У НУ «ОЮА» визначали кращих інтелектуалів серед школярів

У НУ «ОЮА» визначали кращих інтелектуалів серед школярів

e-mail Друк

В Одесі пройшов Перший відкритий чемпіонат Національного університету «Одеська юридична академія» з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» на кубок президента університету Сергія Васильовича Ківалова. У змаганнях взяли участь 15 команд з одеських шкіл, середніх спеціальних навчальних закладів, а також приїхали представники області - команда з міста Южний.

Одеса завжди була лідером в інтелектуальних іграх, і сьогодні ці хороші добрі традиції відроджуються в стінах Національного університету «Одеська юридична академія». Учасників змагань привітав Президент вузу, народний депутат Сергій Ківалов.

«Багато хто з Вас вже замислюються про вибір майбутнього місця навчання і сьогодні Ви зможете об'єднати приємне з корисним - зіграти в Що? Де? Коли? і дізнатися багато нового про найкращий вуз нашої країни. Думаю, що відносно комфортних умов навчання, матеріально-технічної бази Вам розповідати не потрібно, Ви і самі все бачите, а ось щодо спеціальностей хочу сказати, що вибір дуже широкий: це і право, і журналістика, політологія, соціологія, психологія, а з цього року ще й дуже затребувана на сьогодні спеціальність у сфері IT - інформаційні технології та кібербезпека. Я знаю, що ця спеціальність зараз дуже популярна серед школярів - багато хто бачить себе в майбутньому IT фахівцями, а тому ласкаво просимо, тим більше у нас є спеціальний факультет кібербезпеки та інформаційних технологій,  структура якого оснащена за останнім словом техніки єдиний в нашому місті IT центр, студенти займаються на найбільш просунутих комп'ютерах з найшвидшим інтернетом у сучасних красивих аудиторіях - таких умов на сьогоднішній день немає ні в одному університеті України.

Я вважаю, що завдання університету - підтримувати обдаровану молодь, в тому числі, і шкільного віку. Адже це наше майбутнє. І тому ми завжди з радістю надаємо допомогу в проведенні шкільних чемпіонатів з інтелектуальних ігор. Ці ігри дозволяють проявити себе, розвинути здатність швидко знаходити відповіді на складні питання, працювати в команді. І відкритий чемпіонат по «Що? Де? Коли?» проводиться у нас щороку, і завжди в ньому бере участь дуже велика кількість команд, завжди ігри проходять дуже цікаво, і я хочу сказати, що багато учасників минулорічних чемпіонатів на сьогоднішній день є студентами нашого університету, і я впевнений, що і багато з Вас також захочуть вступати саме до НУ «ОЮА».

Вітаю Вас з відкриттям чемпіонату! Щиро бажаю гарного настрою, цікавої чесної гри! І знайте, що незалежно від того, хто переможе, саме те, що Ви знаходитесь тут, вже означає, що Ви - найкращі і Вас неодмінно чекає успіх і прекрасне майбутнє!», - зазначив Сергій Ківалов.

Багатьох учнів надихнули перспективи навчання в найпрестижнішому вузі Півдня України. Особливі враження залишила організація самого заходу.

«Тут все дуже масштабно, несподівано. Дуже красива будівля, напевно, тому його і вибрали для проведення змагання. Мені подобається брати участь в інтелектуальних іграх. Це розвиває логічне мислення, можна зустрічати нових цікавих людей, вирішувати цікаві завдання і цікаво провести час», - поділився учасник гри, учень школи № 3 АШГ Дмитро Марковський.

Уже п'ять років в інтелектуальні ігри грає команда Рішельєвського ліцею «Кочан або не качан», яка є чемпіоном України. Але і цих бувалих хлопців вразила організація заходу.

«Перше враження було від того, як все організовано. Іноді грають в звичайних їдалень, пансіонатах і тат таке. Дуже правильно проводити ігри в таких вузах, щоб можна було познайомитися, придивитися, куди вступати», - розповідає капітан команди Дмитро.

У Національному університеті «Одеська юридична академія» завжди приділяють велику увагу підтримці творчих здібностей та інтелектуальних можливостей студентів, а також розвитку спорту. Про те, що у вузі не тільки працюють над підручниками, розповів учасник гри, студент 2-го курсу 24-ї групи Юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія» Олексій Приневський.

