В НУ «ОЮА» пройшла конференція на честь сторіччя відомого вченого

e-mail Друк

У Національному університеті «Одеська юридична академія» пройшла науково-практична конференція «Політико-правова доктрина державного суверенітету в умовах глобалізації».

Конференція присвячена 100-річчю від дня народження відомого в нашій країні і за кордоном правознавця, засновника династії вчених-правознавців, Льва Миколайовича Стрельцова. Видатний вчений і педагог, громадський діяч і невтомний дослідник, Лев Миколайович виховав цілу плеяду відомих учених.

Конференцію, присвячену його пам'яті, відкрив президент НУ «ОЮА», академік Сергій Ківалов.

«Шановні колеги, друзі, сьогодні ми зібралися, щоб відзначити 100-річчя з дня народження Льва Миколайовича Стрельцова. Ця людина, відомий в світі правознавців, прийняв важливу участь в створенні Одеської правової школи. Звичайно, ми зобов'язані шанувати пам'ять таких людей і передавати свої знання молодому поколінню. Тому у нас зараз проходить серія подібних конференцій, і ось ця - одна з них. Я бачу, тут зібралося багато тих, хто знав Льва Миколайовича Стрельцова особисто. Він той, ким ми можемо по праву пишатися. Важливо підкреслити, що в науковому плані Лев Миколайович займався дуже складними політико-правовими проблемами, а саме проблемами функціонування республіки в федеративній державі, суверенітетом такої республіки, її компетенції. Така тематика завжди складна для досліджень з цілого ряду об'єктивних причин, а особливо за часів, коли домінувало авторитарне управління. Але і тут він проявив свою високу ерудицію та особисту сміливість », - звернувся до присутніх Сергій Ківалов.

«Мій батько, - розповів Євген Стрельцов, - прожив коротке, але дуже насичене життя. Зовсім молодим його призвали в армію, і так вийшло, що практично відразу він потрапив в «гарячу» точку, брав участь у військових дії при Халхин-Голі. За участь у цій кампанії мій батько був нагороджений орденом «Червоного прапора». Потім він служив командиром танкової роти, в 24 роки отримав звання майора, в 28 років - підполковника. Всього за роки служби отримав 15 урядових нагород. Закінчив військову академію, але важке поранення змусило його прийняти нелегке рішення - він залишив військову службу і в 36 років почав нове життя, фактично з нуля. Але і тут досяг максимально можливих успіхів. Тато і сьогодні є для мене взірцем для наслідування. Його порядність, відповідальність, доброзичливе ставлення до людей назавжди стали для мене еталоном. Людям з віком властиво переоцінювати вчинки і свої, і інших людей, але моє ставлення до того, як прожив життя батько, не змінюється з роками. Сьогодні, з гордістю можу сказати, що є ціла династія вчених-правознавців Стрельцова. Це, в тому числі, і моя дружина, і мій син. Я дуже вдячний тим, хто сьогодні зібрався тут, щоб вшанувати мого батька, згадати його, як людину і як ученого-правознавця », - уклав Євген Стрельцов.

Також Євген Стрельцов продемонстрував деякі сімейні фотографії і трохи розповів про батька. Далі поділилися спогадами про вчителя його колишні студенти та аспіранти.

Третя частина конференції була присвячена обговоренню заявленої теми - політико-правової доктрини державного суверенітету в умовах глобалізації.

Крім того, було видано збірник матеріалів, наукові виступи до якого прислали представники багатьох вузів України.

Новини університету В НУ «ОЮА» пройшла конференція на честь сторіччя відомого вченого