e-mail Друк

17 травня 2019 року у Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Правове життя сучасної України». Захід було організовано науково-дослідною частиною університетуза всебічноїпідтримкипрезидента університету, академіка Сергія Васильовича Ківалова.

Пленарне засідання конференції відбулось у залі засідань вченої ради під головуванням президента університету Сергія Васильовича Ківалова та розпочалося з привітання з днем народження завідувача кафедри цивільного права, професора Євгена Олеговича Харитонова. Президент НУ «ОЮА», академік Сергій Васильович Ківалов привітав учасників з нагоди Дня науки та відзначив важливість розвитку наукової діяльності, зокрема оформлення науково-експертних висновків, підготовлених кваліфікованими фахівцями, та впровадження наукових ідей у правотворчу діяльність, зазначивши:

«Проведення наукових досліджень є невід'ємною складовою роботи кожного викладача. Від якості таких досліджень залежить рейтинг університету, як на національному, так і міжнародному рівні, фінансування фундаментальних і прикладних досліджень, підтвердження статусу «національний університет». Особливо це актуально в умовах конкурентної боротьби між вишами, не завжди при цьому добросовісної.

Особливо важливо те, що наукові дослідження відкривають нашим викладачам дорогу у велике професійне майбутнє. І ми пишаємося нашими викладачами, які поповнюють ряди Верховного Суду, Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, входять до складу науково-консультативних рад при Верховному Суді, Конституційному Суді, Державному бюро розслідувань.

Також дуже важливо залучати до наукових досліджень студентів, адже часто саме вони підносять інноваційні ідеї та знаходять нестандартні шляхи вирішення найактуальніших проблем, що виникають у правовій дійсності України, державі, в політиці, суспільстві. І щороку наші студенти стабільно посідають призові місця та перемагають у всеукраїнських конкурсах наукових робіт, показують високі результати на олімпіадах з правознавства, соціології, політології, журналістики, а цього року до цього переліку додалися ще й досягнення з психології.

Дорогі колеги, перш ніж перейти безпосередньо до нагородження, я хочу привітати Вас зі Всеукраїнським Днем науки і подякувати за те, що своїми зусиллями змогли повернути міць Одеської школи права, яка натепер є найсильнішою в нашій країні, і підтримуєте її в цьому статусі. Ви – справжня еліта нашої держави! Нехай Ваш внесок у науку неодмінно стане частиною великих позитивних змін у майбутньому й буде гідно оцінений!».

Також із привітальними словами звернулися віце-президент, проректор з наукової роботи Національного університету «Одеська юридична академія» та професор Галина Олексіївна Ульянова, віце-президент, проректор з міжнародних зв’язків, професор Вячеслав Олексійович Туляков.

Конференція зібрала близько 500 учасників з 15 закладів вищої освіти України та зарубіжжя, зокрема Паризького університету Сорбонни (Школа права), Міжнародного гуманітарного університету, Запорізького національного університету, Національної академії внутрішніх справ, Академії Державної пенітенціарної служби, Національного університету водного господарства та природокористування, Національної академії внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Інституту регіональних перспектив та розвитку місцевого самоврядування, Академії праці, соціальних відносин і туризму, Львівського національного університету імені Івана Франка, Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. Дідоренка.

Серед делегатів конференції – співробітники судових і правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування, народні депутати, адвокати і юристи приватної практики.

На завершення офіційного відкриття конференції почесними грамотами були нагороджені співробітники університету, якізробили вагомий внесок у підготовку молодих науковців і розвиток творчих здібностей студентів, а також які провадили плідну наукову діяльність, зокрема протягом минулого року опублікували наукові статті у виданнях, що індексуються наукометричними базами даних WebofScience, Scopus. Згодом робота конференції продовжилася у секціях.Усі наукові роботи, подані учасниками, опублікованіу двотомному збірнику матеріалів конференції.

Новини університету З нагоди Дня науки відбулася щорічна науково-практична конференція та президентом університету Сергієм Ківаловим нагороджено наукових і науково-педагогічних працівників