УВАГА! Щодо опалення студентських гуртожитків НУ «ОЮА»

e-mail Друк

2018 11 07-1

НАК «Нафтогаз України» є єдиним постачальником газу для Національного університету «Одеська юридична академія». Згідно діючого законодавства, саме НАК «Нафтогаз України» надає номінацію (обсяги постачання газу) для університету. У разі відсутності номінацій газу для університету, ПАТ «Одесагаз», як оператор газорозподільних мереж (газотранспортної системи), не має підстав постачати газ для опалення студентських гуртожитків університету.

Постанова Кабінету міністрів України від 19 жовтня 2018 року «Про затвердження Постанови про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», яка визначає тарифи для постачання газу була прийнята та набрала чинності лише з 1 листопада 2018 року. Тобто, НАК «Нафтогаз України», посилаючись на відсутність тарифів (визначених Кабінетом міністрів України), блокував до 01.11.19 року початок здійснення переговорної процедури на закупівлю газу для опалення гуртожитків НУ «ОЮА».

На даний час, керуючись вимогами Закону України «Про публічні закупівлі», переговорна процедура на закупівлю газу для опалення студентських гуртожитків розпочата та її можливо буде завершити лише через 10 днів (строк на оскарження), а саме з 12.11.18 року.

Окрім того, університет неодноразово звертався до НАК «Нафтогаз України» про можливість надання номінації університету раніше (єдина можливість підключення опалення у студентських гуртожитках), проте НАК «Нафтогаз України» повідомив, що не має жодних підстав надати номінації до закінчення переговорної процедури.

З огляду на вищезазначене, в силу недосконалих процедур визначених законодавством України, затягування прийняття рішення по тарифам на газ з боку уряду та безапеляційної позиції НАК «Нафтогаз України», на теперішній час відсутня можливість опалення студентських гуртожитків університету до закінчення переговорної процедури.

Адміністрація НУ «ОЮА»

Додоток 1

Новини університету УВАГА! Щодо опалення студентських гуртожитків НУ «ОЮА»