«Для студентів тут є безмежні можливості. Постійно проводяться якісь заходи, екскурсії, поїздки. У нас є тир, футбольне поле, поле для волейболу, спортмайданчик і спортзал. Є окремий зал для занять бойовими мистецтвами, і, взагалі, університет підтримує будь-які спортивні прагнення своїх студентів», - зазначив Олексій.

На базі вузу також працює відокремлений структурний підрозділ Морське училище Національного університету «Одеська юридична академія», де готують фахівців морських спеціальностей. Майбутні моряки також з інтересом приймають участь в інтелектуальних іграх.

«Сергій Васильович Ківалов завжди приділяє велику увагу розвитку спорту, творчості та інтелектуальних здібностей молоді. Дуже зручно отримувати освіту в досить хорошому місць е. У нас є всі умови для проведення часу і навчання, багато наочних посібників - ми вивчаємо не тільки теорію. Гра дозволяє нам пізнати щось нове, і ще є якийсь спортивний інтерес», - поділився студент Морського училища НУ« ОЮА »Владислав Леміхов.

Участь в інтелектуальних іграх для хлопців - це можливість не тільки перевірити свої знання, а також оцінити здібності суперників, а й уявити свій навчальний заклад.

«І в Національному університеті «Одеська юридична академія», і в Міжнародному гуманітарному університеті дуже сильні традиції інтелектуальних ігор. Уже багато років проводяться чемпіонати для студентів серед студентів коледжів, старших курсів, чемпіонати, де грають і студенти, і школярі в самих різних форматах. Ми завжди з задоволенням приймаємо міські шкільні чемпіонати, надаємо нашу матеріально-технічну базу, яка дозволяє провести будь-який захід. Зараз, коли виникла ідея проведення такого чемпіонату, коли школи висловили готовність, бажання брати участь, ми звернулися до президента університету Сергію Васильовичу Ківалову, який завжди підтримує такі ініціативи, і на цей раз він теж схвалив нашу ідею, всіляко підтримав, тому нам вдалося прийняти таке кількість команд, підготувати цікаві призи, і, думаю, що такі відкриті чемпіонати теж стануть традиційними, будуть проводитися щорічно і все більша кількість школярів будуть приймати в них участь », - розповів керівник комітету чемпіонату, доцент кафедри міжнародного європейського права НУ «ОЮА», кандидат юридичних наук Владислав Дронов.

«Подивіться, наскільки учасники гри захоплені. Вони відповідають на питання, здавалося б, дуже складні, але відповідають правильно, і найважливіше, що їм це цікаво. Це добре, що наші діти настільки інтелектуально розвинені, і серед шкіл є хороша конкуренція. Ми будемо всіляко підтримувати саме цей напрямок. Потрібно залучати таку категорію дітей, яким це цікаво. Ми можемо показати, що наша одеська команда «Що? Де? Коли?» є кращою в країні», - зазначив Сергій Ківалов.

За його словами, дуже важливо підтримувати прагнення до інтелектуального розвитку саме зі шкільної лави. Ставши студентами Національного університету «Одеська юридична академія», а потім практикуючими юристами, адвокатами, викладачами, ці хлопці можуть продовжити вдосконалювати свої знання.

«Я щиро радію, що в нашому місті настільки розумні, талановиті і сильні діти. Вони у нас найкращі. Ми взяли на себе зобов'язання, щоб ця гра пройшла на високому рівні. Одна справа, коли такі заходи проводяться в школі, а інше - в храмі науки. Тут знаходяться і наші викладачі, і декани, і керівництво вузу, тому що ці діти - наше майбутнє, а до майбутньому треба ставитися з трепетом », - додав Сергій Ківалов.

У грі брали участь не тільки команди-чемпіони, які вже продемонстрували свій рівень на чемпіонатах України та міжнародних змаганнях, брали участь так само і новачки. Але незалежно від статусу, всі команди показали досить гарні результати. За підсумками, як і належить на змаганнях, кращі з кращих були відзначені нагородами та цінними призами. Престижним подарунком стало унікальне видання юридичного словника, підготовленого за матеріалами роботи Сергія Васильовича Ківалова в Венеціанській комісії, яке Президент вузу підписав особисто кожному переможцю.

Новини університету У НУ «ОЮА» визначали кращих інтелектуалів серед школярів