

Новини університету Катер в подарунок! Одеський ліцей морського транспорту отримав подарунок від НУ «ОЮА»