Україно-турецькі відносини динамічно розвиваються в сфері освіти

e-mail Друк

Президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету Сергій Ківалов зустрівся з Генеральним консулом Республіки Туреччина в Одесі Садином Аййилдизом. Вони обговорили добросусідські відносини між країнами і міжнародне співробітництво в сфері освіти.

«Наші країни, Україну і Туреччину, багато що пов'язує, і не тільки в сфері дипломатії і туризму, а й у сфері освіти. Наприклад, в Національному університеті «Одеська юридична академія» та Міжнародному гуманітарному університеті навчається багато студентів з Туреччини. А наші викладачі і студенти виїжджають і в Стамбул, Анкару і відвідують десятки інших турецьких вузів. Таким чином, вони набувають міжнародний досвід. Більш того, в Міжнародному гуманітарному університеті на факультеті лінгвістики і перекладу студенти також можуть вивчати турецьку мову. У нас є викладачі, які читають лекції на турецькому мовою. Саме цей напрямок і дозволило збільшити кількість іноземних студентів. Наші зв'язки міцні, Ви будете переконуватися в цьому щодня, працюючи в нашому місті », - сказав Сергій Ківалов.

«Мені, як дипломату, пощастило, що я був спрямований саме в вашу країну, в ваше місто. За короткий час, що я тут перебуваю, я відчув атмосферу доброзичливості, тут створені позитивні умови для роботи і життя. Лідер нашої країни вивів взаємини між нашими країнами на рівень партнерства, і я бачу багато привабливих напрямків для ділового співробітництва та в регіонах. Особливо це відноситься до Одеського регіону. Ви, як академік, як досвідчена людина, знаєте користь таких відносин і розумієте, що потенціал вичерпаний далеко не повністю. Я завжди готовий підтримувати розвиток ділового співробітництва між країнами в сфері освіти, також, як і партнерства в інших напрямках, економічної, культурної, туристичної сферах », - зазначив пан Садина Аййилдиз.

Відзначимо, студенти та викладачі Національного університету «Одеська юридична академія» проходили стажування в Анатолийському університеті - четвертому в світі вузі за кількістю студентів. Їх число досягає майже трьох мільйонів. Крім цього, декан юридичного факультету університету Анадолу професор Уфук Айдин читав лекції студентам в Одесі і Києві, зустрічався з президентом Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету з метою посилення співпраці між університетами.

Найближчим часом також буде реалізована програма обмінів Мевляна між університетом Чукурова і університетом Хацеттепе в Анкарі.

Також Сергій Ківалов запропонував Генеральному консулу Республіки Туреччина Садину Аййилдизу навесні нинішнього року прочитати лекцію про свою країну майбутнім дипломатам - студентам факультету міжнародних правових відносин Національного університету «Одеська юридична академія» та студентам Міжнародного гуманітарного університету. Садин Аййилдиз запевнив, що зробить це з задоволенням і вважає такий досвід корисним для обох країн.

«Якщо у двох сторін є таке сильне бажання співпрацювати в цій області, нам, дипломатам залишається мало - сприяти розвитку добросусідських відносин. І то позитивне ставлення і прагнення розвивати наші відносини, яке я встиг відзначити за словами Сергія Васильовича Ківалова, мотивує нас до плідної роботи. На сьогоднішній день вже є конкретна робота, конкретна мета, яку ми ставимо перед собою для того, щоб розвивати і продовжувати наші відносини. Ми завжди готові до співпраці », - каже Садин Аййилдиз.

Крім цього, зазначимо, що одеські вузи з Туреччиною пов'язує і те, що турецький політичний діяч, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу є почесним доктором Honorius Causa Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету.

У вузах навчається велика кількість студентів з Туреччини, особливо в Міжнародному гуманітарному університеті, який є лідером за кількістю іноземних студентів, які здобувають тут вищу освіту. Зараз в Міжнародному гуманітарному університеті проходить фотовиставка «Стамбул-Одеса», присвячена встановленню дипломатичних відносин між нашими країнами.

Новини університету Україно-турецькі відносини динамічно розвиваються в сфері освіти