e-mail Друк

Одеський обласний Ради миру продовжує відзначати 50-річний ювілей. До круглої дати в Одеській національній науковій бібліотеці була організована виставка, присвячена миротворцям Одеси.

На виставці були представлені книги, періодичні видання, передані в дар почесними членами, членами президії Ради миру протягом 50 років. Саме стільки часу триває співпраця організації з науковою бібліотекою.

«Коли народилася ідея, щоб підняти всі можливі фонди і подивитися, що було зроблено спільно з Радою світу, і коли ми побачили, що буквально за два-три дні всі ці столи були наповнені книгами і газетами, дійсно, іншого варіанту, щоб провести таку красиву виставку, не було. Особливо це наповнене сенсом в той час, коли всюди соціальні мережі, електронні технології, все насичено і багато хто вже стали забувати цей запах книг. Сьогоднішня подія досить голосна, ємка, насичена саме для кожного члена Ради миру і співробітників бібліотеки, в якій я повністю виросла, вивчилася, завдяки якій отримала свій перший червоний диплом », - поділилася голова Одеської обласної Ради миру Таміла Афанасьєва.

На цьому поповнення фонду бібліотеки не зупиняється. Традицію продовжили гості, які прийшли на офіційний захід. Подарунок науковій бібліотеці від Національного університету «Одеська юридична академія» передала проректор з наукової роботи Галина Ульянова.

«Коли думаєш про світ - в першу чергу думаєш про наше підростаюче покоління, про наших дітей, і як представники вузу ми дбаємо про те, щоб вони отримували найкраще. І однією з тією політик, яка підтримується президентом нашого університету Сергієм Васильовичем Ківаловим, це формування бібліотечного фонду. Ми активно обмінюємося бібліотечними фондами, також є дуже важливий соціальний проект, спрямований на поповнення бібліотечного фонду не тільки бібліотек міста, а також бібліотек навчальних закладів та шкіл Одеси та Одеського регіону. На сьогоднішній день дуже важливо формування правової культури та правового всеобучу, починаючи зі шкільної лави. Оскільки ми говоримо про те, що у нас правова соціальна держава, безпосередньо юридичні знання необхідні не тільки професійним юристам, а й кожному громадянину для того, щоб він міг в першу чергу не порушувати законодавства, і, звичайно ж, завжди належним чином представляти і захищати свої права та інтереси », - розповідає Галина Ульянова.

Бібліотекою Національного університету «Одеська юридична академія» було презентовано, передано в дар понад сто випусків навчальної літератури. Це видання, авторами яких є професорсько-викладацький склад університету, а також ювілейні видання, підготовлені до 15-річчя і 20-річчя НУ «ОЮА».

«По-моєму, це безпрецедентно, коли в таких кількостях поповнюється наш фонд. Це просто дуже чудово. Я знаю, що була проведена додаткова робота, і зараз це як акція - обмін між установами, які мають свої фонди і бібліотеки. Комплектування бібліотек вузів і системи Міністерства культури трохи різне. Іноді ми не маємо того, що мають вони, тому такі обміни - це дуже цінно », - зазначила в.о. завідуючої довідково-інформаційного відділу обласної наукової бібліотеки Тетяна Вікторівна Кочеткова.

За її словами, в бібліотеці працює центр юридичної правової інформації. Незважаючи на те, що рівень відвідування бібліотек останнім часом падає, в правовому центрі завжди найбільше читачів.

Також поповнився новими виданнями відділ релігієзнавства науковій бібліотеці. Від Одеської духовної семінарії було передано десять примірників книги про Свято-Успенський патріарший монастир, книга про святині Південної Бессарабії і спеціальне видання, присвячене 80-річному ювілею митрополита Агафангела.

Роботу обласної Ради миру також підтримують представники дипломатичних місій. На виставці були представлені видання, подаровані бібліотеці іноземними консульствами, які працюють в Одесі. Також на заході був присутній Генеральний консул Румунії Еміль Рапча. Він завжди охоче бере участь в різних культурно-просвітницьких акціях.

В ході зустрічі звучало багато добрих слів на адресу Одеської обласної ради миру. Було багато сказано про діяльність організації за всю тривалу історію існування, про людей, які в різні роки займалися миротворчою місією.

«У наших стінах ми дуже раді будемо бачити і надалі подібних людей, проводити інші потужні заходи з тим, щоб привертати увагу і бібліотеки, і доносити ці значущі події для широкого кола громадськості», - додала в.о. завідуючої довідково-інформаційного відділу обласної наукової бібліотеки Тетяна Вікторівна Кочеткова.

Відзначимо, що Одеський обласний ради світу був створений восени 1968 року. Ювілейній даті організація має намір присвятити цілий ряд заходів, які будуть проходити протягом року.

Новини університету Подарунок НУ «ОЮА»: Бібліотечний фонд обласної наукової бібліотеки поповнився новими виданнями