Цикл екскурсій історико-правового спрямування

e-mail Друк

У Науковій бібліотеці Національного університету «Одеська юридична академія», у відділі рідкісних видань (Музей книги), розпочався цикл тематичних екскурсій для студентів Університету, який реалізується у межах співпраці між бібліотекою та кафедрою історії держави і права.

З метою заохочення студентів до вивчення історико-правових дисциплін, а також підвищення загального рівня культури студентів, 23 та 30 жовтня 2018 р. відбулись перші екскурсії до відділу рідкісних та цінних видань Наукової бібліотеки Національного університету «ОЮА» (Музей рідкісних видань) за участі членів наукового гуртка з Історії держави і права України сумісно зі студентами 1 курсу (23 особи) факультетів ЦГЮ та МПВ, САФ та ФПС. Супроводжували слухачів доценти Наталя Володимирівна Єфремова та Оксана Вікторівна Горяга.

Тематика перших екскурсій була присвячена знайомству з фондами рідкісних книг Наукової бібліотеки НУ «ОЮА». Проводила екскурсію співробітниця відділу рідкісних видань НБ НУ «ОЮА» ‑ Інна Степанівна Мазур.

Під час екскурсії студенти дізнались про непросту історію становлення та розвитку Наукової бібліотеки НУ ОЮА та про роль бібліотек в освітньому процесі суспільства і держави в цілому. Згадали і осіб, зусиллями яких було збережено чимало «забороненої», в різні часи, літератури. Також були продемонстровані експонати цінних видань, що становлять духовну спадщину українського народу та нагадано про важливість збереження таких раритетів для майбутніх поколінь.

Особливе місце під час екскурсії зайняло оповідання про Пересопницьке Євангеліє, один примірник факсимільного видання якого був свого часу подарований Блаженнішим Митрополитом Володимиром ректору Одеської Національної юридичної академії, академіку С. В. Ківалову у 2008 році.

Новини університету Цикл екскурсій історико-правового спрямування