e-mail Друк

У Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулося позачергове засідання Ради ректорів Одеської області.

Головне питання на порядку денному - розгляд законопроекту про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо вдосконалення порядку обрання і призначення керівника установи вищої освіти і його заступника, спрямований на закріплення реальної автономії вищих навчальних закладів.

Даний проект закону зареєстрував народний депутат України, президент НУ «ОЮА» та МГУ Сергій Ківалов в співавторстві з іншими парламентарями.

Практика показує, що в даний час, це ми бачимо і в Одесі, і по Києву, і по інших містах, багато міністерств, які мають у своєму складі вищі навчальні заклади, вони зловживають правом призначення тимчасово виконуючих обов'язки ректора. Йде чехарда, де один за іншим змінюються виконуючі обов'язки ректора, і взагалі говорячи, колектив вузу просто ставлять до відома, що прийшов черговий варяг, але чи йде це на користь вищому навчальному закладу? Звичайно ж ні

- вважає голова Ради ректорів Одеської області Микола Степаненко.

Я думаю дуже правильно, що підняті ці питання і Сергій Васильович сьогодні дав додаткову інформацію з цього приводу. Вони повинні зміцнити, по-перше, все-таки тенденцію на автономію вищих навчальних закладів - університетів. І по-друге, дещо спростити процедуру обрання ректорів і тим самим управління вищим навчальним закладом. Я думаю, що це дуже своєчасні пропозиції й вони сьогодні знайшли одностайну підтримку ради ректорів нашого регіону. - зазначив ректор Одеського національного університету ім. Мечнікова Ігор Коваль.

Одним з основних вимог до кандидата на посаду ректора є наявність наукового ступеня доктора наук, і вченого звання професора, який має досвід роботи не менше 10 років.
Найголовніше, щоб до виборів були допущені ті, хто відповідає вимогам, на пост керівника у вищому навчальному закладі. Це повинні бути менеджери високого рівня, це повинні бути люди, які досягли успіхів в науці, не будучи організованим він не може досягти успіхів, ви ж розумієте, це повинні бути практикуючі викладачі вищої школи, вони повинні мати досвід практичної роботи, тоді це буде дуже корисним. Саме зараз це потрібно зробити, тому що приклади, які ми бачимо по всій країні на жаль привели далеко не до найкращих результатів. - сказав ректор Одеської академії харчових технологій Богдан Єгоров.

Відзначимо, що прийняття законопроекту забезпечить дотримання принципу правової визначеності в питанні обрання та призначення особи на посаду керівника або заступника керівника установи вищої освіти, сприятиме підвищенню професіоналізму керівництва установи вищої освіти, обрання на керівні посади більш досвідчених і професійних людей, що в цілому дозволить забезпечити впровадження європейських стандартів підготовки фахівців і підвищити якість надання освітніх послуг.

Новини університету Рада ректорів Одеської області підтримала законопроект про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту»