e-mail Друк

29 січня 2019 року в Генеральній прокуратурі України відбулося Урочисте нагородження переможців другого щорічного конкурсу творчих та наукових робіт.

Конкурс був проведений за участі Генерального прокурора України Юрія Луценка, заступника Генерального прокурора України Анжели Стрижевської, заступника Міністра освіти і науки України Юрія Рашкевич. Сюрпризом для учасників стала зустріч із заступником Глави консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредеріка Весслау.

Темою творчих і наукових робіт стала «10 кроків прокурора до подолання корупції». За словами Генерального прокурора України Луценко, корупція все ще є однією з найбільших проблем України.

«І не тільки через стримування розвитку економіки, а й ця теза є передумовою прохолодного ставлення до нас наших західних союзників і дуже критичного ставлення наших співвітчизників», - зазначив Юрій Віталійович.

У минулому році Генеральна прокуратура отримала тисячі ідей щодо зближення прокурора з громадськістю, підняття рівня довіри до даного органу серед простих людей. Сьогодні ж умови конкурсу були дещо ускладнені, дивлячись на те як важко боротися з проявами корупції не тільки серед від державних службовців, а й в звичайному житті українців.

«Головний підсумок, який можна зробити з усіх надісланих на конкурс робіт - це наявність в хлопців бажання змінити підвалини, це невичерпний оптимізм, який простежується в кожній роботі, і я впевнений, що деякі з робіт будуть незабаром втілені в життя. Але найголовніше - це бажання взяти відповідальність на себе. Якщо ви знаєте що робите, у вас є ідеал, до якого ви щодня прагнете усією своєю енергією, ви однозначно переможемо», - зазначив Генеральний прокурор України.

На першому щорічному конкурсі, 29 переможців, в тому числі три студента з Національного університету «Одеська юридична академія», задали високу планку наступним учасникам. Після цього зазначена спільна ініціатива Генеральної прокуратури України та Міністерства освіти і науки України з питань організації та проведення освітніх проектів та заходів була підтримана і в цьому році.

«Ми впевнені, що ця традиція буде продовжена і надалі, але хочу сказати, що ми дуже горді, що наші студенти виявилися не тільки настільки професійними, але і настільки креативними, творчими», - поділився заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

У півфінал пройшло 77 наукових робіт, з яких було вибрано лише 10 робіт-фіналістів (31 автор).

Гордістю Національного університету «Одеська юридична академія» стала студентка 3-го курсу Судово-адміністративного факультету Мар'яна Матвійчук, лаборант кафедри кримінального права.

«Перш за все хочу висловити подяку Генеральній прокуратурі України та Міністерству освіти і науки України за проведення всеукраїнського конкурсу творчих і наукових робіт студентів – майбутніх правників «10 кроків прокурора до подолання корупції». Окремо приношу слова вдячності Національному університету «Одеська юридична академія» та його президенту Сергію Васильовичу Ківалову за підтримку обдарованої студентської молоді та створення умов для її творчого зростання. Вагомим внеском для перемоги стали слушні поради та настанови мого наукового керівника д.ю.н., доцента кафедри кримінального права Михайленка Дмитра Григоровича. Це дуже важливо, що проводяться подібні заходи, оскільки в студентів є можливість показати себе як особистість, поділитися «свіжими» думками та ідеями, які в майбутньому можуть бути застосовані і призвести до позитивних результатів у нашій країні. Надзвичайно цікаво поспілкуватися з людьми, які мають досвід у керівництві державою, її важливими структурами, та є фахівцями у правовій сфері. Всі вони також прагнуть змін на краще, що є хорошим прикладом для наслідування студентами.

Корупція є таким явищем, яке неможливо подолати відразу. Це тривалий процес, що поступово знизить її рівень. Я впевнена, лише спільними зусиллями студентів, юристів, державних діячів, звичайних громадян та завдяки досвіду зарубіжних країн ми зможемо викорінити корупцію. Проте варто пам’ятати: «Хочеш змінити світ – почни з себе!», - поділилася Мар'яна.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в жовтні 2017 підписав спільний наказ «Про співпрацю і комунікацію між відомствами», Який передбачає залучення прокурорів до проведення правоосвітніх вчений школярів і студентів, а також оголошення щорічних конкурсів творчих і наукових робіт на теми прокурорсько-слідчої діяльності серед студентів.

Новини університету Нагородження переможців конкурсу від Генеральної прокуратури України: серед них студентка НУ «ОЮА»!